SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co wybrac, ktory "system"?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
Witam, wiec tak, mam 23 lata miedzy 15-21 rokiem zycia trenowałem na siłowni standardowym splitem, suple były, dieta tez

Teraz troche sie pozniemiało w zyciu, aktualne 170cm i 67kg
2 lata temu było 170cm 85kg na srednio małym facie

Teraz mam cel odrobine odrobic tego co było ( ok5-7kg)
niestety nie trenuje i nie bede za bardzo na siłowni, czasu mało, cisnienie mi za bardzo rosnie tez od siłki
Wiec pytanie do zaawansowanych, co lepsze z tych 2 "systemów"

Wiec po 1 podstawa u mnie to bieganie (nie długo normalnym tempem dla kondycji nie redukcji)
Biegam w systemie co dwa dni

Pon - Czw - Nie - Sr..............

Czyli czasem wypada 2 razy czasem 3 w tyg
Jak pisałem bieganie nie jest długie i wycieczajace, pozatym bilans kaloryczny mam raczej na plus (nie trzymam diety ale po latach treningow umiem intuicyjnie to utrzymywac)

1. Przed kazdym bieganiem robic 30 minutowe FBW po ok 5 seri na partie, najprostrzym sprzetem (gł sztangielki) bez nog (wiadomo pozniej bieganie)

2. Dac osobny trenig na siłowni bardzo solidny ok 2h (uzupełniajac wszytsko w organizmie w czasie i po)
Wytrzymałosc to była moja mocna strona wiec bym dał rade
Niby wszystkei partie naraz bym nie dał rady, ale tak nogi odpadaja, plecy delikatnie ( nie ze chce trenowac zestaw dyskotekowy tylko bo tak nie jest, chodzi o to ze nogi i plecy nie wydola, codziennej pracy fizycznej do tego czasem SW na macie plecy dostaja... nie chce ich przesadnie dobijac bo na starosc sie nei schyle)

Raz w tyg porzadnie KLATA+BARKI, pozniej delikatnie plecy(jakis drazek i szrugsy) i na koniec na dobicie tric + bic po ok 9seri

Celem nie jest robudowa i postepowy rozwuj muskulatury tylko , odrobienie troszke miesni przytyc z 5-6kg na dobrej kondycji i zdrowiu
Jedzenie ok, bieganie nie przeszkadza ew moze opoznic troche cel ale to nic....



Z gory dziekuje za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
nikt nie doradzi ktory system lepszy z tych 2?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie bardzo rozumiem- nie chcesz trenować siłowo[choćby w średnim stopniu] a chcesz budować mase mięśniową i siłę?

poza tym raczej na starość sie nie schylisz gdy nie bedziesz trenował wszystkiego jak nalezy[dorą technika i nie eksploatując sie przesadnie]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
To jeden z najbardziej zakorzenionych mitów, bieganie ma się NIJAK do treningu siłowego. Bez treningu nóg będziesz zawsze słaby.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
Wiedziałem, ze tak bedzie co do nog
Pisałem ze nie trenuje, nie dlatego ze dyskotekowy zestaw robie tylko, swojego czasu na przysiad duzo kg dawałem rady na martwy 200kg
Jednak teraz czas, praca fizyczna, bieganie(z tego nie zrezygnuje, kondycja jest wazniejsza dla mnie od siły i masy)
Kiedys chodziłem na SW i kiedys moze wroce, zamiast biegania trening BJJ/MMA

Nie chce byc silny, przy martwym utrwalało mi sie nadcisnienie, po miesiacu - dwoch odpoczynku sie normuje, pozatym nogi zawsze mocne były (po ojcu)


Tak jak pisałem cel to nie jest siła i pakerstwo, starczy mi ze ciskam to 100kg itd...
celem jest mała odbudowa z 5kg i podbudowanie klaty i barkow (a ze w miare zarcie jest to mimo biegania moze sie uda)

Wiec pytanie tyczy sie tylko tego co lepsze:

1 osry trenig w tygodniu na siłce(ze 2h)

czy

przed kazdym bieganiem 2-3 razy w tyg, machanie sztangielkami itd... po 5seri na grupe ze 20-30 minut treningu, potem bieganie



Zmieniony przez - turok16 w dniu 2012-01-14 22:04:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Trening nóg (przemyślany) w ogóle nie przeszkadza w bieganiu, w pracy fizycznej i na macie - nie siej mitów.

Nie ma czegoś takiego jak "genetycznie silne" nogi. Obudź się.

NA MC 200 kg to znikomy ciężar. Znam osoby nietrenujące co szarpią 140 kg.

Co do ciśnienia - to w większości wypadków siłownia niewskazana.

Robiłbym bieganie rano, siłownie po południu lub bieganie w osobny dzień.

Zrób chociaż 5 serii przysiadów, nic to nie przeszkadza w bieganiu.

Przy siadach 2 x w tygodniu biegam bez problemów.


Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-01-14 22:39:59

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32662
Temat był o czym innym a nie o nieszczesnych nogach, pytanie było czy lepiej raz w tyg całe ciało na siłce ostro ze 2h (dam rade całe ciało zrobic, wytrzymałosc miesniowa mam nienajgorsza)
Czy po 20-30minut przed bieganiem lekki trening na domowych przyzadach, sztangielki itd...

Ale widze ze tu nikt nie doradzi, tylko wyłapuje sie cos i tyle.
Zreszta to tutaj 5 czy 6 lat temu odradzano trenowanie intuicyjnie a dopiero po taki treningu rozbiłem 42 w łapie idalej....
wczesniej na planach sfd nie dało rady

Zmieniony przez - turok16 w dniu 2012-01-15 13:53:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Pytasz czy lepiej całe ciało a w treningu masz połowę ciała więc o co chodzi?

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-01-15 14:15:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW- prośba szczególnie do Hubert81 i TRAKTOR

Następny temat

2 godziny ?

WHEY premium