SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cos na temat Deca-Durabolinu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33905

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1719 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13059
NAZWA HANDLOWA:
Retabolil (Węgry) ampułki 50 mg/l ml
Deca-Durabolin (Niemcy, Holandia, Grecja) ampułki 50 mg/1ml i 100 mg/1ml
Durabolin (Francja) ampułki 25 mg/1ml
Anadur (Szwecja) ampułki 50 mg / ml.

KATEGORIA: steroid anaboliczny

Na całym świecie produkowany jest cały szereg preparatów opartych na tym związku. Między innymi fenylopropionian nandrolonu, dekanian nandrolonu, heksanian nandrolonu, undekanian nandrolonu, propionian nandrolonu i wiele innych pochodnych. W USA i Europie najbardziej rozpowszechnione są 2 pierwsze pochodne: dekanian nandrolonu w Polsce znany przede wszystkim pod nazwą Deca - Durabolin (produkt firmy Organon) oraz fenylopropionian nandrolonu (Durabolin firmy Organon). Te dwie wyżej wymienione formy nandrolonu różnią się przede wszystkim okresem półtrwania w organizmie Dekanian, częściej stosowany przez kulturystów, jest aktywny w organizmie, dając efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej, przez 6-7 dni i tak często jest przez nich przyjmowany. Informacja, że jest aktywny przez ok. tydzień może być dla niektórych myląca. Chodzi o kulturystów i sportowców biorących udział w zawodach w czasie, których są wykonywane badania antydo-pingowe. Nandrolon jest wykrywalny w moczu jeszcze w kilka miesięcy po skończonym cyklu. Podręczniki medyczne natomiast podają, że często jest używany w leczeniu m.in. osteoporozy i powinien być przyjmowany w formie zastrzyku w ilości 25 do 50 mg ( 1/2-1 ampułki) raz na 2-3 tygodnie.
Dekanianu nandrolonu jest atrakcyjny zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kulturystów ze względu na swe ciekawe własności. Po pierwsze jest lekiem pozbawionym działań hepatotoksycznych, nawet wtedy gdy jest stosowany w większych dawkach, przez dłuższy okres czasu. Często stosowany przez lekarzy dla utrzymania dodatniego bilansu azotowego i białkowego w przewlekłych chorobach wątroby np. w marskości wątroby. Jest to cenna informacja dla tych kulturystów, którzy w przeszłości mieli problemy z wątrobą np. chorowali na WZW - wstrzepienne zapalenie wątroby. Stosowany również jako lek z wyboru w długotrwałym leczeniu pacjentów wyniszczonych, chorych na AIDS -w celu utrzymania dodatniego bilansu azotowego. W czasie stosowania tego preparatu wskazana jest okresowa kontrola stężenia wapnia i magnezu we krwi ze względu na to, że w czasie stosowania Decadurabolinu (nandrolonu) dochodzi także do zatrzymywania tych dwóch minerałów. Po drugie Decadurabolin (dekanian nandrolonu) ma zdecydowanie silniej wyrażone działanie anaboliczne niż androgenne to znaczy posiada wysoki indeks anaboliczny, bliski 10. W przypadku domięśniowo stosowanych estrów testosteronu było to działanie pół na pół (indeks l). Ze słabiej wyrażonymi własnościami androgennymi wiążą się mniejsze działania uboczne w postaci retencji wody w tkance podskórnej oraz ginekomastii, która prawie nigdy nie występuje, nie ma także problemów z podwyższonym ciśnieniem krwi.Aromatyzacja do estrogenów w przypadku nandrolonu prawie nie występuje. Ze względu na swe silne własności anaboliczne przy łagodnych androgennych równie chętnie jak przez mężczyzn jest stosowany przez kobiety. Stosowanie dawek podtrzymujących takich jak w medycynie ok. 50 mg dekanianu tygodniowo lub co dwa, trzy tygodnie, nie przynosi widocznych efektów w postaci gwałtownego przyrostu masy mięśniowej. Przyjmuje się większą rozpiętość stosowany tygodniowo ilości dekanianu nandrolonu w celu osiągnięcia przyrostu masy mięśniowej. Przez kulturystów zwykle jest stosowany w ilości 200-400 mg tygodniowo, dopiero przy tego rzędu dawkach dochodzi do znaczącego przyrostu masy. Dekanian nandrolonu chętnie jest stosowany w jednym cyklu w połączeniu z doustnym metandienonem lub domięśniowo podawanymi estrami testosteron.
Krótko o fenylopropionianie nandrolonu (Durabolin). Ze względu na krótszy okres półtrwania w kulturystyce, jest podawany w postaci injekcji domięśniowych raz na 2-3 dni. Posiada jeszcze słabsze działania uboczne od dekanianu wyrażone zatrzymywaniem wody, odkładaniem tłuszczu, tendencją do wywoływania nadciśnienia tętniczego krwi. Efektywne dawki uznawane przez większość kulturystów to np. 50-75 mg podawane co 3 dni. Fenylopropionian chętnie jest stosowany w jednym cyklu z innymi sterydami anabolicznymi np. takimi jak wymienione wcześniej dla dekanianu. Deca-Durabolin jest jednym z najczęściej poszukiwanych na polskim rynku zachodnim anabolikiem.
Deca-Durabolin został dopuszczony do obrotu farmaceutycznego w Polsce i dostępny jest w aptekach na receptę. Za 1 ampułkę zawierającą 50 mg trzeba zapłacić około 28 zł.Pozdrawiam
metrowiec

