SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co robic z kolka?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 443
Siemka. Co robić gdy podczas biegu (trening) złapie mnie kolka? Zatrzymać sie na 2min i odpocząć, czy ciągnąć dalej? Występuje u mnie to po przebiegnięciu 4km. Biegać idę 1,5h po obiedzie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
musisz odpoczac po obiedzie co najmniej 2 godziny i odrazu trening

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 443
No dobra, ale co robić gdy juz złapie mnie kolka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Pomaga uciśnięcie bolącego miejsca. Niektórzy preferują chwilowe wstrzymanie oddechu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 779
dobrze jest mocno przykucnąć w miejscu- po chwili zazwyczaj puszcza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 113
Po pierwsze , aby uniknąć kolki podczas biegu zaleciłbym dobrze się rozgrzać przed treningiem (skłony, wymachy, krążenia tułowia, przysiady), to spowoduje, że masz naprawde duże szanse nie martwić się o kolkę.
Nie wiem jaki masz staż biegowy, ale słyszałem, że wraz z doświadczeniem ta dokuczająca dolegliwość ustaje Możesz też spróbować pobiegać 'na głodnego', niektórym bardzo to służy, a innym przeciwnie. Może na obiad jesz zbyt obciążające organizm rzeczy, ktore potrzebują więcej czasu niż 1,5h na przetrawienie.
Jeżeli już Cię dopadnie kolka podczas biegu staraj się oddychać brzuchem, niektórym też pomagają krążenia rękoma. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
kolezanka po medycynie ktora
tez biega doradzila mi zeby schylic sie w czasie biegu tak zeby napiely sie miesnie i scisnac mocno miesnie. Najlepiej działa na kolke pod zebrem.
Walcz z bólem nie zatrzymuj sie, to jak kiedys cie dopadnie na zawodach to bedziesz wiedział co cie czeka i jak sie zachować.

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na sile dla B-boya

Następny temat

Romek Mistral

Wiecej