SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy białko bez treningu może mi zaszkodzić?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, jestem tu pierwszy raz i mam pytanie, czy zażywanie białka beż treningu może mi zaszkodzić?a jeśli nie to co mi ono da ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4417 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42906
Witaj,
białko w formie odżywki białkowej jest dla organizmu tym samym co białko pochodzące z mięsa z jaja, serów czy ryb. Dlatego równie dobrze możesz zapytać czy zaszkodzi Ci zjedzenie piersi z kurczaka.

Polecamy również: Izolat czy koncentrat białka? Białko serwatkowe czy serwatka białkowa?


Standardowe wytyczne żywieniowe podają, że dzienna ilość spożytego białka przez osoby nieaktywne fizycznie powinna oscylować ok 1g na każdy kilogram masy ciała. Oznacza to, że osoba nieaktywna fizycznie o wadzę ok 70 kg powinna zjeść dziennie ok 70g białka. Taka ilość pozwoli utrzymać zdrowie i odpowiedni poziom regeneracji tkanek.

Więc kto powinien jeść więcej białka i po co tym osobom więcej białka?
2-2,5 g to odpowiednia ilość dla osób trenujących na siłowni, które naturalnie budują mięśnie.
2-3g na każdy kilogram masy ciała, to odpowiednia ilość dla sportowców którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową
2-3g na każdy kilogram masy ciała, to odpowiednia ilość dla osób aktywnych, odchudzających się
1,5g na każdy kilogram masy ciała, wspiera zdrowie osób w podeszłym wieku i rekonwalescentów

Poza tym badania naukowe dowiodły, że ilość białka powyżej 2g na każdy kilogram wagi ciała jest wartością najbardziej korzystną dla osób, które chcą zredukować tłuszcz i utrzymać optymalną wagę.
Wszystkie podane wartości nie stwarzają ryzyka w przypadku osób zdrowych.

Warto pamiętać, że najlepszą odżywką białkową w kontekście zdrowia jest białko serwatkowe, szczególnie WPI.

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie węglowodany po treningu?

Następny temat

Ceny produktów SFD

WHEY premium