SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl na siłe, proszę o pomoc;)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5697
Witam
Zacznę od tego, że jestem od dawna na forum, ale rzadko kiedy się udzielam i coś komentuje.
W tym momencie proszę o poradę odnoście cyklu który chcę przeprowadzić.
Mam 19 lat, 178cm i 73kg trenuje już 21 miesięcy ale w tym 3 miesiące tak biernie z powodu kontuzji, czyli można powiedzieć że regularnie 1.5 roku. Trenuje systemem FBW, który w moim przypadku sprawdza się świetnie, zmieniłem trochę plan pod siebie wygląda tak:
trening: poniedziałek, środa, piątek
Poniedziałek i Piątek:
-przysiad 5x5
-wyciskanie leżąc 5x5
-rozpiętki 4x10
-wyciskanie sztangi sprzed głowy 4x10
-unoszenie hantli bokiem 4x10
-wisłowanie 4x10
-unoszenie hantli za głowe (triceps) 4x10
-wyciskanie francuskie 4x10
-drązek 6x10
-biceps 3 ćwiczenie po 3 serie
Środa:
-przysiad 5x5
-wyciskanie na skosie górnym 3x10
-wyciskanie na skosie dolnym 3x10
-rozpiętki 4x10
-pociąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x10
-unoszenie hantelek bokiem 4x10
-wiosłowanie 4x10
-triceps tak samo jak w pon i piątek
-drążek 6x10
-biceps 3 ćwiczenia po 3 serie

Niektórzy mogą być zaskoczeni odnośnie planu, ale tak jak mówiłem na każdego działa co innego, na początku robiłem wszystko w 5 seriach po 5 powtórzeń ale pomału modyfikowałem i uważam, że odpowiada mi takie coś. Bez sensu jest dla mnie robić np piątą serie na barki powiedzmy 70kg pięć razy bo zdecydowanie lepiej się czuje jak zmniejsze ciężar i zrobie 10pwtórzeń, lepiej czuję mięsień wtedy.
Odnośnie suplementacji, to do tej pory zjadłem: Xpanda, Xploda, Nano Vapor, Saw'a, AAKG oraz jabłczan olimpu, a także kiedyś myofusion i mass xxl
Dietę będe trzymał od momentu kupna odzywek, mianowicie moje zapotrzebowanie dzienne wynosi 3200kcal i być może dam troszke więcej ale nie chce zbytni przytyć powiedzmy że max 2kg
Planuje typowy cykl na siłę i zastanawiam się nad kupne boostera i stacka po treningowego oraz aminokwasów i AAKG
Myślałem nad
-Animal Pump + Green Magnitude
-Animal Pump + Storm
-SHock + Storm
-Assault stara wersja + Storm
- i jeszcze może xplode mógłby być bo pamiętam że dobrze wszedł

Tak więc proszę o opinie odnoście wyboru odżywek, zastanawiam się nad długością cyklu bo chciałem 7-8 tyg a gdzieś przeczytałem że jeżeli chodzi o siłe to znacznie dłużej powinien trwać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1760 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6397
A gdzie tam wogóle piątek masz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5697
jest napisane przy poniedziałku: "poniedziałek i piątek"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1760 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6397
Jakiś dziwny ten twój plan wogóle jest. Masz partie mięśni które ćwiczysz np. 2 ćwiczenia na biceps, jedno na nogi. Jakoś nierównomiernie.
A co do ożywek to animal pump + storm. Ja polecam pewnie inni coś innego dopiszą ale to od Ciebie już zależy.

Zmieniony przez - Nonamee w dniu 2012-05-15 10:55:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5697
bo przy FBW jest ogólnie jedno ćwiczenie w 5 seriach po 5pwt czyli główne partie takie jak klata, barki, nogi, plecy a biceps, triceps, drażek sam sobie dołożyłem pod siebie, nie ma sensu robić siły na biceps dlatego jest tam 10pwt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5697
zjadłeś to i jak z efektami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1760 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6397
Wszystko ekstra pompa wchodzi.:)
Siła i masa rośnie:)

Zmieniony przez - Nonamee w dniu 2012-05-15 11:00:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5697
jakieś inne propozycje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2105 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140238
Jak na taki staz z silownia to waga slabo wyglada, podstawa to dobra dieta. Wedlug mnie skup sie na odpowiedniej ,,misce" suplement to dodatek jak nie mozna przeskoczyc pewnego progu.
Co do suplementacji jak chcesz to polecam jablczan kreatyny+argi power.
Bardzo fajny wspolczynnik ceny do jakosci;d

Zmieniony przez - Slawod1 w dniu 2012-05-15 12:22:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5697
waga według mnie bardzo dobra, nie dodałem jeszcze, że trenuje 3 razy w tyg piłke nożna po 1,5h i do tego mam mecze w weekend i jeszcze 3 treningi na siłowni, miske miałem dobrą jak chodziłem do szkoły bo jadłem obiad i potem w domu również obiad. Teraz też jest dobrze bo wiem jak ważne jest dobre odżywianie się, ale mam inny cel.
Moim celem jest tylko siła więc nie muszę się skupiać na masie, jakbym nie trenował piłki to z półtora rocznym stażem ważyłbym grubo ponad 80 ale mi to nie jest potrzebne w tej chwili
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
to przyda Ci się kreatyna i beta-alanina
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co po cyklu?

Następny temat

Jaki roztór węglowodanowy??

WHEY premium