SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy ja się nie zabiję?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
Hey, zacznijmy od tego że mam 17 lat, mam 1m 80cm, ważę 70kg, choruję na astmę, mam alergię na większość owoców i warzyw, jak i białko (nie mogę jeść jaj). Byłem 7 lat hiperaktywny, teraz to się powoli uspakaja. Nie wiem czy to się nazywa przemiana materii, ale po prostu nie tyje, możliwe że to przez hiperaktywność, albo coś z genami, ale w każdym bądź razie nie ma czegoś od czego bym mógł przytyć, kiedyś byłem sam w domu to jadłem dwie pizze dziennie (obiad i kolacja), niestety nie przytyłem ani grama, pomyślałem że pasożyty, ale testy nie wykazały żadnych organizmów pasożytniczych.

Chciałbym także powiedzieć że np. na ramionach, jak i na klatce czy plecach, nie mam ani grama tłuszcz, jedyne mięśnie i skóra, dlatego obawiam się że mogą mi się one podczas treningu spalić, a nie wzrosnąć. Jedynie na brzuchu mam troszeczkę tłuszczu (grubość markera do tablicy), a pod tym chyba mięśnie - nie wiem.

Z reguły jestem na siłce 2h, robię w tym czasie 4 ćwiczenia, robię je używając maksymalnych obciążeń (gdy np. robię pierwsza serię 10 powtórzeń to przy 9 już mi gałki wylatują, a przy 10 całe ciało zarzyna drgać), tak ćwiczę od miesiąca, nie wiem czy jest to dużo ale w w bicepsie urosło mi przez ten czas 2cm, wie może ktoś jaka jest średnia wartość takiego przyrostu i czy moja jest poniżej normy?

Na siłce dużo się rozciągam (więcej niż ćwiczę), po każdym potworzeniu jest 5-6 minut rozciągania (po prostu mnie to uspakaja i daje siły na dalsze serie) - Co o tym myślicie?

Pod koniec najważniejsze, rodzicie ciągle marudzą że za mało ważę, kupili mi więc odżywkę (czego sam nie chciałem), po krótkim szukania na Google, dowiedziałem się że jest to tz. Gainer (Fitmax Standard Line: Mass Active 2000g Vanilla), poczytałem o nim trochę, i znalazłem tyle złych wypowiedzi o tej odżywce że chyba wywalę to przez okno, a ja chciałem przecież tylko białko, którego przez to że mam alergię na jaja jest u mnie mało.
Tutaj rodzic dał się namówić sprzedawcy który mnie kiedyś widział i powiedział że jeżeli chce coś zemnie zrobić to muszę to brać.

Poza tym używam już od początku treningu aminokwasy ActivLab EaaXtra - też się boje że coś mi się stanie, ponieważ się na tym nie znam :(

Myślę że to by było na tyle, szacunek dla osoby która przeczytała ten całkiem długi tekst, i jeżeli ma chęć mi pomóc (nawet jeżeli nie zna się dobrze, ale ma jakieś doświadczenia), to proszę o wypowiedź w komentarzach).

Dziękuję

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 70

Wzrost: 180

Cel treningowy: Zdrowe życie

Staż treningowy na słowni: Miesiąc

Uprawiane inne sporty: Ekstremalne - Wspinaczka (solo), Freeride snowboarding, skateboarding, bmx, surf itp.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia - Pełne wyposażenie

Dieta: Na obiad kurczak zapiekany z serem, a przed siłownią makaron.

Przeciwskaznania medyczne: Astma, Alergia na białko, i większość owocy i warzyw

Zażywane suplementy: Aminokwasy, Gainery?!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Asthma

pierwsza sprawa odzywki suplementy na półke lub nie kupuj nic to nie da i niech rodzice nie daja sie naciagac ludziom którzy na wciskaniu pewnych preparatów zarabiaja bo to biznes.

Druga sprawa to powinnes sie wybrac do lekarza najlepiej sportowego ktory postawi ci pewne założenia i nakierunkuje co do treningu siłowego w oparciu o twoje choroby.

Dlaczego nie mozesz przytyć bo skoro masz astme to bierzesz leki inhalacyjne a one działaja całkowice odwrotnie do sterydów anabolicznych i to te leki uniemozliwiaja ci nabranie masy , wiec mozesz jesc jesc i nic z tego nie bedziesz ale bardzo powolny proces.

co do ODZYWIANIA tez nie proponuje latać po dietetykach tylko starac sie dużo czytać , zadawac pytania w dziale ODZYWIANIE lub OLIMP i prosic specjalistów o wskazówki.

co do leków udaj sie do specjalisty i porozmawiaj z nim na ten temat i nie daj sobie wciskac jakis cudownych odzywek

tutaj masz na temat treningu to co powinnes wiedziec a także w drugim linku plan treningowy dla ciebie

https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_:_-t742268.html

a tutaj masz mity treningu siłowego czytaj

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

pytaj o co chcesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyciskanie klatki

Następny temat

# Czy coś takiego na dłuższy okres się sprawdzi - CEL: MASA

WHEY premium