SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy i jak trenować ?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Witam moje pytanie postawione w temacie wynika z faktu ze normalny trening w moim przypadku odpada. Powodem tego jest problem ze wzrokiem ( za dużo razy dostałem w głowę na kyoku co połączone z krótkowzrocznością spowodowało że moja siatkowa jak i parę innych rzeczy w oku nie bardzo się trzymają siebie nawzajem, wiec okulista radośnie uświadczył mi że sport to teraz będę sobie tylko oglądał w TV.) Ale do rzeczy, szukam jakiegoś planu treningowego którego ideą będzie praca z MAŁYMI ciężarami i zapewne co za tym idzie z dużą ilością powtórzeń.(Małe obciążania mają zapewnić minimalne zwiększenie ciśnienia w oku - którego wzrost w moim przypadku jest wyjątkowo niepożądany) Wiem że moja prośba jest dość nietypowa ale siedzenie i obrastanie tłuszczem przez rok działa na mnie stanowczo depresyjnie. Czekam na wszelkie propozycje :) i rady. Mam nadzieję że mimo mojego 'problemu' da się stworzyć jakiś sensowny plan treningowy który połączony z dietą itp przyniesie jakieś choć trochę wymierne rezultaty



Zmieniony przez - Eddir w dniu 2009-05-16 22:11:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1141
Abyś nie obrósł w tłuszczyk jak dobrze wiesz ułuż sobie odpowiednią dietkę odpowiadającą twoim indywidualnym potrzebą ( polecam jeść dużo ryb ) a co do treningu to oczywiście joging , basen, a co do siłki to oczywiście 15+ powtórzeń ale co do systemu FBW czy Split nie jestem pewien który będzie bezpieczniejszy dla ciebie tzn który w mniejszym stopniu wpływa na podniesienie się ciśnienia krwi - wiadomo że w splicie bardziej pompujemy dany mięśień a Fbw bajdziej ogólne męczy organizm - przynajmniej w moim przypadku tak jest , co do liczby dni treningowych no to polecam 3-4 x w tyg gdyż jest to optymalna dawka treningowa - więcej jak się wyczynowo nie uprawia konkretnej dyscypliny sportu nie trzeba się katować bo nie przyniesie to wymiernych korzyści zdrowotnych .

Zdrowie cenniejsze od całego złota świata , wie to każdy kto je stracił.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Prooponuje poszukać planu na forum na redukcje i taki trening wykonywać. A diete ułożyć samemu i poprosić o korekcję w dziale odrzywianie.
Jak to się stało, że przez KK masz problemy ze wzrokiem? Od uderzeń na głowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 748 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10497
Siatkówka pewnie się koledze odkleja...hm

rób normalne plany treningowe, alew na stosunkowo zaniżonych ciężarach.
masę mięśniową da się zbudować na średnich ciężarach.
oczywiście plany FBW.
to że obrastasz tłuszczem zależy od diety

hm tylko nie wiem co bedize dla Ciebie lepsze...izolowane ćwiczenia czy złożone.

żyj tak aby inni przez Ciebie nie płakali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Z tym obrastaniem w tłuszcz to tak a metafora była... Mam 183cm i jakieś 72kg wagi, więc sądzę ze raczej w tym przypadku to dieta na masę raczej będzie bardziej wskazana :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 748 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10497
to żes dowalił

masa na średnich ciężarach.
w ostatnich seriach przyfolgować z powtórzeniami i nie sprawdzać żadnych maksów.
poszukaj na forum. Są tematy o robieniu masy na zmniejszinych ciężarach.

żyj tak aby inni przez Ciebie nie płakali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
'Trochę' poszukałem na forum i 'jedynie' co znalazłem to [sk2.pl/10969] (Zero wielkich obciążeń-masa przy małch ciężarach- artykuł) i teraz trochę głupie pytanie czy mogę wziąć plan treningowy np: z ACT przerobić go według wskazówek z w/w arta i będzie miało to nadal sens :) ? (oczywiście z uwzględnieniem odpowiedniej diety)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam Pytanie (Pompki)

Następny temat

Rzeźba

WHEY premium