SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl na samym DHEA

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23637

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tu jeden kolega dzieli się doświadczeniami z cyklu na samym DHEA:

http://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=329.0 

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75926 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754265
W świecie suplementacyjnym istnieje wiele ciekawych substancji, które mają bardzo perspektywiczne działanie na nasz organizm, jednak niekoniecznie są popularne wśród dużej części osób, a zdecydowanie warto im się przyjrzeć trochę bliżej. Jednym z nich jest DHEA.

DHEA, czyli dehydroepiandrosteron jest hormonem androgenowym nadnerczy. Jego produkcja odbywa się w warstwie siatkowej tej części ciała. Średnio organizm nasz potrafi syntetyzować dziennie około 30-35 mg. Istotne jest jednak to, że wraz z wiekiem produkcja DHEA znacznie spada. Badania w tym kierunku potwierdziły wytwarzanie tego hormonu przez osoby z grupy 80-latków, tylko w ilości 10% w stosunku do tego, ile produkowane jest u osób w wieku 30 lat. Z tego też względu spotkać można tezy, iż odpowiada on za naszą witalność i długość życia. Szczególnie że jego produkcja, jak i spadki równoważne są z produkcją i spadkami testosteronu w naszym organizmie, czyli również istotnym czynnikiem decydującym o naszym samopoczuciu, witalności i kształtowaniu sylwetki.

Suplementacja DHEA według badań zmniejsza produkcję kortyzolu, czyli hormonu stresu. Również często bywa w niskiej produkcji u osób z depresją. Łatwo więc połączyć ze sobą te fakty i wywnioskować, iż zmniejszenie produktu hormonu stresu przełoży się na lepsze samopoczucie, to z kolei na wyższy poziom testosteronu. Wyższy poziom tego hormonu to w zasadzie same plusy. Dlatego też zdecydowanie warto przemyśleć stosowanie DHEA. Szczególnie z tego względu, że nie zaobserwowano skutków ubocznych suplementacji 10-50 mg dziennie. Nadmiar hormonu jest bez problemu wydalany z naszego organizmu.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Podbijam, bo może jeszcze ktoś będzie chciał poczytać.
2

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2194
Ja sledzę, bo sam od jakichś 2 tygodni łykam 25mg , firma Puritan's Pride, tylko że ja tylko i wyłącznie w celu podbicia libido i jakosci erekcji, bo kuleje, w treningu mam pauzę od 3 miesięcy, więc o efekcie sylwetkowym nie będzie mowy. No i jak na razie nic, nie wiem czy czekac jeszcze , czy podwoić dawkę.
2

Nazywam się Vincent Cocotti i reprezentuję interesy pana Blue Lou Boyle'a...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 415 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7775
mysle, ze musisz jeszcze poczekac, to stosunkowo slaby srodek
sprobuj dolaczyc do tego zen-szen, a na pewno da rade

Słabą genetykę można zrekompensować wiedzą i doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3110 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26608
ciekawe. dawki w sumie nieduze a efekt jakis tam osiagnal. rozumiem ze nigdy nie bylo u niego zadnych saa. bo wyniki silowe sa dosyc kiepskie. pisal ze na klatke 80kg w ostatniej seri po 8razy. torche mi to nei pauje do opisu jaki o sobie zapodal:
"Mam 29 lat, staż treningowy -10 lat. Treningi przeprowadzam systematycznie 3 lub 4 razy w tyg. Na siłowni koledzy mówią o mnie "kat" ze względu na upór i morderczy trening. Jestem bardziej ukierunkowany na budowę ładnej, symetrycznej sylwetki niż wielkiej zlanej masy. Moje wymiary: 183cm/88kg. Jest to całkiem sporo biorąc pod uwagę fakt, że gdy zaczynałem 10 lat temu ważyłem zaledwie 58 kg!!!. Największa masa była w roku 2008- 103 kg , ale zredukowałem gdyż straciłem gibkość i szybkość."

rozumiem ze moza nie cwiczyc na sile, ale jak pisze ze mowia na niego kat bo takie hardcore treningi robi to chyab i przez te 10lat powinien prezentowac wieksza sile. no ale to juz nie na temat w sumie

Zmieniony przez - tomczers17 w dniu 2009-11-25 19:48:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2194
No czekam jeszcze drugie dwa tygodnie , do pełnego miesiąca. Jak nic się nie polepszy, to moze dorzucę jedna kapsułke Novedexa, bo mam ze starych zapasów jeszcze, a nie zdążyłem go nawet rozpakować, gdy jeszcze trenowałem, i tak sobie stoi w szafce. Na pewno dam znać jak cos ruszy w tej łóżkowej kwestii.
Mam niski wolny test, cos około 10 jednostek w skali 4-36 i sporo estrogenu, 36 w skali do 46, ale dokładnie nie pamiętam, a wyniki mam w domu, jutro napiszę dokładnie.

Nazywam się Vincent Cocotti i reprezentuję interesy pana Blue Lou Boyle'a...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9048 Napisanych postów 82714 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699558
szkoda czasu,lepiej już dorzuć novedexa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tomczers. Może ten Apaczo trochę podkolorował z tym katem. Ale pisał, że siła go nie interesuje i ćwiczy na małych ciężarach.

A na pałkę to podobno dobry jest tribulus z żeń-szeniem. Mój kumpel, w moim wieku (48 lat), zmienił niedawno partnerkę życiową. Musiał się więc wykazać. Próbował rożnych rzeczy, ale mówi, że ten zestaw najlepiej go rusza.
1

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12324
A na pałkę to podobno dobry jest tribulus z żeń-szeniem.

Ja mam 32lata i przyznam,że T.T. dobrze robi i bez żeń-szenia na libido
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2194
Ja mam 31 lat i T.T. tylko za pierwszym razem na mnie pieknie zadziałał, po prostu tak jak sie nawet nie spodziewałem, był to Tribusteron60. Fajka jak stanęła na początku akcji, bez wspomagania ręka czy ustami, to więdła dopiero po psik-psik. A teraz mam z tym problem właśnie. To było ze 4 lata temu. No i od tamtej pory próbowałem jeszcze ze dwa, trzy razy i juz nie szarpał wcale...Nie wiem, nie wiem....

Zmieniony przez - Glock78 w dniu 2009-11-25 21:47:12

Nazywam się Vincent Cocotti i reprezentuję interesy pana Blue Lou Boyle'a...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
pokrec aeroby regularnie zwlaszca jak masz przerwe dotleniaj sie, powinno w tym wieku pomoc a dhea jako dodatek, troche wczesnie na takie problemy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

astma a wzrost siły?

Następny temat

Cos jest nie tak?

WHEY premium