SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jest sens budowania masy tłuszczowej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1660
Cześć. Ważę 55kg przy 171 cm. BMI mam na styk. Doszedłem do wniosku że dobiję do 65kg, ale nie chce budować masy mięsniowej ponieważ nie mam na to czasu (trenuje MT). Tak jak w temacie, czy jest w takim razie sens nabierania masy? Myślałem nad rzeźbieniem ,ale to po osiągnięciu tych 65kg i w wakacje (tak zakłądam że przez 6miesięcy może się uda przytyć 10kg).


BTW. Czy opłaca się korzystać z usług dietetyków online? (w kalkulatorze właśnie na sfd jest pełno takich ofert) A mi by się przydała fajnie rozpisana dieta.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 7150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84652
ja bym spróbował samemu

na sfd jest dostatek informacji - aby poprawnie ułożyć dietę samodzielnie

a im więcej wiesz o samym żywieniu, tym później lepiej dla Ciebie, bo nie jest to tylko sucha rozpiska

budować, a raczej nabierać tłuszczu nie ma sensu

"Chęci i cierpliwość to wielbłądy, które mogą
Cię przewieźć przez każdą pustynię"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jest sens nabierania masy mięsniowej wystarczy poświecić 30 min dziennie nie mów że nie masz czasu na to
a na bmi nie patrz nawet bo to bujda

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1660
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html  Mam pytanie odnośnie zdania w tym art'cie. Mianowicie

"Ogólna kaloryczność pierwszego posiłku powinna wynosić czasem nawet do 30% dziennego zapotrzebowania na energię. W tym posiłku powinniśmy się skupić głównie na węglowodanach oraz białku, ilość tłuszczu powinna być nie wielka.
Przykład takiego śniadania:
Płatki owsiane
Oliwa z Oliwek
Rodzynki suszone
Mleko
Jajka
Warzywa "


Mianowicie do czego idzie dodać tą oliwe z oliwek?
Wyobraziłem sobie takie śniadanie. Rano mam talerz płatków owsianych z mlekiem. Obok jajko na twardo (można z majonezem walnąć? ) i tyle. Nie wydaje mi się żebym zjadł rano więcej.


Teraz ad.2

"Jeśli jednak noszenie pojemników na żywność sprawia nam trudności z różnych względów, bądź jest to nie możliwe należy przed tym wcześniej się zabezpieczyć w wolno wchłanialne białko (kazeina). Kanapki powinny być przygotowane z chleba razowego pełnoziarnistego, ogółem pieczywa należy unikać w jadłospisie, jeśli już się na nie decydujemy to najlepszym rozwiązaniem będzie pieczywo razowe. A więc kanapka powinna się składać z pieczywa razowego, smarujemy kromkę masłem. W żadnym wypadku nie może być to margaryna, zawierają one duże ilości tłuszcz 'trans', których organizm w ogóle nie potrzebuje, są one szkodliwe dla nas i należy ich za wszelką cenę unikać, tłuszcze takie powstają w procesie uwodornienia tłuszczy oraz w procesach smażenia (o tym później). Węglowodany /pieczywo/ oraz tłuszcz /masło/ już mamy, teraz musimy dać białko. Jako białko możemy dać filet z kurczaka, gotowane jajka. Ryby nie polecam, bo będzie troszkę czuć. Do kanapek oczywiście dodajemy jakieś warzywa, sałata, pomidor, ogórek, co kto lubi. Najwięcej powinniśmy spożywać warzyw zielono listnych, zawierają one duże ilości magnezu, który jest składnikiem chlorofilu (barwnik roślinny). Magnez pełni wiele funkcji w organizmie, jest on również niezbędny do budowy mięśni, aby zbudować 1kg mięśnia potrzebujemy 200mg magnezu."

Czy do kanapki można załadować kotlet schabowy? Oczywiście do tego jakiś ogórek (najpeiej korniszon mi pasuje) i sałata. (po trzech takich od śniadania byłym napchany)

Po takim posiłku (w granicach godziny 9-10 ) nic nie jem do godziny 17~. Po powrocie do domu Jadłbym makaron / ryż biały + filet z kurczaka lub schabowy(do tego jeszcze surówka marchwiowa )


Póki co nie mam konkretnego pomysłu na kolacje ,ale myślę że standardowo jakaś jajecznica czy zwykłe kanapki.


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1660
Nie ma opcji edycji. Po jakimś miesiącu takiego stylu żywieniowego ew. chciałbym wdrożyć jakieś ćwieczenia na budowanie sylwetki.



@s.m.p.a.
Nawet nei to że nie mam czasu ,ale brak mi sił. MT jest bardzo męczące,a ja sie przykładam do treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zwiększ kalorycność diety siły przyjdą

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1660
Mógłby ktoś ocenić moją diete?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2450
Co do Twojego pytania nt. oliwy to ja piję tak: nalewam oliwy na łyżkę, obok mam szklankę z wodą, siup oliwę, siup popijam wodą i gitara. Z początku może Ci się to wydawac trochę straszne ale nie jest tak źle i jak sprawnie przeprowadzisz całą akcję to nawet nie poczujesz smaku oliwe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schudnąć ale nie przybrać masy mięśniowej

Następny temat

2 diety do sprawdzenia

WHEY premium