SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można nabrać masę mięśniową bez nadwyżki?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 317
Siema. Mam pytanie czy można nabrać mase mięśniową jeżeli nie ma się nadwyżki kalorycznej tylko podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne się je?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

W teorii gdy jesteśmy na naszym zapotrzebowaniu kalorycznym czyli ani na nadwyżce, ani na deficycie to nasza waga ciała nie powinna się zmieniać. Ale to tylko w teorii bo w praktyce nasze ciało nie działa idealnie na kaloriach.

Wpływ ma choćby nasz układ hormonalny, aktywność fizyczna, NEAT itd. Wpływ na naszą wagę ciała ma sporo czynników przez co to nasze wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne jest tylko punktem wyjścia, a czy my faktycznie na nim jesteśmy jest sprawą płynną.

W praktyce jednak nadwyżka kaloryczna jest niezbędna do budowania masy mięśniowej ponieważ nadwyżka stwarza sprzyjające warunki aby w naszym ciele anabolizm wygrał z katabolizmem. Choć te procesy nieustannie w naszym ciele zachodzą odpowiednia podaż energii i składników budulcowych jest niezbędna do budowy masy mięśniowej.
Na dzień dzisiejszy się nie spotkałem z jakimiś sensownymi badaniami, które by pokazały w klarowny sposób, że bez nadwyżki kalorycznej da się budować masę mięśniową, nie powinna ona być zbyt duża ale jest potrzebna.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-11-18 13:51:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1174
Dlaczego bez nadwyżki? Jak dopiero zaczynasz ćwiczyć to coś tam zawsze przybierzesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 22 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 317
Nie ma diety. Ćwiczę sensownie ok 2 miesiące niby wizualnie widzę efekty ale waga stoi więc nie wiem jak to możliwe. Więc nie wiem czy ma sens bo spalam pewnie tłuszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
na poczatku to mozliwe ze spalasz tluszcz jednoczesnie budujac miesnie. Nazywa sie to body recomposition. Na poczatku to czesty efekt niestety krotkotrwaly

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw do oceny

Następny temat

Zdurniałem help kreatyna

WHEY premium