SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cyklizacja Diety

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16979
Jak w temacie. Ciekaw jestem, co sądzicie na temat takiego rozwiązania i czy macie jakieś sugestie co do niego. Aby nie pozostać „gołosłownym" przedstawię swój punkt widzenia.Wiadomo dieta, kulturystyczna jest dość nudna (szczególnie gdy ktoś nie przejawia zbytnio inwencji kucharskiej). Ponieważ sam staram się postrzegać kulturystykę w perspektywie lat, a nie miesięcy żal mi się robi na widok tych wszystkich potraw, które do tej diety raczej słabo pasują. Nie wyobrażam sobie żebym musiał zupełnie rezygnować z takich przysmaków jak np. pizza z bekonem, czy szynką. Trudno raczej określić kaloryczność takiego przysmaku szczególnie, gdy spożywa się go z kumlami w pizzerii. Z natury jestem raczej pedantyczny i wszystko lubie mieć zapięte na otatni guzik. Dlatego postanowiłem zrezygnować ze spożywanie takich produktów przypadkowo w trakcie tygodnia za to raz w tygodniu w niedzielę robie sobie wolne od typowej diety i w moim jadłospisie pozwalam sobie na umieszczenie takich potraw. Jak wiadomo każdy opracowuje cykl przyjmowania posiłków w skali dnia, trzymając się przy tym określonych wytycznych nie pozwala to jednak na wielką różnorodność. A taki „dzień łakomstwa" jest prawdziwym eldorado dla naszego podnibienia. Przeglądając czasopisma udało mi się natrafić na takie wypowiedzi znanych kulturystów:

DORIAN YATES: „ Gdy nie przygotowuję się do kolejnej obrony swego tytułu, pozwalam sobie raz w tygodniu na ulubione dania. Są to stek, frytki i lody. Jeden dzień wolny od diety zachowuje nawet w okresie przygotowań do zawodów, wiedząc że zwiększone spożycie kalorii w tym dniu zapobiega spowolnieniu metabolizmu."

KEVIN LEVRONE: „ O ile poza sezonem konkursowym raz w tygodniu pozwalam sobie na zjedzenie takich przysmaków jak jabłecznik i lody orzechowe, o tyle w czasie sezonu są dla mnie surowo zakazane"

Jeszcze raz proszę was o sugestie na ten temat. Może Panowie Mariusz Strzeliński i Piotr Głuchowski znajdą chwilkę i powiedzą jak oni radzą sobie z „wplataniem" do diety produktów smacznych, aczkolwiek nie koniecznie wartościowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Po treningu jak najbardziej gainer sie nadaje, rowniez mozna go uzyc do hamowania katabolizmu i wstepnego uzupelniania deficytu glikogenu.

Ale nie traktuj go jako posilek potreningowy, ten spozyj za 45 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Ja mam do tego podejscie proste.
Wszystko zalezy od metabolizmu, jezeli jest szybki mozna sobie pozwolic, jezeli nie to trzeba uwazac. Wiadomo ze trzeba uwzglednic do w diecie.

Lecz raz w tygodniu nie powinno wiele zaszkodzic.
Pewnie mowisz o masie bo tutaj to raczej nie ma problemu. Lecz przed zawodami na rzeźbie to trzeba uwazac by tuz przed zawodami nie zrobic sobie prolblemu(szczegolnie przy szybkim metabolizmie)

W tej sprawie P. Gluchowski i P. Strzelinkski beda mieli pewnie cos do powiedzenia z wlasnego doswiadczenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
w gazetach pisza czesto to co czytelnik chce przeczytac...dlatego wypowiedzi doriana i kevina mozna wplesc miedzy bajki...poniewaz wiem ze poza sezonem scisla dieta jest odpuszczana czesciej niz raz w tyg. w szczegoolnosci wsrood zawodowcoow...
jednak styl zywienia sie zawodowcoow, suplementacja i 'suplementacja' znacznie rooznia sie od nas - amatoroow, nie-zawodnikoow...
dlatego oni moga sobie na takie cos pozwalac czesto...my jednak zeby wygladac 'slusznie' musimy dosc znacznie przestrzegac ilosci poszczegoolnych skladnikoow odzywczych bo do dyspozycji w rozwoju organizmu mamy naturalne srodki i zeby zmaksymalizowac efekt anabolizmu trzeba sie bardziej wysilic...
co nie oznacza ze nie mozna jesc smacznie i zapewic odpowiednich proporcji...jednak jak wspomniales nie kazdy ma polot do experymentoow kulinarnych...
ja osobiscie jem prawie nonstop to samo tylko czasem przygotuje sobie inny smak z zachowaniem proporcji skl. odzywczych...

co do malych 'skokoow w bok' na masie to nie ma zadnego problemu - raz czy dwa w tyg (przewaznie weekend)...jesli nasza dieta jest monotonna to organizm napewno nam sie odwdzieczy za wprowadzenie urozmaicen smakowych...samopoczucie tez jest wazne :)

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Ja uważam, że lepiej wybrać dietę mniej restrykcyjną, którą potrafimy w pełni przestrzegać, niż pozwalać sobie na jednodniowe "szaleństwo". Takie odstępstwo trudno zakończyć. Może się okazać, że w jednym dniu zepsluiśmy wszystko co udało się nam osiągnąć przez tydzień. Wiem coś o tym... Mówię oczywiście o rzeźbie, ale nikomu nie polecam również takich "dni wolnych" na masie.

