SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czerwone jako

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7729
Witam ; ) Robiłem sobie dzisiaj jajecznice rozbijam jajko a one czerwone w srodku .. : o Zdziwiłem sie bardzo i od razu to wyrzuciłem :) Pytam was z ciekawosci co to moglo być czy miał tez ktos tak ?

Jeśli jesteś zawzięty to nigdy kur** nie będziesz wystarczająco dobry dla siebie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Prawdopodobnie każdy z nas chociaż raz w swoim życiu przyrządzajac jajecznicę czy też inną potrawę z jajek, po rozbiciu jaja, natrafiłna czerwoną plamkę. Czasem nawet cała zawartość jajka która znalazłą się na naszej patelni mogła przybrać intensywny pomarańczowy lub nawet czerwony kolor.
Istnieje powszechne przekonanie iż ta czerwona plamka czy krew w jajach to zarodek. Jednak zazwyczaj, jeteśmy w blędzie ponieważ czerwona plamka, z zarodkiem, nie ma nic wspólnego.

Sklepowe jaja pochodza zazwyczaj od kur z ferm w których nie ma ani jednego koguta, są to więc jedynie niezapłodnione komórki jajowe a jak może dojść do powstania zarodka bez zapłodnienia? Nie ma takiej możliwości.

Jeżeli zaś chodzi o jaja lepszej jakości, czyli tzw. swojskie przykładowo kupione na targu. Pomimo iż mogą być zapłodnione, zazwyczaj nie mają możliwości wykształcić widocznego "zarodka" ze względu na to iż są zabierane kurą zanim te je wysiedzą.

Czym więc jest czerwona plamka tak często spotykana w jajach? Zazwyczaj jest to tzw. wybroczyna czyli pęknięte naczynko w pęcherzyku Graffa. Jednakże plamki mogą również występować w jajach częściej niż przypadkowo raz na jakiś czas - związane jest to z genetyką, nie odpowiednim odżywianiem kur lub chorobami.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
czasami mi sie zdarza takie bardziej pomaranczowe żółtko i normlanie szamam:) Ale jak mowisz ze calkiem czerwone to pewno jakis zarodek sie tam kroił

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7729
Jakby było pomaranczowe to bym zjadł spokojnie ; ) Ale to bylo czerwone i to bardzo :P

Jeśli jesteś zawzięty to nigdy kur** nie będziesz wystarczająco dobry dla siebie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jeśli śmierdziało najprawdopodobniej zarodek zobacz na inne raz ze "świeżych jajek" wydostałem kurczaka embrion waliło 3 dni w domu

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 10167 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 117117
siema, właśnie miałem taką sytuację, rozbijam jajko a tam BIAŁKO CAŁE CZERWONE, można to jeść?? wszystkie inne jajka ok, kupowane w biedrze, dobra data, nic nie śmierdzi

Zmieniony przez - chimera1 w dniu 2014-02-13 14:21:48

1)DIETA - NAWET 100 TABLETEK METKI NIE ZASTĄPI DOBREJ DIETKI.

2)TRENING - ZA DUŻE CIĘŻARY BUDUJĄ TYLKO TWOJE EGO, NIE MIĘŚNIE.

3)REGENERACJA - JEŚLI NIE MUSISZ BIEC TO IDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ IŚĆ TO STÓJ, JEŚLI NIE MUSISZ STAĆ TO SIEDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ SIEDZIEĆ TO LEŻ I ŚPIJ.

4)KOKZ - BIERZESZ TYLE NA ILE MASZ KASY I WBIJASZ JAK NAJCZĘŚCIEJ %)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odzywianie

Następny temat

Monitoring Żywności

Wiecej