SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co zakupić?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema. Chce zakupić albo coś na stawy albo BCAA, ale mam dylemat co będzie dla mnie korzystniejsze.

Info o mnie:
Wiek: 17
Waga: 60
Wzrost: 178


Trenuję 2 razy w tygodniu SW po 2h i chciałbym dorzucić za niedługo 3 treningi poza salą(wytrzymałościowe, kondycyjne etc), więc myślałem nad kupnem BCAA w celu lepszej regeneracji, ale także nad jakimś suplementem na stawy np. Collagen Renover od TRECa. Już mi strzyka w kolanach i w wielu stawach, a tak to przyszłościowo chciałem zapewnić ochronę stawom.

Powstaje teraz tu pytanie:
-Na czym korzystniej wyjdę? Kupując kolagen czy BCAA?

Fundusze, które chciałbym przeznaczać miesięcznie na suplement(y): 40-60zł
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1921
Kup BCAA.

Co do suplementów na stawy - czytałem kiedyś artykuł, w którym była dokładna analiza dostępnych preparatów na stawy, i okazało się, ze te po 20-30zł są tak naprawde nieskuteczne. Dobry suplement na stawy kosztuje ok.100zł <--- Tak wynikało z tego art. Może wypowie się ktoś bardziej biegły ode mnie w tym temacie ?

Winners never Quit.
Quiters never win.

Jeżeli pomogłem wejdź :

http://www.pajacyk.pl

I naciśnij na brzuszek pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
co to za pytanie, dwa różne środki - dwa różne działania. kupujesz w zaleznosci od celu i priorytetów

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sam nie wiem czy bez BCAA dam radę 5 razy w tygodniu trenować czy się nie przetrenuje, a dietę mam średniej jakości. Wykluczam syfy, 4,5-6 posiłków jest itd.

A na stawy chciałem coś kupić, bo mi strzyka, więc podreperować też by się przydało. immortality1 pisał, że rzekomo tanie środki na stawy nie działają, ale jak to z nimi jest to nie wiem. Ktoś stosował TREC Collagen Renover lub coś podobnego, aby mógł się wypowiedzieć?


Warto się zaopatrzyć w kompleks witamin, nie mówię tu o jakiś super sportowych witaminach typu Olimp multiple, ale coś z apteki po 'taniźnie'?

Zmieniony przez - WPRS w dniu 2013-03-18 19:20:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1921
Tzn to nie jest moja opinia, pisze tylko to co czytałem. Osobiście nie stosowałem jeszcze żadnych takich suplementów, więc nie chciałbym kogokolwiek wprowadzać w błąd :)

Winners never Quit.
Quiters never win.

Jeżeli pomogłem wejdź :

http://www.pajacyk.pl

I naciśnij na brzuszek pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 765 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13618
co do preparatów na stawy ciężko znaleźć jakieś opinie i ogólnie chodzi zasada nie spróbujesz, nie będziesz wiedział; w wakacje sobie nadwyrężyłem nadgarstek potem miałem okazje do częstego grania w siatkówkę gdzie coś w barku zaczęło mi przeskakiwać kontynuując cały czas siłkę gdzie musiałem ostro obniżyć ciężary tak żeby nie bolało, wszędzie uważałem itp.
męczyłem się tak 2 miesiące czasem robiłem odpoczynek od aktywności itp. ale strasznie powoli to ustępowało i sobie kupiłem na spróbowanie zwykłego arthroblocka z olimpu - efekt: około 2-3 tygodnie brałem po 1 kapsułce dziennie i wszystko jak nowe
ale wiadomo żaden środek cudów nie zdziała, akurat miałem widocznie spore niedobory składników które sobie tym środkiem uzupełniłem i do profilaktyki, tak jak szukasz, takie środki z miksem różnych składników na stawy powinny się w miarę sprawdzić
co do kolagenu to możesz sobie jeść chrząstki kurczaka zamiast marnować kase

Zmieniony przez - Dziku w dniu 2013-03-18 21:01:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
poza tym trzeba pamietac ze preparaty na stawy dzialania prozdrowotnie, pomagaja trzymac stawy z dobrej kondycji, jak jest jakies uszkodzenie strukturalne, to juz nic nie wskuraja

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1921
Dokładnie. Jednak zawsze warto wrzucić, bo w sportach siłowych jednak te stawy troche po tyłku dostają :)

Winners never Quit.
Quiters never win.

Jeżeli pomogłem wejdź :

http://www.pajacyk.pl

I naciśnij na brzuszek pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
kwestia organizmu. jednym szybko wysiadają stawy po prostu. ja nigdy nie brałem tego typu preparatów i przy dużych obciążeniach nie ma problemu, czasem tylko barki pobolą..

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1921
Ćwicze od ok. 3lat i mam przez ten czas tylko jeden problem - przy ćwiczeniach na klatke pobolewa mnie prawy bark, a tak to równiez nic z tych rzeczy. Żadnych preparatów na stawy równiez nigdy nie brałem, więc chyba mam szczęście :)

Winners never Quit.
Quiters never win.

Jeżeli pomogłem wejdź :

http://www.pajacyk.pl

I naciśnij na brzuszek pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TomQ-MAG
poza tym trzeba pamietac ze preparaty na stawy dzialania prozdrowotnie, pomagaja trzymac stawy z dobrej kondycji, jak jest jakies uszkodzenie strukturalne, to juz nic nie wskuraja


Tak, ale czy warto kupować te po 30-60zł?

immortality1
Dokładnie. Jednak zawsze warto wrzucić, bo w sportach siłowych jednak te stawy troche po tyłku dostają :)


Wszystko je obciąża, ale jakby nie było to sporty siłowe i sporty walki najwięcej.

sls
kwestia organizmu. jednym szybko wysiadają stawy po prostu. ja nigdy nie brałem tego typu preparatów i przy dużych obciążeniach nie ma problemu, czasem tylko barki pobolą..


No właśnie chrupie mi barkach, kolanach, czasem nawet postrzela w kręgosłupie jak się wyprostuje, a barki rzadko, ale zdarza się, że poboleją.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie- miarka do odzywek a waga?

Następny temat

Proszę o pomoc

WHEY premium