SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Creatine Ethyl Ester - Być albo nie być?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1200 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12593
Wsawiam wstęp do nowej książki Brian Anrdew.Miłej lektury.

Creatine Ethyl Ester
Być albo nie być
Louis Geovani naukowiec Bio Ceutical Research & Development Analytical Laboratory oddział All American Pharmaceutical & Natural Foods


Jak powstaje ethyl ester ?
Tworzenie Ethyl Ester to stary chemiczny sposób na stabilizację substancji chemicznych. Niestabilną substancję poddaje się reakcji z kwasem chlorowodorowym i alkoholem.

Czy to jest dobre dla kreatyny?
Kreatyna poddana działaniu kwasu chlorowodorowego daje nam kreatynę HCL. To głupota gdyż nawet uczeń liceum wie, że kreatyna w płynach zachowuje się niestabilnie. Im niższe pH, tym konwersja kreatyny do kreatyniny przebiega szybciej. Kwas chlorowodorowy ma pH równe 1, więc reakcja przebiega natychmiastowo. Kreatynina to bardzo silna toksyna, której organizm nie strawi. Tworzenie ethyl estrów niektórych substancji, ma zastosowanie w produkcji leków, ale jest kompletnie nieprzydatne przy produkcji kreatyny. Poza tym, nawet gdyby kreatyna była stabilna w kwasach, pozostałości po reakcji z alkoholem są bardzo trudne do usunięcia. Otrzymalibyśmy, więc produkt albo bardzo zanieczyszczony, albo czysty i bardzo drogi.

Czy Ethyl Ester kreatyny to nowość, tak jak mówią reklamy?
Tak, jeżeli ciągle mamy rok 1922! Dobrze widzisz. Dwóch gentlemanów W. Dox i Lester Yoder próbowali w 1922 otrzymać ester kreatyny. Wyniki opublikowano w Journal of Biological Chemistry, Vol# 4. Odkryli oni, że w kwasach kreatyna zmienia się kreatyninę. W 1954 r. Potwierdziły to badania panów Molda, Gore`a, Lynca i Schantza. Więc, nie odkryto tego w 2004 roku jak twierdzi wiele firm w swoich reklamach.

Więc czym są estry kreatyny, które dostępne na rynku?
Podróbkami! Ethyl ester kreatyny nie istnieje! Poddałem testom wszystkie produkty mające w składzie tzw. „ethyl ester" oto, co było w środku:

a) Zwykły monohydrat kreatyny
b) Monohydrat kreatyny wymieszany z jakimś kwasem
c) Monohydrat kreatyny, kwas i trochę kreatyniny
d) Monohydrat kreatyny wymieszany z aminokwasami i kwas

Odnalazłem także pewną fabrykę w Chinach, która szczyci się tym, że produkuje Ethyl Ester kreatyny, porównałem to z wynikami przetestowanych suplementów. Wyniki były w większości takie same, maksymalne odstępstwa to 10%, oprócz ilości Ethyl Ester

Ethyl Ester kreatyny 0 mg w 1 gramie
Kreatyna 700mg w 1 gramie
Kreatynina 20 mg w 1 gramie
Woda 300 mg w 1 gramie

Skoro to wszystko podróbki to, dlaczego firmy to sprzedają?
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Można to tanio wyprodukować i łatwo sprzedać, a reszta ich nie obchodzi. Wydaje im się, że i tak tego nikt nie sprawdzi, bo w końcu to ciągle kreatyna. Zadzwoniłem do paru takich firm i spytałem, dlaczego do wielu produktów dołączają Ethyl Eester kreatyny, ale nie sprzedają tego jako oddzielnego produktu. Wszyscy odpowiadali, że sam Ethyl Ester może nie zadziałać, ale ładnie wygląda na opakowaniu. Im dłuższa lista składników, tym produkt lepiej się sprzedaje.

Jak można otrzymać stabilną kreatynę?
Tylko w jeden sposób: Kre - Alkalyn® US Patend 6,399,661.

Jeżeli chcesz więcej informacji wejdź na www.getkrealkalyn.com i sprawdź nową książkę Briana Andrewsa "Creatine, Industry Insider secrets revealed". Można ją ściągnąć z tej strony, całkowicie za darmo.

Kończąc, chcę żebyście wiedzieli, że jestem biochemikiem i wydawało mi się, że mogę otrzymać każdą formę kreatyny, jaką będę chciał. Gdy pan Jeff Golini odkrył Kre- Alkalyn®, to właśnie robił. Bawił się kreatyną i różnymi kwasami. Wtedy dopiero dostrzegł, że kreatyna w płynach jest niestabilna, a im niższe pH roztworu, tym szybciej zachodzi przemiana w kreatyninę. Zapytałem pana Golini czy próbował kiedyś stworzyć ester kreatyny. Spojrzał mi prosto w oczy i uśmiechnął się pod nosem.

