SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Częściowe naderwanie ścięgna - a łupanie w barku.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Witam, jestem 3 miesiące po częściowym zerwaniu ścięgna mięśnia podłopatkowego, jestem praktycznie po całym leczeniu (obecnie jestem tylko plastrowany przez fizjoterapeutę taśmą do kinesiotapingu). Lekarz jak najbardziej nie zakazuje mi treningu (oczywiście wszystko z rozwagą). Dodam, że trenuję kalistenikę. Chciałem zapytać czy w konsekwencji wyżej wymienionego urazu łupanie w barku będzie towarzyszyć mi już zawsze? Czy można stosować jakąś suplementację / maście w ramach tego? Ból po / w trakcie treningu jest coraz mniejszy, ale łupanie nie ustępuje (szczególnie podczas podciągania). Ktoś borykał się z podobnym "łupaniem" w barku i jakoś go rozwiązał? Nie sprawia mi to bólu, ale czuję spory dyskomfort (przy tym również dyskomfort psychiczny - strach przed ponownym urazem).
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Łupanie pojawiło się dopiero po kontuzji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Tak, dopiero po kontuzji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Masz takie opcje: iść do lekarza i zobaczyć co się dzieje, robić ćwiczenia w zakresie ruchu, w którym nie pojawia się łupanie, zmienić ćwiczenia na te, przy których łupanie się nie pojawia. Dodatkowo ćwicz rotatory.

Zmieniony przez - MaLq w dniu 2014-09-04 16:39:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Jestem cały czas w kontakcie ze swoim lekarzem, lecz on nie jest w stanie stwierdzić na podstawie nawet USG co tam się dzieje, potrzebowałbym dokładnych badań (jak ręka zachowuje się podczas określonego ruchu itp.), a jak wiadomo w Polsce nawet za pieniądze ciężko zrobić coś takiego szaremu człowiekowi.


Właśnie też myślałem podobnie, o rezygnacji z ćwiczeń, w których łupanie występuje, ale wtedy musiałbym zrezygnować z ćwiczeń, które uwielbiam wykonywać, najbardziej żal mi podciągania, do tego dochodzi sporo ćwiczeń wielostawowych. Myślisz, że suplementacja jakimiś kolagenami zdałaby się w takim wypadku?

Co do rotatorów - zastosuję się na pewno :)

Zmieniony przez - Erni93 w dniu 2014-09-04 18:19:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
A nie masz tak, że łupanie pojawia się dopiero przy końcowym etapie podciągania? ( to znaczy, wtedy gdy drążek jest już blisko klatki)
Możesz spróbować jakiś suplementów.

Zmieniony przez - MaLq w dniu 2014-09-04 18:59:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Tak dokładnie w tym miejscu pojawia się łupanie. Spotkałeś się z czymś takim? Pojawia się to również przy niektórych rodzajach pompek (ale to sporadycznie i sprawia dużo mniejszy dyskomfort, przykładowo na 15 powtórzeń raz coś pyknie i to tak nieznacznie). Natomiast dokładnie w końcowej fazie ruchu, podczas podciągania oczywiście (tak jak wspomniałeś), to łupanie jest mocne i sprawia nielada dyskomfort.



Zmieniony przez - Erni93 w dniu 2014-09-04 22:17:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Mam tak samo tyle, że od zawsze :) Dużo ludzi ma takie problemy z barkiem, taki już jest ten staw. Dlatego jak podciągam się tylko w takim zakresie żeby nie czuć tego przeskakiwania w barku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wszystko co musimy wiedziec o przetrenowaniu

Następny temat

Złamana strzałka a powrót do treningów.

WHEY premium