SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia dynamiczne w HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 338
Skończyłem makrocyklcykl, robiłem 2s przez wszystkie mikrocykle, nie czułem jakiegoś wielkiego zmeczenia, najgorzej było przy 15.

Teraz do meritum co myślicie o dodaniu do planu ćwiczeń typu: clean,albo cały clean&jerk, high pull
próbował ktoś takie ćwiczenia sprawdzają sie w HST?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
Taksamo dzieki HST nauczylem sie jaka bzdura jest cwiczenie do upadku miesniowego co promuja idiotyczne artykuly kulturystyczne. zwróc uwage ze trenowaie do upadku jest w planach splitowych gdzie przerwa miedzy pierwszym treningiem np nóg upływa 5-6 dni.

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
robiłes 2 serie przez całymakrocykl- bląd i całe HSt pierdut
rwania, HP mozesz dac do cyklu, jednak uwzglednij to w doborze innych cw

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 338
heh nic nie pierdut;p po prostu widać że nie czytałeś założeń HSt ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20470
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
do było do mnie czy koło mnie?
Skończyłem makrocyklcykl, robiłem 2s przez wszystkie mikrocykle, nie czułem jakiegoś wielkiego zmeczenia, najgorzej było przy 15.
nadaje sie tu słynny tekst: synu, synu, co ty to piszesz co, nie ma takiego pisania, co to ****a jest
kolego MAKROCYKL to 15-tki+10tki+5tki+opcjonalnie naget/cluster/drop set gdzie w całym cyklu obowiązuje progresja ilości serii 15-1 seria 10-2 serie 5-3serie co mikrocykl zwiekszasz ilosc serii kosztem zmniejszenia powtórzeń
dziekuje dobranoc

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 338
na stronie domowej jest to troche inaczej ujęte, i nie ma nacisku na zwiększanie ilości serii ale kłócić sie nie bede.

"Low volume per exercise (average volume per week)
HST suggests that you limit the number of sets per exercise per workout to 1 or 2. This is based on "some" evidence that sets beyond the first "effective" set do little more than burn calories. There is nothing wrong with burning calories, but when you get to be my age you just don't have the exercise tolerance that you once did. Using hormone replacement (HRT) therapy would of course, increase the number of sets you could do without undue stress. "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Moim skromnym zdaniem jest to bzdurna zasada w HST i jak najbardziej wieksza objetosc zamiast 2x10 to np. 4x12 a zamiast 3x5 to 5x5 robi roznice jesli chodzi o efekt tzw. masowy i to duza.
Przerabialem juz to na sobie i wiem ze to jest bzdura jesli chodzi i zasady HST.Badania i belkot marketningowy badaniami ale Panowie nie ma co wierzyc we wszystko co napisza wystarczy troche doswiadczenia zebrac i posprawdzac to i owo na sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Dokładnie j/w.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
HST to sa 4 zasady a nie zaden trening to po 1.

Praktycznie kazdy trening w przynajmniej wiekszosc mozna zbudowac na zasadach HST to po 2.Ja cwicze HST w cyklach 12-6-5-3 i co ? i tez cwicze na zasadach HST i to prawdopobnie wyciskam z tego treningu 2 razy wiecej niz ktos kto robi "oryginalne" ze strony.

Po 3 HST proponowane w oryginalnej formie jako trening HST jest dobry ale dla kogos kto zaczyna przygode z silownia chyba nikt o zdrowych zmyslach nie sadzi ze po roku treningow urosnie od lamersko wygladajacej 1 seri w 15-stkach 2 w dziesiatkach i 2 czy nawet 3 seriach w 5-tkach.To moze dzialac ale na kogos kto jest zoltodziobem jesli chodzi o swoje zaawansowanie silowe.
Dla kogos kto potrafi sciagnac na drazku przynajmniej 100 kg albo tyle wycisnac to po prostu nie bedzie dzialac - robienie 1 serii z ciezarem 55 % maxa albo 2 serii po 5 z ciezarem 75 % max !
To jest dobre ale na podtrzymanie a nie budowanie czegos dla osoby ktora juz do czegos doszla.

4 zasady HST sa po to zeby budowac na ich podstawie swoje treningi a trening ktory podany jest jako trening HST to jest dla ludzi co zaczynaja rzeklbym ze gora do 1-wszego roku systematycznuch treningow.

