SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czas wziąć się do roboty %-) - Kilka pytań

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3526

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Zacznę wpierw krótko o mnie; wiek 18 lat, staż to 3 lata chociaż przez ten rok to było o******lanie [czyt. lekkie FBW/HST z przerwami] Teraz chcę zacząć porządnie trenować Niestety już długo nie śledziłem tego forum [a raczej tego działu] i nie znam żadnych nowinek a nadrabianie wiadomości zajmie mi kilka tygodni... Coś tam czytałem, że jest nowa metoda i pod koniec treningu robi się serię 100 powtórzeń? Mam ten komfort, że mogę trenować kiedy tylko chcę i tu pierwsze pytanie. Robić podział 3 czy 4 dni w tygodniu? Jaki podział zastosować? [Zależy mi aby biceps i triceps był jednego dnia, reszty nie wiem...]? Potem ułożę plan i sprawdzicie czy dobry, tylko wpierw potrzebuję tych informacji
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Dzięki za ten plan i odpowiedź, podoba mi się trening partii dwa razy w tyg. i efekty widać Siła prawie w ogóle nie leci w górę jednak masa tak a o to chodzi SOG duchowy bo już wcześniej dałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
wypełnij ankietę i wklej swój dotychczasowy trening to coś pomyślimy

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Zapomniałem dodać, że cel to oczywiście masa i jeszcze jedno pytanie, trzymać się schematu 6-12 powtórzeń czy może wejść na 20-25? [Zainspirowany tym tematem: https://www.sfd.pl/Strach_przed...wynikami_-t247583.html]
Dotychczasowy plan to FBW/HST i to jeszcze takie nie za bardzo... Konkretne plany były ponad rok temu. A o to ankieta:
1 PŁEĆ : Mężczyzna
2 WIEK: 18 lat
3 WAGA: 70kg.
4 WZROST: 186cm.
5 WYMIARY:
-Biceps: 34cm.
-Klata: 107cm.
-Udo: 56cm.
-Talia: 75cm.
6 STAŻ NA SIŁOWNI: 3 lata [ostatni rok to praktycznie teoretycznie...]
7.CEL TRENINGOWY: Masa.
8.UPRAWIANE INNE SPORTY: Obecnie nic.
9.DOSTĘP DO SPRZĘTU (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławeczka [prosta/skos], hantle, sztanga.
10 .POZIOM BF% (mniej więcej jeśli naprawdę nie wiesz umieść fotkę) Chudy, może z 8%
11 .TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIECIA (TYP BUDOWY): Ektomorfik, chudy i długi, 16cm nadgarstek [chude kości]
12 .WYNIKI SILOWE;
-Klata: Kiedyś było 92kg.
-Przysiad: Nie wiem, nie robiłem nóg...
-Martwy ciąg: Ze 120kg.
13. CZY MASZ DIETĘ; [jaką, jak oceniasz jej skuteczność]? Mam
14.PRZECIWWSKAZANIA MEDYCZNE: Brak.
15. CZY STOSUJESZ ODZYWKI, SUPLEMENTY: Kiedyś stosowałem nie tylko odżywki... Teraz pewnie niedługo dorzucę kreatynę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
ten artykuł, który wkleiłeś to jeden z lepszych jakie czytałem i zawsze się nim kieruję, ale nie tak dosłownie. Możesz robic serie normalne 8-12 powt. i dorzucac jedną serię na każde cwiczenie na 20-40 powtórzeń (taki trening jest bardziej wyczerpujący niż Ci się wydaje).

jeżeli chodzi o moją radę to myślę, że na początek split na 3x/tydz. byłby dobry na początek, później możesz zrobic 4 razy w tyg.

przykładowy rozkład:

PN: klatka, triceps
WT: -
ŚR: plecy, biceps
CZW: -
PT: nogi, barki
SB: -
ND: -

brzuch jak Ci tam pasuje

wiem, że chciałeś bic/tric na jednym treningu, ale przy 3 dniowym splicie nie za bardzo mi się do widzi.

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Nie chcę teraz żadnej taryfy ulgowej, chcę zacząć od razu z grubej rury bo za sobą mam ciężkie treningi więc nie muszę powoli wchodzić w temat Jeżeli podział na 3 dni to może:

Klatka, plecy [wiem, dwie duże partie na jednym treningu...]

Biceps, triceps

Barki, kaptury, nogi

A może jednak podział na 4 dni? Tylko jak wtedy rozłożyć partie?

