SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy SF przygotowuje do zawodów BJJ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 312 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4159
Ja polecam.Długo trenowałem bez gi.Teraz uważam ,że trening w gi jest o wiele lepszy,ciekawszy,efektywniejsze i efektowny.Ciekawe techniki,więcej kombinacji i wdyaje mi się mniej siłowy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
W gi mniej siłowy? A nie odwrotnie? Toż to SF to czysta dynamika, a z gi jest sporo wolniej, bardziej siłowo(np uchwyt). Ja dodam tylko od siebie, że lżejszego od siebie kumpla który trenuje od dłuższego czasu bez gi na bjj/judo zwijałem w precel w ciągu kilkunastu sekund a na SF walczyliśmy co najmniej na równi, a zaryzykowałbym stwierdzenie- z jego przewagą techniczną- wszak robił tylko techniki bez gi. No i ten zupełnie inny rodzaj kondycj- tak ja to widzę, ale ja pewnie żadnym wyznacznikiem nie jestem a póki sam się nie przekonasz, póty sam wiedzieć nie będziesz

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Przychylam się do zdania Avica.
Dwaj moi bardzo dobrzy kumple, obaj z osiągnięciami w kraju, z których jeden specjalizował się w BJJ a drugi w SF kiedyś zrobili sobie sparing. Dopóki było bez gi to typ od SF lał BJJ-owca niemiłosiernie. Potem założyli gi i ... trochę trwało ale BJJ-owiec udusił golasa ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24202
F. Costa powiedział kiedyś, że walka w gi jest jak szachy, bez jak warcaby.

taktycznie i technicznie, walka bez kimon jest duzo bardziej skomplikowana. gdy zawodnik submission naklada na siebie gi nie trenujac wczesniej, rusza sie najczesciej jak ryba w sieci. nie znajac specyfiki tej walki ma niskie szanse na jakakolwiek walke. nie dosc ze nie umie walczyc chwytem, ani zrywac chwytow, to odpada mu wiekszosc ruchow opartych na sliskosci gry sf.

100% Jiu Jitsu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Simonides zagra w sztuce teatralnej!

Następny temat

O sile ciosu punchera...

WHEY premium