Powtarzalem to juz ale powtorze jeszcze raz system trenowania w krotkich makrocyklach 15-10-5 to nic innego jak stara dobra (ale majaca wiele wad) periodyzacja liniowa.W HST probuje sie likwidowac jej wady skracajac dlugosc makorcykli do tylko 2 tygodni.Cala ciezka atletyka rosyjska latami cwiczyla wedlug takiej periodyzacji tylko o wydluzonych makorcyklach gdzie ostatnich makrocyklach robilo sie podejscia do maxymalnych ciezarow i forma miala szczytowac na dzien zawodow.HST probuje zaprzedz to na potrzeby bodybuildingu.

Tak naprawde najgenialniejsza zasada HST odrozniajaca je od innych zasad jest SD gdyby nie to HST bardzo szybko by sie konczylo jesli chodzi po postepy w konteskcie budowania masy miesniowej.

I wreszcie na koniec cwiczenia dynamiczne w HST jak najbardziej mozna robic tylko po co ? Jezeli ktos pragnie cwiczyc technike tych cwiczen albo robic podtrzymanie to jak najbardziej ale chcialem przypomiec ze cwiczen dynamicznych nie robi sie prawie nigdy w liczbie powt. wiekszej jak 3 a 3 to jest juz zdecydowanie za krotko zeby byly przyrosty masy jakiekolwiek dodatkowo TUT w cwizceniach dynamicznych jest krotki.
Zeby usyskac odpowiednia objetosc trzeba by walic ale minimum 8 serii po 3 jak to robie czesto ceizarowcy - owszem i mozna ale gdzie reszta treningu wtedy !? W systemie jakim ja cwicze ABAB jeszcze mozna by znalezc na to miejsce rezygnujac z izolacji ale w innym przypadku raczej nie ma bata !

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2011-02-20 20:52:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 338
Rzetelna odpowiedź w końcu.

Ja kończe 2 makrocykl, i jestem bardzo zadowolony z efektów, jest to mój pierwszy plan treningowy ukierunkowany na mase.
100kg na drazku to bez większych problemów;) w wyciskaniu tez da rade ;p i własnie jest rok regularnych treningów wiec jestem w dobrym momencie przełomowym, aby zwiększyć objętość w następnym makrocyklu.

Przyznam racje, serii troche mało, robiłem ale myśle że postaram ze w następnym zwiększyć ilość.

Dla sprostowania zapytałem o ćwiczenia dynamiczne z racji tego że angażują dużo grup mieśniowych, poszukuje urozmaiceń treningowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Urozmaicenie dobre to jest szczegolnie ze cwiczenia dynamiczne maja bardzo dobre przelozenie na sport i zycie realne dlatego miedzy innymi wszelkie zarzuty robia w treningach fighterzy MMA bo przeklada sie to na sile dynamiczna calego ciala w walce.Natomiast jako narzedzie do robienia "masy" nie jest to specjalnie skuteczne.
Ja to zreszta nawet zwykle tradycyjne cwiczenia "silowniowe" zlozone typu wyciski i ciagi robie dynamicznie kompletnie juz nie robie treningu typu wolne opuszczanie i wolny wycisk wszystko idzie pelna dynamika.W zyciu bym juz inaczej nie cwiczyl.Tylko izolowane robie wolniej i wczuwam sie bardziej w napiecie miesni.
Dla mnie w cwiczeniach zlozonych wielu grup miesniowych robienie czegos powoli to jest jakas bzdura takim sposobem wlasnie ludzie latami cwicza 60 kg sztanga.
Tak samo dzieki HST nauczylem sie jaka bzdura jest cwiczenie do upadku miesniowego co promuja idiotyczne artykuly kulturystyczne.
Upadek miesniowy systematycznie zabija sile z treningu na trening i nikt mi nie wmowi ze jest inaczej.Rowniez upadek misniowy kompletnie nie jest potrzebny zeby budowac mase.Jedyne do czego ma zastosowanie trening do upadku to jest to trening wytrzymalosci-silowej i czesto ze wzgledu na specyfike walk MMA tam sei to wykorzystuje.Wielkrotne powtarzanie ruchow silowych na duzym zakwaszeniu miesni.W zadnym sporcie silowym sie nie cwiczy do upadku miesniowego tylko tak zeby miec w kazdej serii jak najlepsze osiagi !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening poprawa

Następny temat

6Mieścięcy w domowych warunkach na rozbudowanie klatki.

WHEY premium