Pozdrawiam
METROWIEC

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51188 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
No i muszę powiedzieć NIE. Nie wszystko, co tu napisałeś metrowiec, to prawda. Ja "doczepię się" tylko do jednego zapisu - najbardziej wg. mnie istotnego (zresztą reszta publikacji jest dobra). Mianowicie - nie prawdą jest jakoby dekanian nandrolonu był nieszkodliwy dla wątroby. Tak się bowiem składa, że nandrolon był testowany jako środek antykoncepcyjny dla mężczyzn i poczas owych testów wyszły na jaw smutne dane na temat tego środka. Mianowicie przy przedłużonym i wysokodawkowym przyjmowaniu dekanianu nandrolonu ujawniła się jego hepatotoksyczność i to poważnej natury. Począwszy od żółtaczki holestatycznej, przez stłuszczenie a skończywczy na nowotworach wątroby !!! Są to niestety dane kliniczne z wielu lat i wielu pacjentów, więc mit Deki jako cudownego środka pada. Pocieszające jest to natomiast, że owe poważne efekty uboczne zdarzają się sporadycznie, przy przyjmowaniu cięgłym przez okres ponad 3 miesięcy i dawkach rzędu 600 i więcej mg miesięcznie. Tak więc jest się o co martwić ale i nie rozpaczać - o ile stosuje się rozsądne długościowo i ilościowo cykle z dekanianem nandrolonu.

Pozdrawiam

Ed
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51188 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
" i dawkach rzędu 600 i więcej mg miesięcznie"
a nie tygodniowo? bo miesięcznie 600mg to wcale nie jest tak dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 826 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9577
Kiedys dawno temu wzialem dece,malo bardzo-150 mg tygodniowo przez 4 tyg,i nic wiecej.To byl pierwszy i jak na razie ostatni raz-rosnie mi bez koksu i nawet bez odzywek...Efekty byly b, dobre,skoczyla sila,masa oraz wskazniki watrobowe i cisnienie krwi(robilem badania przed i po).Po 2 miesiacach wszystko wrocilo do normy.Pozdrw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51188 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Powtarzam - "miesięcznie". Te testy były robione nie wśród kulturystów biorących megadawki a wśród normalnych facetów, którym podawano dekanian nandrolonu jako środek antykoncepcyjny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 858 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6210
Ed - na Antypodach stosowano testosteron jako srodek w meskiej antykoncepcji - i to w o wiele dłuzszych okresach niz wpomniana deca.
Ciekawi mnie fakt czy wiesz jakie byly skutki uboczne ?-to bylo o ile sie nie myle 200mg /tydz.

marcopolo

marcopolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51188 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie tylko tam robiono te testy. W wielu innych krajach też. I efekty uboczne były jeszcze bardziej opłakane - łysienie, edema, nadciśnienie, bóle głowy, czerwienica, nowotwory wątroby - to tak z grubsza. I wszystko za sprawą "cudownego" enantatu testosteronu czyli np. polskiego Testosteronum Prolongatum...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1549 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9462
I co Acid? Jednak sie Twoje teorie nie sprawdzaja... Deca-krol lagodnych sterydow a jednak ryje oraganizm. Oczywiscie nie zebym sie czepial )

"Carpe diem" bo "Panta rhei".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11102 Napisanych postów 51188 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie teorie? Pewnie, że rypie, ale przecież napisał wyraźnie, że "przy przyjmowaniu cięgłym przez okres ponad 3 miesięcy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7757
A z kąd masz takie niformacje. W jakiej klinice były przeprowadzane takie testy

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1549 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9462
Takie nawiazanie do naszej ostatniej dyskusji...

"Carpe diem" bo "Panta rhei".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś na temat OMNADRENU

Następny temat

Deca-Durabolin + Test. Prologatum

Obnizka