SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jest jakiś "quick start"?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
Witam wszystkich
Jestem tu nowa (jako uczestnik, bo 'czytaczem' już jestem od pewnego czasu).
Mam pytanie: czy jest jakiś sposób, żeby stosunkowo szybko przestawić organizm na spalanie tkanki tłuszczowej? Wiem, że trzeba być cierpliwym i konsekwentnym, dieta, aeroby itd... ale mam wrażenie ze moj organizm się zaparł, i już. Nie chce oddac zbednego tluszczyku, bo tak. Wiem, pewno cos zle robie. Gdybym poczuła, że tej cholernej tkanki t. ubywa, łatwiej byłoby mi.. być cierpliwą i konsekwentną. Prosze o radę.
Pozdrówko :)

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 658 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5426
idziesz w dobrym kierunku (na to wyglada), bo zrozumiałaś, że droga nie bedzie usłana rózami, ale prowadzi Cie tam, gdzie chcesz sie znależć!
Trzymam kciuki!!!

---NIech MOC będzie z Wami---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
co to znaczy 'stosunkowo szybko' dla ciebie?

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5576
hej, jesli jestes zdrowa, uparta i masz troche sadła do zrzucenia---
1. zapoznaj sie z podwieszonymi postami działu odzywianie
2.zapoznaj sie z z zasadami kopenhaskiej...
Dla mmnie ta dieta to był zyciowy przełom, wyszłam na prosta od 60 kg 5 kg w dół i zmiana nawyków zywieniowych
tak jak pisze zresztą tyka- ok dla zrzucienie wiekszej nadwagi i wstep do zmian w sposobie odzywiania i w ogóle życia ...
Pozdr
oczywiscie dla osób rozsadnych

Zmieniony przez - malinaf w dniu 2005-10-12 10:08:30

malinaf

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z reguły najprostszy i najszybszy sposób to :

- jeść zdecydowanie więcej
- zwiększyć częstotliwość posiłków do maksimum
- ograniczyć spożycie węglowodanów
- zwiekszyć udział jednonienasyconych i wielonienasyconych tłuszczy w diecie
- ćwiczyć intensywnie siłowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
Dzięki za odzew. Wydawało mi się, że tyle się już naczytałam, i pewne rzeczy już kumam, a tu: surprise. Tyka pisze, że nie aeroby, tylko właśnie trening siłowy. A ja sobie myślałam, że - z grubsza mówiąc - siłowy powiększa mięśnie, a aeroby spalają sadło.
A dieta kopenhaska, to ten 14 dniowy reżim w którym jest b. mało weglowoadanów, prawda? Próbowałam, ale przyznam szczerze, że nie potrafię jej przetrwać. Musiałabym chyba wziąć urlop i porzespać pierwsze trzy dni, bo każda próba drastycznego ograniczenia węglowodanów kończy się tym, że normalnie jestem wściekle głodna. Uspokajam się dopiero, kiedy zjem... kromę chleba ;). Kurde, czytałam o uzależnienie od węglowodanów, "sugar spleen" itp. Może jestem uzależniona? ;)
A ten trening siłowy to rozumiem na początek walki z sadłem, żeby organizm wogóle zaczął spalać, a czy potem można intensywniej na orbitreku? Bo przyznam, że w fitness klubie bardziej mnie pociągają aeroby niż te maszyny do ćw. siłowych...
pozdrawiam

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
proponuję zacząć od lektury postów polecanych tutaj : https://www.sfd.pl/temat160598/ bo widać że masz wiedzę niepełną i nieusystematyzowaną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
no to mam co czytac...
dzięki, zgłoszę się jeśli jeszcze będę miała wątpliwości po rzeczytaniu tego wszstkiego :)

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5576
trening aerobowy na spalenie tłuszczu ok, ale pamietaj że musi isc w parze z siłowym. Mięsnie wymagają więcej energii, im większa masa mięśniowa, tymszybciej twój organizm pracuje, po każdym treningu siłowym zaleca się co najmniej 20 minut aerobów, poza tym mięsnie po prostu ładnie wyglądają

Moze postaraj się stopniowo wykluczac produkty o wysokim IG, posiłkować się chromem organicznym, nie od razu Kraków zbudowano
POWODZENIA!
DUCK

malinaf

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
po każdym treningu siłowym zaleca się co najmniej 20 minut aerobów

nie ma takiej reguły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6174
Naczytałam się tego wszystkiego i mam mętlik w głowie. Idę 'pobiegać' na orbitreku, bo to mi dobrze robi na psyche. Mam nadzieję, że zrobi mi też dobrze na obwod w tali, ;) hehe.
W każdym razie mam etap 'dola', bo to wszystko wydaje mi sie zbyt skomplikowane. Ech, gdyby tak mozna miec kogos w rodzju personal fitness instructor, ktory martwilby sie kiedy co mam zjesc i kiedy jakie cwiczenia wykonywac... No i jeszcze ktos, kto by to jedzonko przygotowywal...

Z tym cholernym zarciem to mam problem, bo co mozna kupic w typowym bufecie w typowej pracy? No nic, tylko bułę z serem, albo wafelki. A jogurty wychodzą mi juz bokiem. A w moim ograniczonym pojęciu na temat odżywiania właśnie jogurt (naturalny, naturalnie) to posilek białkowy, ktory mozna z soba zabrac bez wiekszych problemów. Ja nie potrafię się az tak zorganizowac (na razie, mam nadzieję), zeby z soba brac jakieś sałatki, czy co.....
Moze odezwą się jacys zapracowani entuzjaści fitnessu, ktorzy mnimo wszystko radza sobie z odpowiednią dietą. Ale praktycznie, proszę, nie ogolne zasady odżywiania, tylko konkrety... please.
Pozdrawiam wszystkich czytaczy

Whether you think that you can, or that you can't, you are usually right.
Henry Ford

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pojeniki na jedzenie

Następny temat

Dieta,Suple,Trening - do oceny

WHEY premium