SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2921246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151011
Jeśli to faktycznie przeciążeniowe i to pierwszej k. śród. (w sumie każdej) to zapieraj się rękoma i nogami jeśli będą chcieli Ci włożyć w gips, bo przez ten okres nabawisz się stawu rzekomego i będziesz miał problemy do późnej starości.
Jak najszybciej rehab (manualna i pinoterapia głównie pomaga), na co dzień odciążenie w postaci ortezy odciążające przodostopie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
To dość dziwne, bo w sumie jeździsz głównie na rowerze, nie przeciążasz wybitnie śródstopia (jak np w bieganiu), ostatnio miałeś też wypoczynek. Mam nadzieję, że szybko sprawa się wyjaśni i wrócisz do zdrowia.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-10-17 19:07:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Generalnie wszystko zaczęło się w zeszłą środę mniej więcej. Czułem z prawej strony stopy (od boku, jakby trochę pod kostką) dyskomfort. Zazwyczaj jak tak miałem, to gdzieś docisnąłem nogę, coś przeskoczyło i jak ręką odjął. Tym razem nie. A zaczęło się to prawdopodobnie po poniedziałkowym marszobiegu, bo było 1,5h pod obciążeniem. Te 2-3 kg dodatkowe po wakacjach raczej tu się nie przyczyniło
Więc w piątek poszedłem do ortopedy, oglądnął stopę, nic nie zobaczył i przepisał mi Traumon 3x dziennie + okłady z lodu. Do tego dostałem skierowanie na RTG, które miałem wykorzystać jeśli do poniedziałku nie przejdzie mi ból. No i nie przeszedł, więc dzisiaj wybrałem się na prześwietlenie rano. Generalnie ból pojawia się dopiero po kilkunastu minutach chodzenia. Tak nie jest spuchnięte, przy ucisku nie boli. No i pojawia się tak jakby trochę pod kostką tylko bardziej z przodu.

Ale do brzegu, jestem już po drugiej wizycie u ortopedy i według niego radiologa trochę poniosło i on tu nie widzi tego, o czym pisał. Aczkolwiek zaznaczył, że czasem tego nie można praktycznie dojrzeć. Reasumując, zalecenia: smarować dalej Traumonem i przez 4-6 tygodni nie obciążać nogi, czyli nie biegać i odpuszczę sobie przy treningu wszelkie wyciskania, wykroku itd, więc zostaną mi same jakieś izolacje . Do tego dostałem po 5 zabiegów krioterapii i pola magnetycznego (jutro mam dostać potwierdzenie czy uda się zacząć od poniedziałku). Po 4 tygodniach mam zrobić kolejne prześwietlenie jeśli nie przejdzie zobaczyć czy faktycznie złamanie się nie zaczyna pojawiać.

Aaa bym zapomniał. Na rowerze mogę nakułwać do oporu, bo nie obciąża tej części stopy
2

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
No to pozytywne info!
Obym dostał jutro takie same z nadgarstkiem
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Będziesz żył
Nie dalej jak miesiąc wstecz stanąłem krzywo na zdrętwiałą stopę. Wrażenie i ból jakbym połamał wszystko co do połamania w stopie można znaleźć.
Prawda jest jednak taka, że de facto ciężko coś w tej stopie złamać gdyż te wszystkie kostki strasznie małe są Nie dość że małe, to wszelkie struktury trzymające te małe kosteczki w kupie są wyjątkowo silne i jeśli coś się tam dzieje, związane jest najczęściej z naciągnięciem tych małych, krótkich wiązadełek.
W takim wypadku ruch będzie najlepszym lekarstwem, ale w granicach rozsądku.
Ja ograniczyłem się do roweru, gdyż buty kolarskie ( u mnie indeks 12) mocno usztywniają śródstopie, ale z czasem zacząłem biegać i powoli zwiększając dystans, rozbiegałem to
3

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
No ja bieganie i spacery na bieżni na pewno na razie odstawiam. Niech to trochę odpocznie mimo wszystko. A w weekend przez pogodę też wzięło mnie na spacery po całym Wrocławiu, bo pogoda była mega, więc to też na pewno nie pomogło.
Moje Velocisy mają indeks 10 w skali do 14, więc tak śródstopie też za wiele nie pracuje raczej.

Poza tym odbrałem dzisiaj rower z serwisu. Poszło kompleksowe czyszczenie i smarowanie. Do tego nowy łańcuch i suport. Wymieniłem Shimanowski press fit na skręcanego Tokena Ninja. Zaczynały się już trzaski przy sprintach, więc teraz powinien być spokój. W niedzielę pierwsza jazda, chyba że jutro chociaż zobaczę jak się koła kręcą

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Całe szczęście że rower możesz bo pewno teraz dla ciebie rower jka dawniej dla ciebie /dalej dla mnie silka :d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Powiem Ci Marian, że już tyle razy dostałem strzał "od życia", że nie będę mógł trenować (kręgosłup, ręka, potem poniekąd nerka), a zawsze znajdowałem sposób, że tym razem aż tak się nie przejąłem. Aczkolwiek zwątpienie i lekki nerw oczywiście było w pierwszej chwili
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21508 Napisanych postów 30765 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Ważne żeby znaleźć dobrego specjalistę, najlepiej sportowego, bo lekarze zbyt często skazują na rezygnację ze sportu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Crossfit na zwykłej siłowni?

WHEY premium