P.S. Brzuch chyba odpuszczę bo kaloryfer mam a trening brzucha będzie mnie kosztował dużo kalorii a u mnie to na wagę złota, ciężko mi łapać masę... [wiem, że podejście trochę po ****u no ale cóż]

Zmieniony przez - Vandaal w dniu 2009-02-19 20:17:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
PN: klatka
WT: plecy
ŚR: -
CZW: nogi, barki
PT: biceps, triceps
SB: -
ND: -

jak już tak bardzo chcesz :)

a możesz mi powiedziec dlaczego tak zależy Ci na tych łapach?




Zmieniony przez - MotoManiak w dniu 2009-02-19 20:22:29

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Ooo, fajny rozkład Po prostu cholernie lubię spompowane łapy, trochę dziecinne podejście ale uwielbiam to uczucie [i wygląd]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
cholernie lubię spompowane łapy, trochę dziecinne podejście ale uwielbiam to uczucie

lol no grunt to byc zadowolonym z treningu

wklej teraz jakiś plan to go ocenimy

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
***Poniedziałek:
+Klatka:

-WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ [4 serie regresja]
-WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ [3 serie regresja]
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ [3 serie stały ciężar po 10 powtórzeń?]


***Wtorek:
+Plecy:

-MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH [4 serie regresja]
-PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE [4 serie regresja]


***Czwartek:
+Nogi:
-PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH [4 serie regresja]
-PRZYSIADY WYKROCZNE [4 serie stały ciężar po 10?]

+Barki:
-UNOSZENIE RAMION W PRZÓD ZE SZTANGĄ [4 serie stały ciężar po 10?]
-UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM W GÓRĘ [4 serie stały ciężar po 10?]

***Piątek
+Biceps:
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJĄC PODCHWYTEM [4 serie regresja]
-UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO [3 serie stały ciężar po 10?]
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”) [3 serie stały ciężar po 10?]

+Triceps:
-WYCISKANIE „FRANCUSKIE” SZTANGI W LEŻENIU [4 serie regresja]
-WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGI W SIADZIE [4 serie regresja]
-WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE [3 serie stały ciężar po 10?]

[Regresja: 8-10-12-14]

Zmieniony przez - Vandaal w dniu 2009-02-19 20:58:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
*** Poniedziałek :
+Klatka:

-WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ [4 serie regresja]
-WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ [3 serie regresja]4 serie zrób
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ [3 serie stały ciężar po 10 powtórzeń?]j/w


*** Wtorek :
+Plecy:

-MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH [4 serie regresja] zrób normalny MC
-PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE [4 serie regresja]
dołóż 4 serie podciągania na drążku


*** Czwartek :
+Nogi:
-PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH [4 serie regresja]jak robisz tylko te 2 cwiczenia to przysiadów zrób nawet 6 serii
-PRZYSIADY WYKROCZNE [4 serie stały ciężar po 10?]
daj wspięcia na palce z 4-5 serii

+Barki:
przede wszystkim daj 4 serie wyciskania (hanle/sztanga)
-UNOSZENIE RAMION W PRZÓD ZE SZTANGĄ [4 serie stały ciężar po 10?]wywal
-UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM W GÓRĘ [4 serie stały ciężar po 10?]
daj 4 serie wznosów w opadzie na tylni akton

nie wiem jak Ty ale ja wole na barki dużo powtórzeń możesz robic regresję w której bedziesza zaczynal od 10-12 powtórzeń

*** Piątek
*Biceps:
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJĄC PODCHWYTEM [4 serie regresja]3 wystarcza
-UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO [3 serie stały ciężar po 10?]to jako ostatnie
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT "MŁOTKOWY") [3 serie stały ciężar po 10?]

*Triceps:
-WYCISKANIE "FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU [4 serie regresja]3 wystarcza
-WYCISKANIE "FRANCUSKIE"SZTANGI W SIADZIE [4 serie regresja]j/w
-WYCISKANIE "FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE [3 serie stały ciężar po 10?]

Zmieniony przez - MotoManiak w dniu 2009-02-19 21:05:38

Zmieniony przez - MotoManiak w dniu 2009-02-19 21:06:38

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
A o co chodzi z tym programem hss100? Może to zastosować?

Zmieniony przez - Vandaal w dniu 2009-02-20 20:29:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przewaga FBW nad klasycznymi planami treningowymi

Następny temat

sila stoi

WHEY premium