SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia w ktorych nie mogę dodawać ciężaru z treningu na trening.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1468

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie, głównie mam takie pytanie, bo chodzi mi o niektóre ćwiczenia w moim planie treningowym w których ciężko jest mi już progresować i dodawać obciążenie z treningu na trening zachowując tą samą ilość powtórzeń, a co gorsza technikę. Zawsze we wszystkim trenuję stałym ciężarem przez wszystkie serie, jednak teraz chcę zrobić tak że w ćwiczeniach w których nadal progresuję będę ćwiczyć tak jak ćwiczyłem czyli stały ciężar przez 4-5 serii. No a w takim ćwiczeniu jak powiedzmy wyciskanie hantli, wyciskanie sztangi, OHP, wyciskanie hantli na barki, uginanie sztangi, nie umiem już tak fajnie progresować więc wymyśliłem cośtakiego. Oceńcie ten system

Na przykładzie wyciskanie hantli na poziomie:
1 seria- 18kg 15-25 powtórzeń (blisko upadku)
2 seria 20.5kg 10-15 (blisko upadku)
3 seria 23kg 8-12 (blisko upadku)
4 seria 23kg 6-10 (bardzo blisko upadku)
5 seria 25.5kg 2-4 (do upadku)

I tak we wszystkich ćwiczeniach w których progres stanął. Takie serie powiem szczerze zainspirowały mnie też dzięki Krzychowi który prowadzi dziennik, w którym leci do 60 w łapie. Myślę że może mi się uda przełamać stagnację, a po drugie będę miał wiele różnych bodźców, bo licząc od powtórzeń na wytrzymałość do powtórzen na siłę. Robię każdą serię blisko upadku a niektóre, do, bo jak wyczytałem od Krzycha też, nie ważne czy zrobić 30 powtórzeń, czy 5, liczą się ostatnie powtórzenia blisko upadku, dlatego tak ćwiczę. Dodam że nie mam konkretnego celu, w sumie chcę wszystko po trochu: masę i siłe, dlatego też chcę tak zróżnicowany zestaw powtórzeń. Jak w jednym tygodniu zacznę od 18kg to w następnym spróbuję np zacząć od 20.5kg. i tak dalej i tak dalej. Ma takie trenowanie sens? Mój staż to trochę ponad rok. Szczerze powiem jak powiecie że to nie ma sensu to i tak spróbuję tej metody, bo ja chcę się bawić narazie ćwiczeniami po swojemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
Witaj!


Oceńcie ten system
Na przykładzie wyciskanie hantli na poziomie:
1 seria- 18kg 15-25 powtórzeń (blisko upadku)
2 seria 20.5kg 10-15 (blisko upadku)
3 seria 23kg 8-12 (blisko upadku)
4 seria 23kg 6-10 (bardzo blisko upadku)
5 seria 25.5kg 2-4 (do upadku)


ogólnie takie podejście znane już jest i wykorzystywane w wielu planach, aby wraz ze wzrostem obciążenia schodzić z ilością ruchów.
jest to strategia która przynosi jak najbardziej pozytywne rezultaty.
jednak osobiście bym nie wykorzystywał upadku mięśniowego we wszystkich ćwiczeniach i nie schodizl jednak ponizej tych 4 ruchow,


Dodam że nie mam konkretnego celu, w sumie chcę wszystko po trochu: masę i siłe, dlatego też chcę tak zróżnicowany zestaw powtórzeń. Jak w jednym tygodniu zacznę od 18kg to w następnym spróbuję np zacząć od 20.5kg. i tak dalej i tak dalej. Ma takie trenowanie sens? Mój staż to trochę ponad rok. Szczerze powiem jak powiecie że to nie ma sensu to i tak spróbuję tej metody, bo ja chcę się bawić narazie ćwiczeniami po swojemu.
a powinienes mniec cel bo jak trenujemy bez celu, to co chcesz weryfikowac po pewnym czasie treningow?
musisz wiedziec czy pewne zalozenia zostaly spelnione, czy tez nie i trzeba skorygowac plan czy postepownaie
nie da sie trenowac bez konkrfetnego celu, chocby dla wynikow silowych, jeżeli nie mowimy tutaj o sylwetce


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z przybieraniem masy

Następny temat

Trening push pull 3 razy w tyg

WHEY premium