SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy ktoś z Was tak ćwiczy?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kumpel z siłowni powiedział mi o swoim sposobie ćwiczenia. Otóż od kilku lat (i to z bardzo dobrym efektem) ćwiczy w następujący sposób:
robi 4 serie w których schodzi z ciężarem tak, aby:
- w pierwszej wykonać 10 powtórzeń,
- w drugiej 7-8 powtórzeń,
- w trzeciej 4-5,
- w czwartej 2 powtórzenia (tu: nakłada maksymalny ciężar jakim może wykomać dane ćwiczenie).

NIe wiem na ile jest to racjonalne (wg. mnie łączy trening na mase z siłowym), ale gość bardzo ładnie wygląda (wielkość, proporcje, separacja) oraz ma naprawdę dużo siły. Ćwiczy czwarty rok, zawsze z wolnymi ciężarami, nigdy nie używał żadnych suplementów.

Jestem ciekawy Waszych opinii na temat tego sposobu ćwiczenia (za i przeciw ). Może ktoś ćwiczy w podobny sposób i ma własne doświadczenia?

Zapamiętaj:
Jak Strzelają - To Się Kładziesz!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 614 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9172
sprezycuj na co robi taki trening, bo mi sie na pierwszy plan nasuwa trening klatki, ale moze na wszystkie grupy tak cwiczy? uzupelnij swoja wypowiedz.
pozatym ile mozna jechac takim samym ukladem seri,powtorzen moze nawet cwiczen? watpie, zeby po 4 latach takiego niezmiennego trenowania nie mial jakiegos znuzenia treningami, niecheci czy zmniejszenia przyrostow jakie moglby osiagnac innym planem.zmiany w racjonalnych odstepach czasu sa wrecz wymagane, chyba, ze koles ma caly czas takie swietne niezmienne osiagi-watpie.
ogolnie trening ten mi sie podoba, i bylbym w stanie go zastosowac, zobaczyc jakie beda efekty, ale na okreslony czas, np 4-6 tygodni.
ja kiedys cwiczylem podobnie, mianowicie robilem 6 serii po 1/2/3 powtorzenia a potem dobijalem sie jedna seria po 8-10 powtorzen.

pozdrawiam

-------------

pozdrawiam MiF

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3951 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21363
To cąłkiem normalny trening. Ale jak wszystko co związane z kulturystyką i stagnacją , trzeba co jakiś czas zmieniać.

Pozdrawiam.

"Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy"

"Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy" @ doradca w suplementacji @
Członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam.
koledzy nie sadzicie ze to jest trning piramidalny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i wg. mnie taki treening jest dobry ponajmocniej pompuje klate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzam się z tobą berez to jest właśnie trening piramidalny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 614 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9172
dokladnie-piramidalny, ale czy najmocniej pompuje klate to nie wiem, niezauwazylem.sprawdze to :)

-------------

pozdrawiam MiF

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Koleś ćwiczy w ten sposób wszystkie grupy mięśniowe. Oczywiście zmienia wykonywane ćwiczenia oraz czasami wykonuje zmienną liczbę powtórzeń (np. zamiast 2 ostatnich wykonuje 3-4). Ale mnie chodziło o to, że ćwicząc na masę ja nigdy nie schodzę do 2 powtórzeń w serii, a on to robi non stop, wyciskając wtedy max. ciężar (jak w cyklu siłowym). Jego mięśnie rosną a jednocześnie są dobrze wyseparowane. Oczywiście nie ma takiej definicji,jaką mógłby otrzymać ćwicząc stricte rzeźbę, ale jednocześnie nie jest "zatłuszczony" a jego mięśnie są "zbite" i twarde.

Zapamiętaj:
Jak Strzelają - To Się Kładziesz!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
dokładnie jak juz wcześniej zauważono jest to trening piramidalny, sam tak trenuje jest to niesamowity sposób trenowania, jednakże co jakis czas nalezy go zmieniać by niedopuścić do stagnacji, dodatkową zaleta jest to , że stopniowo rozgrzewa on dany mięsień przygotowując go w ten posób do ciężkich serii

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6013
Ćwiczyłem kiedyś w podobny sposób. Jest to niezły trening na siłe, a w moim przypadku i na masę nie narzekałem. Zaczynałem od 6 powtórzeń, a kończyłem na jednym powtórzeniu z maks. ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie czwiczyłem ale musze spróbować.

Pozdrawiam wszystkich !!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obwisla klatka ;-)

Następny temat

Jak dlugo juz cwiczycie ??

WHEY premium