SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfit przed sezonem, jako uzupełnienie

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1655

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

70

Wzrost

183

Zdjęcia sylwetki (przód, bok i tył w pozycji naturalnej)

-

Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty od - do)

wszystkie amatorsko

Dostęp do sprzętu

siłka full osprzęt

Cel treningowy

rzeźbo-masa

Dieta (przedstaw zrzut z potreningu.pl)

zarys, wskazówki, nic konkretnego

Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie)

brak

Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis)

astma, ale daje radę

Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie

brak

Dotychczasowa aktywność treningowa (rodzaj, czas, program treningowy)

split 3x w tygodniu, 2 x w tygodniu sw

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach: martwy ciąg, przysiad, wyciskanie leżąc, wyciskanie stojąc, wiosłowanie sztangą, podciąganie na drążku (ilość):

maksów nie patrzyłem, mc ani siadów robić nie mogę,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
Witam, uczęszczam po przerwie od 4 miesięcy na siłownie(wcześniej około rok stażu, przerwa była dość długa, dlatego lata poszły w niepamięć), do tego SW od kilku miesięcy.
Ćwiczę planem 50/50 jeśli chodzi o wolne ciężary vs maszyny, po prostu zarysy buduję więc trochę izolowanych teraz weszło, od września pojadę już sprawnościowo FBW.
Chciałem lekko wyrzeźbić mięśnie, no i zbudować brzuch, który już jest, ale lekko przykryty warstwą tłuszczu i nie wiem jak z tym się uporać.
Redukcji absolutnie nie chcę, do spalenia jest jakiś kilogram, no ale żeby zszedł tłuszcz, o co jest trudno.
Aeroby robię, ale wciąż nic, dieta jest, jakiś zarys w sumie, ale wywaliłem puste kalorie a napoje woda, waga poszła w dół, tłuszcz raczej nie, także lipa...
Chcę spróbować jakiś konkretnych aerobów i myślałem nad bieganiem + jakieś ćwiczenia crossfitowe bez obciążenia oczywiście, dałoby to radę?
Co możecie polecić jeszcze, może zamiast robienia kilometrów na rowerze/biegania, jakieś interwały?
No i jak do tego pulsometr wykorzystać, bo mam go od kilku dni, a nie bardzo wiem.
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
split 3x w tygodniu, 2 x w tygodniu sw

jak na taki poziom który reprezentujesz to bardzo bardzo dużo by cokolwiek tutaj dodawać .

"Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis): astma, ale daje radę "

Tutaj także wątpię byś był wstanie wykonać interwały .

"Chciałem lekko wyrzeźbić mięśnie, no i zbudować brzuch, który już jest, ale lekko przykryty warstwą tłuszczu i nie wiem jak z tym się uporać. "

dieta - sposób odżywiania to działu odżywianie , chcąc zmienić skład ciała , wykonasz to tylko po przez odżywianie i dopiero wtedy można korygować program treningowy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
Dzięki, dałem soga, chyba dostałeś :P Wiem, że jest dużo, ale aeroby muszę dodać, bo zależy mi na bardzo wysportowanej sylwetce, i w ramach tego chciałem m.in biegać z crossfitiem, do tego jeszcze jeżdżę rowerem, nie obijam się, ale patrzę na przetrenowanie, gdy jest ciężko(raz na kilka miesięcy), tydzień przerwy od wszystkiego, więc spoko. Co do astmy, gdybym miał na to patrzeć to najlepiej, żebym nic nie robił, bo wszystko jest ciężkie, ale lekarz również zalecił WSZELKĄ aktywność, nie ma po prostu usprawiedliwienia z tego tytułu, bo nie można się wyłączyć ze sportu :) Masz rację, nie ma co pierdzielić się z jakimiś wskazówkami, teraz mam wolne 3 miesiące więc mogę w sumie się dobrzeć zacząć odżywiać. Dzięki, i proszę o jakaś poradę odnośnie tego crossfitu(lekkiego, to jest tylko UZUPEŁNIENIE), a ja się dietą zajmę. PZDR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161
Mój kolega ma też astmę a ćwiczy boks na b. wysokim poziomie i nie rzadko zajeżdża przeciwników kondycyjnie więc dajesz ziomek ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Co rozumiesz przez lekki crossfit? To nie sa aeroby, albo robisz na 100% albo odpuść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
W formie aerobów, bo jednak jako uzupełnienie, rzecz jasna jak już coś będę robił to na 100%, tylko po prostu nie będzie to mój główny trening, z tego częstotliwość będzie niska, powiedzmy raz w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 50 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 708
Sam posiadam cukrzyce, i spokojnie robię intrwały, sam w wakacje zredukowałem 10kg właśnie robiąc interwały 2 minuty truchtu 1 minuta szybkiego marszu i tak godzinkę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy takie coś jest w ogóle sensowne? [nowy w crossficie]

Następny temat

Trening interwałów z Mistrzem kulturystyki-26 maj-zapraszam

WHEY premium