SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cukry na masie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3047
Witam, mam pytanie bo naszła mnie ciekawosc, jaki % ww/kcal powinny bądź mogą stanowic cukry? Mam na myśli np. banan, miód 15g, rekreacyjnie zarzucam sobie skyra i riso. Jem ponad 4600 kalorii ciezko jest mi nabijac takie kalorie, a zauważyłem w apce ktorej licze kcal czesto cukry wahaja mi sie na poziomie 70-120g wlasnie z banana, miód 15g(nie jem codziennie) skyra, riso okresowo, ziemniaków. Cukru w czystej postaci nie jadam.

Zmieniony przez - lisowski122 w dniu 2021-02-23 18:40:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19816 Napisanych postów 20891 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 994492
Cześć!

Jeżeli dostarczasz węglowodany ze źródeł takich jak:
- pseudo zboża (ryż, kasze, komosa ryżowa),
- bulwy (ziemniaki, bataty),
- warzywa,
- owoce czy odrobinę miodu.
Sądzę, że nie masz się co przejmować ilością cukrów w diecie. Ze względu na fakt, że oprócz cukrów dostarczasz wiele dodatkowych mikroelementów. Natomiast jeżeli dostarczasz cukry z rzeczy takich jak słodycze, to lepiej mieć z tyłu głowy inne negatywne substancje, które dostarczasz w postaci tłuszczów trans, które są toksyczne.
Gdy wpadnie jedno belriso na 5-7 dni czy jakiś kawałek ciasta. To nie masz się czym przejmować
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 15590 Napisanych postów 125956 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1427782
dopóki to nie jest cukier stołowy, jakieś batoniki itp to jest ok, z owoców nie jest jakiś straszny.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzięki bardzo wam za odpowiedzi! Wszystkiego dobrego, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 18396 Napisanych postów 13521 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 250575
Zjedz i wlicz w bilans tym bardziej jak się jest na masie , miód jak raz na czas zjesz to też nic się nie stanie , ważne aby ograniczać słodycze przetworzone gdzie sam cukier najmniejszym problemem patrzac na pozostały skład .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4569 Napisanych postów 67026 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 698668
To ile cukrów prostych, czy węglowodanów z produktów przetworzonych może być w diecie zależne jest od kilku czynników. Między innymi, a w zasadzie głównie od ilości kalorii i weglowdanów w diecie. Jeżeli, tak jak wspominasz masz aż 4600 kalorii, to ogólna podaż węglowodanów również jest wysoka (w przypadku gdy na nich bazujesz). W takiej sytuacji, aby nie doprowadzić do ogromnej ilości błonnika że źródeł pełnoziarnistych, jak najbardziej warto wprowadzać produkty przetworzone. Zwróć więc uwagę na to, aby błonnika było maksymalnie 40 gramów.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzięki, w samo sedno !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety

Nutlove white