SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Co powiecie o.... FIERCE ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Temat przeniesiony przez banan14_88 z działu Suplementacja - nasze testy i promocja. Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 902


Firma SAN z dumą przedstawia swój najnowszy produkt FIERCE specjalnie zaprojektowany jako dopalacz przetreningowy zwiększający siłę, wytrzymałość i poziom energii podczas treningu.

FIERCE wyznacza nowe standardy dla suplementów. Wzmocniony przez naszą znaną formułę Duralast Matrix, FIERCE w ciągu 30 minut od wzięcia pierwszej porcji wypełni Twoje mięśnie nieposkromioną i dziką ENERGIĄ.

Potrzebujesz dodatkowego pobudzenia przed treningiem? Sprawdź FIERCE, dzięki składnikom zawartym w Neuro Coognitizing z łatwością poradzisz sobie z najcięższym treningiem.

FIERCE został specjalnie stworzony w celu zwiększenia wytrzymałości i siły przed jak i w trakcie treningu. Dzięki FIERCE będziesz w stanie "krzesać iskry i giąć metal" opóźniając jednocześnie nadejście zmęczenia.

Prześledźmy listę składników FIERCE i zobaczmy jak każdy z nich przyczynia się do ogólnego działania ergogenicznego. Zastrzeżona formuła składa się ze składników podzielonych na 5 kategorii, stworzonych tak, aby działały synergistycznie oraz uzupełniały się nawzajem.

ZARAZ WKLEJE SKŁAD

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 902


Cell Hydration Matrix

Kreatyna

Ze wszystkich składników w Fierce, kreatyna wydaje się być najlepiej znana wszystkim użytkownikom. Liczne badania pokazują, że przyjmowanie kreatyny pozwala zwiększyć siłę oraz uzyskać lepsze wyniki. Istnieje kilka teorii na temat jej działania.

Oryginalna teoria i być może najbardziej akceptowana, mówi, że doustna suplementacja kreatyną zwiększa całkowitą ilość kreatyny i jej fosforanu (CrP) w mięśniach szkieletowych człowieka. Zwiększona koncentracja CrP w mięśniach podnosi zdolność do syntezy ATP. Dzięki czemu dodatkowe ATP może być wykorzystywane przez pracujące mięśnie.

Badani pokazały również, że suplementacja kreatyną zwiększa ilość zgromadzonego glikogenu w mięśniach szkieletowych wraz z usprawnieniem syntezy ciężkiego łańcucha miozyny (Nelson et al. 2001). Zwiększanie beztłuszczowej masy mięśniowej może być związane ze zdolnością kreatyny do podnoszenia poziomu insulino-podobnego czynnika wzrostu (IGF-1) w tkance mięśniowej (Deldicque et al 2005).

Jabłczan Kreatyny

Dlaczego w składzie znajduje się Jabłczan połączony z kreatyną? Jabłczan jest pośrednikiem w tak zwanym Cyklu Kwasów Trójkarboksylowych (TCA). Będąc przetwarzanym w TCA, każdy główny rodzaj paliwa konwertowany jest w grupę acetylową, która przenoszona jest przez szczególny enzym zwany koenzymem A. Ostatecznie ATP produkowane jest z innego związku, NADH, generowanego przez TCA.

W TCA Jabłczan jest odwodorowany do szczawiooctanu, którego stężenie jest jednym z ważniejszych sposobów kontrolowania tlenowej produkcji ATP. Podczas wydłużonych ćwiczeń tlenowych i u osób cierpiących na niedobory jabłczanu, jego zapasy wyczerpują się, a cykl TCA nie jest w stanie dostarczać wystarczająco szybko ATP, aby sprostać zapotrzebowaniu pracujących mięśni. Jedną z klasycznych chorób charakteryzujących się niedoborem jabłczanu jest fibromyalgia. Kiedy pacjentom cierpiącym na tę chorobę podano jabłczan, ich poziomy energii drastycznie wzrosły (Russell et al 1995).

Nie tylko pacjenci cierpiący na niedobór jabłczanu mogą skorzystać z jego suplementacji. Jak zostało wspomniane powyżej, wycieńczające, wydłużone ćwiczenia tlenowe powodują wyczerpanie jego zapasów.

