SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy Was zimą też tak zalewa?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Witam pakerów ;)

Mianowicie mam pewien problem o tej porze roku, bo ja osobiście z 3000 kcal dziennie(waga 86 kg i 186 cm wzrostu, 13% tłuszczu niedawno) musiałem stopniowo zejść aż do 2100-2300!!! bo mnie zalewało więcej. Dodam że dieta jest także te kcal zdrowe(wcześniej dieta działała bardzo dobrze na mnie).
albo po prostu dorzucić jakieś aeroby, bo w sumie mało się ruszam zimą(praca za biurkiem i gnicie w domu wieczorami). Latem wciągam ponad 3000 kcal i zero tłuszczu a aerobów zero prawie.

Chciałbym abyście mi napisali jak to u Was jest w zimę z dietą, ruchem i nabieraniem masy(niekoniecznie czystej)???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Gpeoples
Masowanie niekoniecznie musi wiązać się z robieniem z siebie tucznika. :) Niemniej jednak zawsze troche tłuszczu wejdzie ze względu na dodatni bilans kaloryczny. Jest jeszcze jedna opcja - rekompozycja sylwetki, ale to nie jest temat dla amatorów.
A ja rozumiem że wciąż uważasz że to skuteczna ,metoda budowania masy mięśniowej i palenia tłuszczu bo nie zaprzeczyłeś .To pytam po co stosują cyklicznie okres masowania i gubienia tłuszczu . Napisz w końcu czy to metoda skuteczna czy nie , BO CAŁY CZAS NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ Pisanie o tym że jest skuteczna to profanacja , piszesz że 14 lat trenujesz to co prawda o połowę mniej niż ja ale wystarczająco długo żeby już dawno znaleść , lepsze metody .Przejrzyj dzienniki tak zawodowych kulturystów jak i działu zaawansowanii ,a szybko dojdziesz do wniosku że nikt rekompozycją się nie zajmuje bo jest nieskuteczna .

Zmieniony przez - mareckizawada w dniu 2014-01-27 17:06:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1258
W zimę dużo łatwiej to normalka, organizm dostosowuje się do przetrwania zimy... Po za tym święta, święta i po.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
No właśnie te święta, Ty też ograniczasz kcal czy dużo się ruszasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Zimą człowiek generalnie też mniej się rusza. W związku z tym maleje zapotrzebowanie kaloryczne. Więcej się je i prowadzi siedzący tryb życia długimi, zimowymi wieczorami. Dlatego właśnie ten okres jest najlepszy na budowanie masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
No ja nie jestem fanem masowania bo mi głównie masa idzie na brzuch , dolną część pleców i nogi :) Dzięki za odpowiedzi.

Wniosek jeden- zimą konieczne aeroby:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Masowanie niekoniecznie musi wiązać się z robieniem z siebie tucznika. :) Niemniej jednak zawsze troche tłuszczu wejdzie ze względu na dodatni bilans kaloryczny. Jest jeszcze jedna opcja - rekompozycja sylwetki, ale to nie jest temat dla amatorów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Mi właśnie chodziło o to że wolę powoli nabierać czystej masy poprzez lekko dodatni bilans kaloryczny + aeroby z umiarkowaną intensywnością. Poczytałem właśnie o tej rekompozycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Sorki, że jeden post pod drugim ale "enter" się wbił niechcący:)

A więc poczytałem o tej rekompozycji i doszedłem do wniosku że do nie dawna poniekąd ją stosowałem bo w dni treningowe jadłem ponad zapotrzebowanie a w dni nietreningowe jechałem na równo lub lekko na minus. W sumie maiłem dobre efekty bo nie zalewało mnie a sporo mięśni przybyło. Ostatnio zachciało mi się masować i skończyło się to tak że tłuszcz odłożył się w najgorszych miejscach(podkreślam że wziął się ze zdrowej żywności w dużej ilości), a partię na których mi najbardziej zależy nie urosły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Rekompozycja to na początek przygody z siłownią , zawodowi kulturyści nabierają jednak masy ,niestety także tłuszczowej ,ważne żeby nie przegiąć i uważać z nadwyżką kalorii zwłaszcza jak ktoś ma problem z redukcją . Dla mnie 10kg więcej przed wiosną to standart , ile w tym mięśni nie wiem może połowa .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
mareckizawada
Rekompozycja to na początek przygody z siłownią , zawodowi kulturyści nabierają jednak masy ,niestety także tłuszczowej ,ważne żeby nie przegiąć i uważać z nadwyżką kalorii zwłaszcza jak ktoś ma problem z redukcją . Dla mnie 10kg więcej przed wiosną to standart , ile w tym mięśni nie wiem może połowa .


Opanuj się, rekompozycja to temat dla zaawansowanych, wymaga sporej wiedzy w zakresie treningu, regeneracji oraz przede wszystkim diety. Poczytaj sobie trochę na ten temat. Początkujący nie poradzi sobie z wieloaspektowością takiego rozwiązania.

Po drugie nie wypowiadaj się na siłę w kolejnym temacie, tylko dlatego, że ja zawarłem tam swoją wypowiedź, jeśli nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, ponieważ kogoś możesz wprowadzić w błąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Spokojnie panowie. Ja nie mówię że prowadziłem świadomą rekompozycję(bo pewnie nie dałbym rady) tylko że moja dieta przypominała ją trochę :) Zawodowcy robią to tak że nabierają tłuszczu ale równomiernie zazwyczaj ale na to ma wpływ pewnie sporo czynników.

10 kg kolego? Ale jak Ci się to rozchodzi na ciele?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Śniadanie - do oceny.

Następny temat

Jajka - bez żółtek?

WHEY premium