SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy HMB jest dla mnie ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Witam !

Starałem się przeczytać ogrom tematów odnośnie HMB, lecz nie znalazłem odpowiedzi w nich na moje pytanie. Mam 177 cm, ok 68 kg, od 3 lat trenuje kyokushin, od 2óch miesięcy chodzę na siłownię (4-5 razy w tygodniu, po 2 h). Chciałbym sobie dobrać jakiś odpowiedni suplement diety, sporo ludzi mi radziło żebym brał HMB.

Od razu mówię, że totalnie nie zależy mi na przyroście masy. Wiem, że HMB powoduje przyrost beztłuszczowej masy mięśnia (czyli jakieś kg przybywają) - dlatego wykombinowałem sobie, że do tego dorzucę jakiegoś fat burnera i się waga zbilansuje.

Naczytałem się sporo o działaniu l-karnityny, że niby nie jest taki wspaniały. To zamiast niej ew. co dołożyć ? Czy w ogóle dokładać coś do HMB ?

Moje główne cele to: kondycja, wzrost siły, rzeźba (choć wiem, że to 3cie przychodzi najpóźniej, mam jednak niegasnący zapał ) Czy HMB jest dla mnie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
imo ja pokombinowałbym ze spalaczami/bcaa/kreatyną/stackami kreatynowymi

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
HMB jest dla nikogo

wylacznie dla zyskow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Kreatyna spowoduje, że urosnę. A ja właśnie niezbyt chcę rosnąć, muszę trzymać się wagi >70 kg. Myślałem, że biorąc HMB + coś na spalanie to z czasem zastąpi mi się tłuszcz mięśniem - waga ta sama, a wzrośnie siła i wytrzymałość. Pamiętajcie Panowie, że ja jestem karateką, nie kulturystą ;P Potrzebuje być dynamiczny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
odrzuć złe myśli o zakupie haembe... lepiej kup lepszej jakości ser biały ;) będzie z tego większy pożytek

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
oczywiście wzrostu masy nie musisz sie obawiać pod warunkiem zastosowania odpowiedniego odżywiania- to w pierwszej kolejności, a w następnej treningu, także duża aktywność fizyczna ogranicza lub często zapobiega wzrostowi masy- szczególnie w połączeniu z "pkt". pierwszym a także drugim mojej wypowiedzi.
hmb- szczególnie w praktyce -nie doszukując się uproszczonego teoretyzowania- najlepiej wpływa jeżeli celem jest siła, wytrzymałość/tu b. dobrym treningiem jest regresja- to tak na marginesie/ a także poprawa rzeźby/jakości umięśnienia/.
mechanizmy działania są ogólnie znane- więc nie pora na przypominanie- bo i pytanie nie o to...

więc reasumując- jeżeli fundamentalne rzeczy poukładasz jak należy to oczywiście hmb można jak najbardziej wrzucić, czy jednak w pierwszej kolejności- odsłania się także perspektywa połączenia z kreatyną/jak wspomniałem nie musisz się aż tak obawiać wzrostu masy/- nawet w "postaci" stałej suplementacji- tzn. mniejsze dawki 3-5g. dziennie - no i wspomniane już hmb.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
No to jak nie HMB, to co ? Żarty typu "ser biały" sobie jednak odpuśćmy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Przeczytaj link ktory Ci podrzucilem, są tam badania nad HMB.


HMB jest bardzo subtelnym suplementem, wielu ludzi jest z niego niezadowolona (okolo polowy userow wg ankiety przeprowadzonej na tym forum). HMB juz na pewno nie daje masy. Ja osobiscie jestem po kilku miesiecznej suplementacji tym srodkiem bylem mocno zawiedziony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...druga połowa z kolei sobie chwali- ja osobiście nieraz zauważyłem wzrost siły, mniejszy ale także masy, jednakże najwieksza wartość tego supla objawia się w takim ukształtowaniu masy/chyba, że komuś zależy na masie bezkształtnej- to nie polecam/, że wygląda ona naprawdę bardzo ładnie, kto wie co to znaczy dobra jakość umięśnienia będzie wiedział o co chodzi.
w sportach innych nioż sumo jest to b. ważne- nie tylko z estetycznych względów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ciekawe jest, ze by soiagnac sulwetke sumo, zawodnicy stosuja specjalną dietę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomysł..pobawmy sie i my;-)

Następny temat

Cykl

WHEY premium