Etyl Ester Kreatyny jest syntetycznym analogiem popularnego suplementu kreatyny. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma związkami jest cząteczkowa modyfikacja grupy kwasu karboksylowego kreatyny zmieniona przez przyłączenie łącznika estru. Czyniąc tak, byliśmy w stanie stworzyć związek organiczny posiadający zarówno zwiększoną rozpuszczalność w wodzie i dużo lepsze działanie partycjonujące mięśni niż w przypadku zwyczajnego monohydratu kreatyny.

W momencie, gdy monohydrat kreatyny znajduje się w organizmie traci on swoją cząsteczkę wody stając się produktem ubocznym "kreatyniną" powodującą liczne niepożądane działania w organizmie sportowca. Tym samym, odkrycie, że traktując kreatynę alkoholem etylowym i chlorkiem wodoru nie tylko usuwa niechcianą cząsteczkę wody, ale również kreatyninę, pozwoliło stworzyć czysty związek Etyl Estru Kreatyny, który pozbawiony jest zarówno wody jak i kreatyniny.

Gdy Etyl Estr Kreatyny znajdzie się w przewodzie pokarmowym jest on natychmiast hydrolizowany do czystej kreatyny przez enzym estrazy dostarczając natychmiastowych substratów ATP bez żadnych dolegliwości i wzdęć żołądka. ATP ( trójfosoforan adenozyny/ lub 3 cząsteczki fosforu połączone z adenozyną będącą nukleozydem) jest niezbędną cząsteczką energetyczną, która jest paliwem dla kurczących się mięśni ofiarowując jedną grupę fosforową jako źródło energii komórkowej.

Nitro NO

Jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za rozszerzanie naczyń krwionośnych jest tlenek azotu (NO). W organizmie człowieka NO produkowane jest z argininy. Naczynia krwionośne poddane działaniu NO rozszerzają się pozwalając na przepływ większej ilości krwi.

Pracujące mięśnie potrzebują obfitych dostaw krwi, a wraz z nią dużych ilości składników pokarmowych jednocześnie za jej pomocą pozbywając się produktów ubocznych. Ponieważ arginina jest bezpośrednim prekursorem NO, kulturyści stosują produkty oparte o ten aminokwas w celu zwiększenia produkcji NO. Efektem tego jest taka zwana "pompa" związana z puchnięciem mięśni z powodu dużej ilości krwi w naczyniach krwionośnych.

Alfa-Ketoglutarat Argininy (AKG) jest lepiej absorbowany niż arginina i jego oddziaływanie na produkcję NO trwa dłużej. AKG na szeroką skalę stosowany był jako środek odżywczy w przypadku ciężkich chorób i w terapii pooperacyjnej.

Alfa-Ketoglutarat Ornityny (OKG) został dodany do Fierce jako drugi związek zwiększający poziom argininy we krwi i tym samym NO w organizmie. Zostało udokumentowane, że OKG działa równolegle z AKG podnosząc poziom glutaminy, poliamin, hormonu wzrostu i insuliny. Z kolei, zwiększenie poziomów wyżej wymienionych związków zapobiega procesom katabolicznym niszczącym tkankę mięśniową zazwyczaj występującym po treningu. Co ciekawe, w przypadku poparzeń OKG podawane jest jako lek pierwszej pomocy mając na celu usunięcie produktów ubocznych z mięśni. W badaniach pokazano również, że pomaga on wzrastać na nowo komórkom skóry i tkance mięśniowej.

Creatine Assimilator

Glikocyjamina (GAA) i Kwas Guanidynopropionowy (GPA) zostały dodane do Fierce, aby naśladować działanie insuliny i obniżać poziom glukozy we krwi, co zostało potwierdzone w badaniach na zwierzętach (Meglasson et al 1993). Wydaje się to być rezultatem zwiększonej ekspresji GLUT-4, głównego transportera glukozy (Ren 1993). W wątrobie GAA konwertowany jest również w kreatynę zwiększając jej poziom we krwi, już i tak podwyższony przez działanie Dwumolekularnego Jabłczanu Kreatyny i Etyl Estru Kreatyny (zobacz powyżej). Ze względu na naśladowcze działanie insuliny i transportowanie kreatyny, glikocyjamina i GPA przyjmowane z Dwumolekularnym Jabłczanem Kreatyny i Etyl Estrem Kreatyny są dużo bardziej skuteczne niż przyjmowanie samej kreatyny, z racji działania na dwóch dodatkowych szlakach biochemicznych.