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
tak na rzezbie tez nie polecam )
z uwagi na to ze jestesmy na nizszych kaloriach i czesto chodzimy glodni 'ssanie' moze narobic klopotu i zniweczyc kilka dni pracy...

dlatego okres rzezby jest tym okresem w ktorym kulturystyka sie tak naprawde zaczyna bo wtedy testuje sie samego siebie w dazeniu do celu i konsekwencji :)

Pozdrawiam
misoo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Mysle, ze ze smacznych produktow rowniez mozna ulozyc sobie diete lecz wymaga to poprostu wiecej czasu i zaangazowania z naszej strony w ukladaniu takiej diety i w samym przygotowaniu takich posilkow. Ja lubie kulturystyczne jedzenia i jakos nie nudzi mi sie one - mam kilka swoich ulubionych posilkow o podobnej zawartosci skladnikow odzywczych i wtedy kiedy mam na jakis ochote to go spozywam
Na jakies odstepstwa oczywiscie mozna sobie pozwolic, ale od czasu do czasu poniewaz wtedy tylko nie beda miale one wiekszego wplywu na twoja sylwetke.
Piszesz, ze czasem zejsz pizze - hmmm na mase wcale ona taka zla nie jest mi sie czasem zdaza ja zjesc i traktuja ja jako normalny posilek, pozniej ew. napije sie jeszcze w domku szejka proteinowego
Wszystko zalezy od twojego podejscia do kulturystyki ja po ostatnim cyklu redukujacym moja wage staram sie unikac wszystkich odstepstw od diety poniewaz zbyt wiele mnie kosztuje wysilku pozniejsze spalenie nagromadzonego fatu.

junior__23 osobiscie uwazam, ze jedno dniowe odstepstwo od diety nie niweluje efektow diety - gdy bylem na CKD zdazyla sie raz 18 u kumpla - wtedy nie patrzylem co jadlem i ile jadlem, poprostu wcinalem co chcialem[bylo tego naprawde sporo a najwiecej to posilkow weglowodanowo-tluszczowych] - zmian w sylwetce nie zauwazylem.
Zauwazalne zmiany w sylwetce widzialem po 4 dniu ostrego balowania

Zmieniony przez - anar w dniu 2004-08-13 19:47:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
jeden dzien nie zepsuje efektów... Może masz rację. Ale po takim dniu (jeśli będziesz się "obżerał", a nieraz trudno tego uniknąć), często traci się motywację do dalszego trwania przy diecie. Szczególnie (tak jest w moim przypadku), kiedy widzę wywalony brzuchol i nie wiem co z nim zrobić (jak pozwolę sobie na małe odstępstwo, to najczęściej prowadzi to do DUZYCH odstępstw).

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16979
Dzięki za wszystkie sugestie w większości pokryły się one z moimi przemyśleniami na ten temat.

Strongbart jak najbardziej myślałem o masie. A co do metabolizmu to mam raczej średni ponieważ zatłuszczam się raczej trudno, a masę i to w większości mięśniową udaje mi się budować spożywając już około 41kcal/kg. I tej wartości się raczej trzymam ponieważ przy większej kaloryczności czuje się raczej ociężały. I tu mam nie małe szczęście wiedząc ile niektórzy muszą jeść aby masa szła do przodu.

MisOO co do diety zawodowców to doskonale zdaje sobie sprawę jak może ona wyglądać po za sezonem. To fakt, że niektórzy nawet nie ukrywają (np. Ronnie Coleman), że mają od niej liczne odstępstwa poza sezonem i to nie tylko w wekend. Tak jak mówisz z tym polotem kulinarnym nie u każdego jest najlepjej co idealnie pasuje do mnie. Po prostu nie każdy ma do tego talent.

junior__23 co do treningu na rzeżbę to się z Tobą zgadzam, co do masy to aż taki ascetyzm jakoś mnie nie przekonuje.

Anar podobnie jak tym mam kilka posiłków o zbliżonej ilości składników odżywczych i w zależności od apetytu takie sobie przygotowuje. Są one jednak max „uproszczone”, a to właśnie z powodu braku talentu kulinarnego, a nawet gdyby odrobina się takiego znalazła to po prostu każda minuta spędzona przy kuchni jest dla mnie katorgą. Wiem, że napiszesz że zależy to od mojego podejscia do kulturystyki, ale naprawdę do czego jak czego ale do gotowania to ja się nie nadaje.

Reasumując myśle, że będę robił tak jak napisałem na początku z tą tylko zmianą, że zamiast całkowicie „zawalać” niedziele rozłoże to sobie na sobote i niedziele i w te dni pozwolę sobie na jeden w wyjątkowych okolicznościach dwa „niecenzuralne posiłki”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10394
A czy w dni nietreningowe Nalezy spozywac rownierz okreslone ilosci skladnikow odzywczych ? mozna zjesc np 4 posilki zamiast pieciu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
To zalezy od liczby treningow w tygodniu - mysle, ze przy 4 i wiecej treningach w tygodniu kalorycznosc diety pozostaw na tym samym poziomie.
Procz odzywki wysokoweglowodanowej, ktora spozywasz po trneningu - w dzien bez treningu jej nie spozywaj - ew. jezeli nie sprawia ci problemu doluz troche weglowodanow[ale juz nie w formie odzywki] w pozostalych posilkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16979
Bolek myśle, że lepiej abyś zawsze spożywał tą samą licbę posiłków i to o tych samych porach. Jedyną zmianą w dzień treningowy wstosunku do dnia nietreningowego powinno być moim zdaniem spożywanie carbo po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwne Objawy po MSM do specow z Olimpu

Następny temat

pyt o pl owsiane i zawart % bialka

WHEY premium