SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy dobrze robię ....?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
Witam
Jestem Robert mam 22 lat i potrzebuję podpowiedzi .... Będę wdzięczny za każdą poradę.... Mój problem jest taki iż nie wiem czy dobrze obliczyłem i czy będą jakieś efekty oraz jakie witamiy i czy powinienem brać (białko)....?? Ważę 70kg, 176cm, w ciągu tygodnia mam 2 treningi piłkarskie + mecz, do tego dziennie robię 200 brzuszków i podstawowych ćwiczeń, rowerek około 10,15km i tak ponad pór roku. Chce przytyć do 75/77kg przy czym zachować dobrą formę i wyrobić suche widoczne mięśnie brzucha, ponieważ jak na razie czuję że one są i są twarde ale nie widzę żeby się pojawiały nawt zarys a waga jest cały czas w normie. Nie posiadam żadnej diety ale staram się jeść 5 posiłków dziennie, owoce, jogurty, sałatki. Wychodzi mi że jeżeli chce przytyć 1.5kg na tydzień to powinienem przyjmować około 4.5 tyś kcal dziennie rozłożne na węglowodany-2.5 tyś kcal, białko-680 kcal, tłuszcze 1.3 tyś kcal czy to jest dobrze policzone ? Podkreślam że chce tylko wyrobić mięśnie brzucha nic innego ... Czy powininem brać białko , w jakich ilościach?
Pozdrawiam :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1.5 kg na tydzien to tłuszczu chyba, masy mięśniowej się tak nie robi szybko, wklep jedzeni i daj zrzut jak to obecnie wygląda https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html na 4,5 tysiacach się zatłuścisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
Obiad

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
0,5kg na tydzień mi wystarczy, a czy jeżeli zacznę brać białko z tym wysiłkiem fizycznym co robię to czy zacznie ono mi bardziej wyrabiać masę mięśniową ?

Zmieniony przez - robert0824 w dniu 2014-05-13 15:02:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 275 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5990
Robert, to tak niestety nie dziala. Zeby urosly ci miesnie musisz byc na plusie kalorycznym czyli suma bialka, tluszczy i weglowodanow musi przekraczac twoje zapotrzebowanie dziennie o jakies 200kcal. Samo zwiekszenie podazy bialka duzo ci nie pomoze.
Jezeli twoje miesnie brzucha nie sa widoczne to zapewne oznacza ze masz za duzo tluszczu.

Take What You Can, Give Nothing Back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 275 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5990
Zapotrzebowanie dzienne mozesz sobie obliczyc na :
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
A potem pobaw sie dziennikiem zywieniowym i sprawdz ile naprawde zjadasz codziennie.
Z tego co ja czytalem to czystej masy mozna przybrac 0,5-1 kg na miesiac i wtedy jest dobrze, wieksze ilosci beda zapewnie laczyc sie z obtluszczeniem.

Zmieniony przez - Dr.TrustMe w dniu 2014-05-13 17:01:17

Take What You Can, Give Nothing Back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
zacznij od ogarnięcia odżywiania potem za suple.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Żeby zobaczyć mięśnie brzucha,musisz je odkryć a to oznacza spalenie zalegającej tkanki tłuszczowej,co wiąże się z wprowadzeniem deficytu kalorycznego.Białko służy do uzupełniania jego niedoborów w diecie,więc zakup w ciemno nie jest dobrym pomysłem.

Zmieniony przez - BodyLine w dniu 2014-05-13 21:32:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
Jak wprowadzić odpowiedni deficyt kaloryczny ? Co wchłaniać w siebie więcej a co mniej żeby to wszystko zaczęło działać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Na początek bilans na zero kalorii. Co jeść tp tematów na forum mnóstwo.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowe odżywanie + przybranie na masie

Następny temat

Dziennik! docinam

WHEY premium