SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można mieć genetyczną blokadę przed wzrastaniem- rozbudowę masy mięśniowej ?

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 38832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
"A do tego naczytałem się że najważniejsze są ćwiczenia wielostawowe i na nich robi się masę a nie na machaniu w izolacji" - To ćwicz ramiona ćwiczeniami wielostawowymi, nikt nie każe stosować izolacji. Zresztą na triceps robisz wyciskanie w wąskim chwycie, kwestia tylko tego, w jaki sposób wykonujesz to ćwiczenie."

"Moim zdaniem bez porządnych ciężkich 8-10 serii tygodniowo na łapy (w sensie 8-10 bic i 8-10 tric), łapy nie urosną."

Moje uwagi do cytatów - zgadzam się z Krzychem o wpływie sposobu wykonywania ćwiczenia na przyrosty masy mięśniowej. Wg mnie izolacje wcale nie są takie złe dla budowania masy mięśniowej.

Sam tygodniowo robię ostatnio na biceps 20 serii a na triceps 10 serii a każda z nich jest na granicy upadku mięśniowego . Robię to na osobnej sesji treningowej w dniu z przysiadami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
No to biorę się za łapy, a 3x 21 mogą być? Tylko nie wiem co odpuścić, podciąganie na dràżku czy wiosłowanie sztangą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
OTTO
No to biorę się za łapy, a 3x 21 mogą być? Tylko nie wiem co odpuścić, podciąganie na dràżku czy wiosłowanie sztangą ?
Wiosłowanie angażuje więcej mięśni niż podciąganie i jest bardziej męczące.
Jeśli podoba Ci się 3x21 to możesz je wypróbować. Kilka razy próbowałem i nie podobało mi się. Wolę zwykłe serie sztangą stojąc po 10p.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Kurcze a ja myślałem że podciąganie jest bardziej wartościowe, bardziej mnie męczy niż wiosłowanie.

Co do 21 to też dzięki mniejszemu ciężarowi, bo ciężko jest wielkim zrobić tyle powtórzeń ( choć nie pełnozakresowych) ruchy są powolne i dokładne, bardziej czuję bic na drugi dzień.
Ale jeśli ktoś mi zagwarantuje że 4-5 seri po 12 pow da większe efekty to będę je robił ?


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2020-03-08 13:00:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
Gwarancji Ci nikt nie da - zależy od Twojego zaawansowania, przyłożenia się do techniki i odpowiedniego ciężaru.
No i odpowiedniego żywienia.
Zresztą dalej są aktualne moje poprzednie wpisy .

Nie trać nadziei na większą masę - jeśli ja jeszcze mogę to Ty tym bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
To może wybiorę kompromis:
W poniedziałki podciąganie a w czwartki wiosłowanie ?
Mięśnie nie zapomną obu ćwiczeń i będzie 8 seri tygodniowo na plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
Spróbuj i napisz jak Ci się to podoba.
Jesteś zadowolony ze zmian w sylwetce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Tak, zdecydowanie, ale najgorsze że nie wiem co jest tego zasługą, trenuję tak samo - dokładam się, dieta zdyscyplinowana, jedyne ci przychodzi mi na myśl to sen, chodzę spać godzinę wcześniej i śpię po 7 godz.
Ale nie wiem czy jedna godzina może tyle zmienić.
W tej chwili mam w klacia 110 cm , 123 obręcz barkowa i ciągle poniżej 90 cm w pasie. Jedynię te łapy 35 cm - nie przystoi, to każdy nie ćwiczący ma 33-34 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130947
Przy małej wadze ciała te wymiary są odpowiednie.
Zadziwia tylko duży wymiar łydki (40 cm to dużo).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
39 mam w łydce a ważę 78 kg
Jest jeszcze jeden fakt że jestem na 3 tys kalori przy zerze w okolicach 2600, gdy startowałem przy wadze 74 kg.
Dopiero od tygodnia dołożyłem ww więc mam 3200-3300 kal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test Iron Horse nr 8 : Iron Mass i Iron Pump,czyli siła ,masa energia.

Następny temat

36 latek, kryzys wieku średniego ?

WHEY premium