SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę jeszcze urosnąć?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam 16 lat i 184 cm wzrostu. Wiem, że większości facetów taki wzrost by odpowiadał, ale mój ojciec ma 192 cm, a matka 174 cm, stąd też moje wyższe oczekiwania. Dlatego moje pytanie brzmi czy w tym wieku byłbym w stanie urosnąć jeszcze ze 4-5 cm? Dodam, że dosyć późno chodzę spać (choć nad tym pracuję), a od jakiegoś czasu już wiele nie urosłem. Wydaje mi się, że tata rósł dosyć długo i powoli, chociaż pewności nie mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6493 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509

To czy kogoś wzrost rzędu 184cm satysfakcjonuje czy nie to rzecz mocno indywidualna, ale masz jeszcze zapewne potencjał na wyższy wzrost skoro Twój tata ma 192cm.
Oczywistą kwestią jest, że higiena codziennego życia ma wpływ nie tylko na nasz wzrost, ale i zdrowie czy samopoczucie. Jednak decydujące znaczenie będą tutaj mieć geny i to co masz w nich zapisane. Generalnie rodzice Twoim są wysocy zarówno mama jak i tata, a Ty mając 16 lat też nie jesteś niski.

A Twój wzrost raczej się nie zatrzyma z dnia na dzień, więc przypuszczam, że jeszcze urośniesz jesteś jeszcze w tym wieku, w który się rozwijamy i rośniemy.
Czy przerośniesz swojego tatę nie wiadomo, ale myślę, że jeszcze te kilka centymetrów urośniesz.

Naturalnie im będziesz mieć lepszą higienę dnia codziennego tym lepiej. Prawidłowe odżywianie czy wysypianie się nikomu jeszcze nie zaszkodziło więc warto do tego przykładać też większą uwagę w codziennym życiu. Ale wszystko wskazuje, że będziesz wyższy bo nie zakończyłeś jeszcze okresu wzrostu, a wszystko wskazuje na to, że geny w tym względzie masz dobre.

Polecamy również: Ciężary, a wzrost. Czy siłownia i podnoszenie ciężarów hamują wzrost?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-01-10 10:02:43

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nikt nie jest w stanie na to odpowiedzieć, jeszcze jesteś w takim wieku ze możesz urosnąć.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Niestety nie da się przewidzieć tego, ile jeszcze urośniesz. Teoretycznie rośniemy do 21 roku życia, więc jak sam widzisz jest jeszcze szansa, że urośniesz. Czy rzeczywiście tak będzie tego niestety nikt nie wie. Nasz wzrost uwarunkowany jest genetycznie i zależny od tego jakiego wzrostu są nasi rodzice, oraz dziadkowie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że jeszcze urośniesz. Nic w tym kierunku nie jesteś w stanie dodatkowo zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na większą ilość centymetrów.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy zdrowotne - trening

Następny temat

Przedtreningówka

WHEY premium