SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy budowanie masy mięśniowej przy 20, 18 bf jest możliwe?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
No niech już będzie ta redukcjia. I tak z moimi genami kulturysta nie zostanę xD to chociaż fatu nie będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Wiesz to nie o to chodzi czy będziesz kulturystą czy nie bo jak wiadomo nie same geny budują kulturystę, ale jeśli już walczysz i umięśnioną i estetyczną sylwetkę to warto robić to w miarę przemyślany sposób. W tym sensie żeby nie robić jakiejś świniomasy i później tyle co trwał cykl masowy robić też redukcję żeby w miarę sensownie wyglądać, tylko budować masę mięśniową wolniej ale lepszej jakości żeby ten Bf nie szedł bardzo wysoko do góry później zdecydowanie krócej trwa redukcja i przyzwoicie wyglądasz cały rok.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Fajne bylo by mieć 10 bf przez cały rok, to akurat przyznam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Powiem Ci inaczej bo trochę lat już ćwiczę. Nie można mieć cały rok 10%bf, kraty na brzuchu i prążków na klacie bo nie jesteśmy profesionalistami, a i oni tak nie wyglądają.
Trenujemy dla zdrowia, wyglądu, sprawności ale poza siłownią jest życie i czasem trzeba podjeść więcej, czasem syf zjeść, alko pewnie wpadnie ale wszystko z głową. Natomiast sylwetkę budować tak aby nie doprowadzać się do zalania dużego.
Bo po pierwsze wyglądasz źle, po drugie redukcja trwa bardzo długo. Jak budujesz sylwetkę stopniowo, powoli to nawet w okresie masowym bez problemu ściągniesz koszulkę na basenie i nie ma siary


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-02-21 12:13:02
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Obecnie jestem już 4 dzień redukcji. Ale mam bardziej pytanie odnośnie treningu.Czy to normalne że jak wyciskam na ławie 46 kg razy 8 wiem że dla was to nic xD potem jednak jak przechodzę na inne ćwiczenie to jest mi ciężej jakoś dodam że ostatnie 8 powturznie musiałem SB pomoc jakby ciałem lekko. Czy zmniejszyc ciężar?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
To zależy od tego do jakiego ćwiczenia przechodzisz po tym wyciskaniu bo jeśli po wyciskaniu przechodzisz do kolejnego wyciskania, które też angażuje te same partie to wiadomo są te mięśnie wstępnie zmęczone już nie będą tak silne i wydajne.
Podobnie jak przejdziesz np po wyciskaniu na klatkę do wyciskania na barki i tu mięśnie tez pracujące mogą nie dawać rady np triceps.Wówczas taki spadek jest całkiem naturalny.
A sytuacja się pojawiła dopiero teraz na redukcji czy wcześniej też zachodziło takie odczucie?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
To znaczy zwiększyłem ciężar,i następnie ćwiczenie to unoszenie bprzod hantelek na barki jakieś 5 kg razy na pierwszej seri było 20 powtórzeń a na 2 tylko 10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
W takim razie może tak być bo wyciskanie leżąc mocno angażuje przód barków więc może się to odbić na unoszeniu w przód.
Co prawda to średnie ćwiczenie i rzadko kiedy potrzebne bo przód barków najczęściej ma wystarczająco bodźców od wszelakich wyciskań na klatkę czy wyciskań barkowych.
Druga opcja jest taka, że ten ciężar 5kg jest nieco za duży i faktycznie po pierwszej serii masz już mocno zmęczone mięśnie i nie dasz rady. Spróbuj sobie dać nieco mniejszy ciężar w tym ćwiczeniu na przykład 4kg i zobaczysz jak to się rozłoży i czy nie braknie sił w kolejnych seriach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Właśnie nigdy nie byłem tak naprawdę na masie, i może sobie ubzdurałem że progresuje a jednak dane ćwiczenia wykonuje np trzęsąc się,głównie to dotyczy wyciskania hantlami jakby równowagi nie potrafię złapać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
Wyciskanie hantli nie jest łatwym ćwiczeniem i nieco inaczej atakuje trenowane mięśnie.
Przede wszystkim hantle wymagają większej pracy stabilizacyjnej i jeśli do tej pory wyciskałeś sztangę to przy hantlach trzeba nieco zaniżyć ciężary na początku mikrocyklu i wraz ze wzrostem ciężaru na hantlach będą się wzmacniać też mięśnie odpowiedzialne za stabilizację ciężaru.
Trzęsące się mięśnie podczas ćwiczenia znaczą, że nie są jeszcze gotowe na dany ciężar ewentualnie jeśli to zachodzi w kolejnych seriach w kiepskiej diecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szczupła sylwetka a odstający brzuch. redukcja czy masa

Następny temat

FBW ABA- BAB progresja i regresja

WHEY premium