Podsumowanie:
Ethyl Ester kreatyny NIE istnieje. Kreatynę można ustabilizować tylko w jeden opatentowany sposób - US Patend 6,399,661.


http://www.bodybuilding.com/fun/south95dbig.jpg

Życie jest zbyt krótkie, by być małym...
www.fitnessauthority.pl

www.premiumsports.pl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 173 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1099
Dziś mamy rok 2013 i na rynku w uk w sieci Hollanda and Barretta jest dostępny Creatine Ethyl Ester AKG. Jest drogi, dużo droższy niż te proszki z Niemiec. Nie mówię, że ona są złe, ale nie wierzę, że ten z Hollanda to jakaś bajka.



Zmieniony przez - andello w dniu 2013-11-27 02:56:56

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
czyli z kazdy z estrow dostepnych na rynku to bubel tak?
nawet ethylosteron?

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Szkoda, że artykuł sponsorowany, także ja podchodzę do tych rewelacji z dystansem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1200 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12593
Panowie,zrozumcie mnie dobrze.
W czasie kiedy FA jako pierwsza pokazywała testy Kre-Alkalyn sprzedawaliśmy zwykły monohydrat i inne formy kreatyny.Sprzedajemy je dalej z powodzeniem.Pokazujemy Wam testy i opinie.Do Was należy decyzja.Wiem o tym,że trudno w to uwierzyć ale podobnie było przed dwoma laty z Kre-Alkalyn.

Życie jest zbyt krótkie, by być małym...
www.fitnessauthority.pl

www.premiumsports.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 862 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12904
ktoś naprawde doskonale obeznany z chemią mógłby tutaj sie wypowiedzieć. to że jedno pisza a w pudełku co innego to czesto tak bywa...

żyje tylko dla Niej..
żyje tylko dzięki Niej..
Dziękuje..dziękuje za to, że jesteś..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1200 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12593
Dokładnie.

Życie jest zbyt krótkie, by być małym...
www.fitnessauthority.pl

www.premiumsports.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11493
Animal chcesz nam powiedzieć że oszukujecie ludzi sprzedajac im etyl ester kreatyny ktory tak naprawdę nie istnieje??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4959
dlaczego polaczenie CEE + jablczan kreatyny w stacku (i to tyle z suplementow) dalo mi duzo wiecej niz moj najlepszy, pierwszy cykl na mono (i to w poczatkach mojej przygody z silka gdy przyrosty musialy byc duze), chociaz byl on (cykl na mono) polaczony z bcaa, glutamina, tauryna i vanadylem?

od razu mowie ze ilosci ww/bialka/tluszczy w diecie w stosunku do zapotrzebowania teraz i wtedy byly przy obu cyklach podobne; jesli chodzi o trening i technike wykonywania cwiczen to tez byly podobne przy obu cyklach.
chyba nie dzieki NO boosterom w stacku?

Zmieniony przez - Pure_MDMA w dniu 2006-04-19 16:21:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1200 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12593
Czy gdybym chciał oszukiwac to pokazywałbym takie artykuły ?Pokazuje Wam to co wysyła mi All American.Widzę ,że znowu się zaczyna historia z przed dwóch lat.Wtedy też coś pokazałem na światło dzienne i banowany prawie byłem na tym forum.Ludzie po prostu zaczynają bliżej przygladać się produktom i robią testy.

Życie jest zbyt krótkie, by być małym...
www.fitnessauthority.pl

www.premiumsports.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4959
nie zarzucam nikomu oszustwa tylko pytam dlaczego efekty byly jakie byly skoro wg powyzszego artykulu byc ich nie powinno

jeszcze pytanie:
co z orotanem kreatyny, estrem orotanu kreatyny, glukonianem kreatny (gaspari) ,jablczanem czy innymi wynalazkami? wszystko wlozyc miedzy bajki- tylko Kre - Alkalyn? zbliza sie rewolucja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 862 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12904
i dobrze że sie przyglądaja. w końcu zdrowie najważniejsze. trzeba by było przeanalizować wszystkie procesy produkcyjne, warunki w jakich ester jest otrzymywany itp itd . myśle ze dzieki dzisiejszej technologii jest możliwa produkcja ethyl ester. ale wypowiedz chmicznego "geniusza" bardzo by mnie uradowała

żyje tylko dla Niej..
żyje tylko dzięki Niej..
Dziękuje..dziękuje za to, że jesteś..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nitrobolon 2 + thermo speed + Magnum 5000

Następny temat

WASZE ZDANIE: BCAA / KREATYNA?

WHEY premium