SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy dobrze mam ułożony plan treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam chciałbym się dowiedzieć czy mam dobrze ułożony plan treningowy jeśli nie to proszę o doradzenie w tym temacie.

Dzień 1
Klatka+biceps
Dzień 2
Plecy+Kaptury+Triceps
Dzień 3
Barki+nogi
Dzień 4
Plecy+kaptury+triceps
Dzień 5
Klatka+biceps
Dzień 6
Barki+nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776824

Plan treningowy to cały zbiór elementów, które go określają, a w tym co napisałeś nic poza rozdziałem w skali tygodnia nie podałeś.
A tak na prawdę plan nie tylko z tego się składa, ale także z poszczególnych ćwiczeń w konkretnych dniach treningowych, nie podałeś także ilości serii czy też powtórzeń. Nie podałeś także tempa z jakim będą wykonywane ćwiczenia.

A żeby cokolwiek Ci pomóc musimy mieć szereg informacji o Tobie więc musisz zamieścić tutaj ankietę podwieszoną.

Po tym co wrzuciłeś powyżej to tylko schemat treningu, ale nie do końca jest poprawny. Po pierwsze mało, który ćwiczący poza zaawansowanymi osobami potrzebują 6 treningów siłowych w tygodniu. Poza tym ten podział też nie jest idealny, a najbardziej kłuje w oczy wpakowanie do jednego treningu nóg z barkami, a w inny dzień klatki z bicepsem.
Nie wiem jakie masz zaawansowanie, ale jak byś zrobił 4 dni treningowe i każdą partię trenował dwa razy w tygodniu byłoby ok. Oczywiście możesz trenować 6 razy w tygodniu według podanego schematu, ale czy to będzie dla Ciebie optymalne rozwiązanie tego już nie wiadomo.

Za mało informacji, a za dużo niewiadomych.

{[articlebox=3964}}



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-04-26 14:39:37

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
daj ankeitę działu, jak dla mnie nawet nei wiadomo jakim pro byś był to oni nawet nie trenują 7 dni w tygodniu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To czyli co mam zmienić w treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
to co rozpisałeś to nie jest trening, to jest podział dni treningowych, trening skłąda się z dzni treningowych rozpisanych ćwiczeń, serii powtórzeń, itp.

Jak zaczynasz to trenowanie 6 dni w tygodniu jest nieporozumieniem https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
Anonim
To czyli co mam zmienić w treningu


rozpisz wszystko co wykonujesz oraz ilosc serii i powtorzen :)
sam schemat co cwiczysz wjaki dzien nic nam nie mowi, dopiero objetosc treningowa wskaze, czy plan jest ok i mozna tak cwiczyc czy tez nie nadaje sie zbytdnio w Twoim przypadku do tego, aby z niego korzystac :)

plan musi byc dostosowany do wieku, doswiadczenia, czy mozlwiosci wysilkowych.
sam podzial jest jedynie punktem wyjsciowym, a doboir cwiczen musi uwzgledniac rozne rejony danej grupy miensiowej
np. klata trenowana powinna byc minimum na skosie dodatnim jak i klasyczne, aby w pelni zaangazowac miesien

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry wynik?

Wiecej