SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co załączyć w morfologii?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej, chcę wybrać się z dziewczyną na badania krwi, bo dawno już nie byliśmy, ale planujemy zrobić je możliwie kompleksowo. Co powinienem zaznaczyć, że chcę w morfologii? Idę prywatnie, więc świstek muszę sam wypisać. Myślałem o morfologii podstawowej, glukozie, tarczycy i kortyzolu, ale nie bardzo wiem co jest czym na liście. O czymś jeszcze zapomniałem, a warto zrobić? Proszę o pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Potwierdzam, bo dzwoniłem wczoraj do przychodni z pytaniem o zakres badań w morfologii. Nie ma totalnie sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Morfologia + rozmaz,
CRP,
Glukoza,
Lipidogram,
Jonogram,
Panel wątrobowy,
Mocz + kreatynina,
TSH,


Wystarczy żeby kompleksowo przebadać organizm.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję bardzo, o to mi chodziło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przepraszam za double post, ale muszę odświeżyć temat. Pojawił się dodatkowy problem, nie mogę znaleźć w cenniku jonogramu i panelu wątrobowego. To się kryje pod jakąś inną nazwą?

http://www.szpital.olsztyn.pl/zalaczniki/6918-zobacz-szczegolowo-uslugi-i-ceny-.pdf 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Do wymienionych przez krzykacza: ft3, ft4 i kortyzol. Jeżeli nie musicie strasznie ciąć kosztów to jeszcze przeciwciała tarczycowe mile widziane (anty tpo i tg).

Z wątroby to: ast, alt, ggtp.
Jonogram masz na tej stronie pod nazwą Elektrolity ;p
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10519
Tarczycę naprawdę warto przebadać.
Ja bym przy okazji zrobił krzywą insulinową. Warto, warto...

Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto...

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tarczyca czyli TSH? A Krzywa insulinowa w czym sie zawiera?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
tarczyca - tsh, które nie zawsze pokaże zły stan naszej tarczycy. Hormony tarczycowe - ft3 i ft4 + ew. wspomniane przeciwciała anty tpo i tg.

krzywą bym może narazie odpuścił, glukoza na czczo wystarczy. Jeżeli nie masz zjazdów w ciągu dnia etc. to na spokojnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 243 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10519
Przy dobrych wynikach ft3, ft4, anty tpo i anty tg, insulina nie zawsze wychodzi dobrze.

Warto sprawdzić reakcję organizmu na cukier.

Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto...

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli wg mojego cennika powinienem wybrać:

Morfologia + rozmaz 13
CRP 12
Glukoza 5
Lipidogram 17
Mocz + kreatynina 11
TSH 19
Ft3 20
Ft4 20
Elektrolity 15
Anty TPO 38
Anty TG 38
GGTP 5

Kortyzol ??
Ast ??
Alt ??

Cyferki obok to oczywiście kwota za badanie. Nie doszukałem się 3 ostatnich pozycji, może ktoś zerknąć jak one są opisane wg broszury?

Morfologię z rozmazem traktuję jako diagnostyka chorób reumatycznych czy ryzyko anemii?

Strasznie drogo wychodzi, nie uwzględniając 3 brakujących cen to już mamy naliczone 213 zł za osobę. Z czego mogę zrezygnować, żeby nadal móc stwierdzić w jakim stanie jest ciało? Dodam, że problem jest z redukcją, waga nie spada od 2-3 miesięcy, pomimo wielokrotnej rotacji makro i rotacji treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
ast - aspat
alt - alat
Kortyzol nie widnieje w powyższym wykazie, ale fajnie by było go zrobić.

Się zastanowiłbym, czy raz na jakiś czas - nie wydać tych pieniędzy solidnie i się dokładnie zbadać. Koniec końców, 213 zł to jeszcze nie jest jakoś strasznie dużo, osobiście płaciłem sporo ponad 300 zł ;p .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból mostka po zrobieniu dips'ów

Następny temat

Ból zewnętrznej części stopy.

WHEY premium