SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co wybrać !? Co wybrać ?!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 34681
Witam !

Od 3 miesięcy uczęszczam na siłownię i od 2 biore gainer. Nie mam ułożonej żadnej diety. Odkąd chodzę na siłownie staram się po prostu jeść produkty z dużą ilością białka i ograniczam słodkie, gazowane napoje itp. Mam 193cm wzrostu i 95 kg wagi (przed siłownią byo 92-93kg). Kiedyś zwracając się do sfd.pl z pytaniem (dotyczącym siłowni, diety, redukcji) dowiedziałem się, że jestem endomorfikiem. Jestem szeroki, wysoki, jest troche tłuszczu (zwłaszcza duże boczki/bioderka), są też mięśnie. Koniec opisu, przechodzę do konkretów. Odkąd biore gainer (2 miesiące) zauważyłem, że odkłada mi się na brzuch i te nieszczęsne boczki. Słyszałem również, że jest to typowe dla endomorfików. Chciałbym sie dowiedzieć czy jest to prawda ? W takiej sytuacji chciałbym też wiedzieć jaką suplementacje powinienem stosować ? Jakie odżywki wybrać (gainera odrzucam, właśnie z powodu brzucha) ??

Z góry dziękuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8836
jeśli odkłada się tłuszcz znaczy że Twoje posiłki mają bardzo dużo tłuszczu i cukrów prostych i dużo kcal . najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie sobie diety i aeroby po treningu siłowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 17188 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 47901
Bo gainer to same cukry w nadwyżce -> tkanka tłuszczowa.
Polecam konkretną dietę na redukcję a waga zejdzie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3129 Napisanych postów 42435 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 356200
na 100% masz nadwyzke kalori , najlepiej jakbyś wszystko sobie rozpisał co jesz w tym kalkulatorze i wklej tutaj a ktoś na pewno porawi twoje odżywianie http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie , sama siłownia tez nie wystarczy zeby zredukowac , trzeba tez krecić aeroby albo interwały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie znam się, lecz szczerze mówiąc uważam, że moje posiłki nie mają bardzo dużo tłuszczu. Moje zapotrzebowanie kaloryczne to około 3300kcal.
A mój posiłkowy dzień to mniej więcej :

7:00-08:00 (zależnie na którą mam do szkoły) - płatki z mlekiem

11:00-12:00 - kanapka (czasami dwie) z chlebkiem razowym + szynka i ogórek konserwowy

Po szkole od razu ide na siłownie (3x w tygodniu) i wracam w zależności od dnia 15:00-17:00 jem ze słoika sos z warzywami + robie ryż i wychodzi w smaczny posiłek.

I potem to już kolacja 19:00-20:30 kilka (4-6) małych kanapeczek również z chlebem razowym w zależności od dnia szynka/pasztet/twaróg + pomidor/ogórek zielony.

Oczywiście zdarzy się, że w międzyczasie coś zjem. Nie są to jakieś fastfoody, słodycze, gdyż staram się ograniczać. Jeżeli chodzi o napoje to pije zazwyczaj wode smakową, a na treningu pije zwykłą niegazowaną.

W zależności od dnia zmienia się tylko obiad, gdyż nie zawsze jem ten ryż z sosem + warzywami. Zdarzą sie jakieś pierogi, domowe spaghetti itp, itd (typowe domowe obiady).

Jak to według Was wygląda ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3129 Napisanych postów 42435 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 356200
kiepsko , i podstawowy błąd unikasz tłuszczy a wcale nie powinno sie ich unikac podczas kazdej diety , najlepiej rozpisz w tym kalkulatorze i sie poprawi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Obliczyłem !

Myśle, ze jakos sobie poradzicie z odczytaniem tego. Wychodzi jakieś 3000kcal (mam zapotrzebowanie 3300kcal) co widać na obrazkach. Oczywiście jak już wyżej wspomniałem czasami dodaje jakieś serki, owoce i inne. Nie znam się, lecz zauważyłem, że moge ograniczyć masło do zera i zamiast płatków Chocapic jeść jakieś musli. Co o tym sądzicie. Proszę o porady, poprawki itd.

Zmieniony przez - SergioMartinez w dniu 2013-01-24 20:33:46

Zmieniony przez - SergioMartinez w dniu 2013-01-24 20:38:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Panowie, panowie proszę o pomoc :)

Jeżeli ktos nie moze wyczytać, ze zdjęc to tutaj podaje linki:

http://tinypic.com/r/wbdh0g/6

http://tinypic.com/r/adkzzb/6

Zmieniony przez - SergioMartinez w dniu 2013-01-25 07:08:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8836
posiłek numer 1 śniadanie : dorzuciłbym 3 jajka + kromka razowego chleba
posiłek numer 2- tez prawdopodobnie w szkole : tutaj możesz sobie zakupić jakieś białko + posiłek
posiłek nr 3 - rozumiem że w szkole lub zaraz po : daj pierś z kurczaka + ryż brązowy + warzywa + oliwa z oliwek
posiłek nr 4 - po treningowy : odrzuć jeszcze białko np. pierś z kurczaka
posiłek nr 5 : wywal masło roślinne, szynkę wymień na szynkę z indyka .
posiłek numer 6 przed snem : dał bym przed snem twarożek półtłusty + orzechy włoskie
ogólnie jest za mało białka za dużo węglowodanów jak na redukcję ! białko co najmniej 2,2g / kg masy ciała , węgle ok 2,5-3g / kg masy !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3653 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 21652
Skoro jesteś endo wywal jakie kolwiek odżywki i ułóż diete , jak dieta będzie dobra to boczki ci tak nie będą rosły . Jak dla endo to wiecej białka i tłuszczu węgle obetnij i po problemie

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 13346 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 52465
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Universal Gain Fast - dawkowanie

Następny temat

przyrost kg

Fruzelina