Bezwodna Betaina została dokładnie przebadana i opisana jako czynnik zdolny do obniżania poziomu homocysteiny w organizmie. Wysokie stężenie homocysteiny we krwi może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Betaina obniża ten poziom nawet o 20% (Olthof et al 2005). W jednym z interesujących badań przyjrzano się działaniu betainy zarówno na trenowane jak i nietrenowane zwierzęta. W przypadku grupy trenującej, po treningu betaina znacząco obniżyła poziom mleczanu we krwi wskazując, że powinno to pozwolić na szybszą regenerację. Uważa się, że nagromadzenie się kwasu mlekowego, przy najmniej po części, odpowiedzialne jest za występowanie zmęczenia. W innych badaniach, beatina przyczyniła się do zwiększenia powierzchni mięśni jednocześnie zmniejszając grubość tkanki tłuszczowej.

Duralast Matrix

Glukuronolakton jest naturalnym związkiem chemicznym powstającym w wyniku metabolizacji glukozy w ludzkiej wątrobie. Ostatnio związek ten nabrał trochę publicznego rozgłosu, ponieważ stał się dodatkiem wielu napoi energetycznych takich jak Red Bull. Część jego korzystnych atrybutów przypisywanych jest działaniu jako anty-depresant, stymulant i związek pomagający w zachowaniu uwagi i koncentracji.

Glukuronolakton jest również bezpośrednim prekursorem Tauryny, tym samym pomaga w prawidłowej pracy umysłu i skraca czas reakcji. W warunkach klinicznych, Glukuronolakton okazał się skutecznym środkiem do walki z uczuciem senności związanym z wypadkami drogowymi. (Reyner et al 2002)

Kwas L-Asparaginowy jest endogennym aminokwasem syntetyzowanym z glutaminianu lub z białka. Uważa się, że jego główne działanie związane jest z naprawianiem DNA i asystowaniem przy metabolizmie węglowodanów. Dodatkowo, jest on nośnikiem transportującym magnez i potas do jak i z wewnatrz żywych komórek. Kwas L-Asparaginowy jest również głównym transmiterem impulsów pobudzenia w mózgu, stając bardzo przydatnym dla osób uprawiających takie sporty jak piłka nożna, koszykówka itp. Podobnie jak kwas jabłkowy, kwas asparginowy pośredniczy w cyklu Krebsa i tym samym jest bardzo przydatny w usuwaniu amoniaku z organizmu. Na koniec, w badaniach na ludziach, Kwas L-Asparaginowy zapobiegał zmęczeniu zwiększając wytrzymałość.

Beta-Alanina jest bezpośrednim prekursorem Karnozyny- bardzo skutecznego bufora jonów wodoru, których poziom u osób ćwiczących jest zazwyczaj podniesiony. W normalnych warunkach podczas ćwiczeń, poziom jonów wodoru podnosi się w wyniku produkcji energii skutkując obniżeniem Ph w mięśniach. Niski poziom Ph w mięśniach prowadzi do zmęczenia i gorszych wyników. Stopień, w jakim Karnozyna może opóźnić nadejście zmęczenia (kwasicy) jest skorelowany z jej ilością w tkance mięśniowej. (Tallon et al 2004-2005)

W istocie, dodanie b-Alanine (i następnie Karnozyny) w Fierce jest związane z jej działaniem zapobiegającym przed zbytnim zakwaszeniem mięśni podczas ich ciężkiej pracy.

Ponieważ Karnozyna współdziała z kreatyną (uważaną za donor fosforu) w buforowaniu wewnątrz mięśni chroniąc przed zakwaszeniem, wydaje się logiczne ich połączenie w jednej formule. Mówiąc proście, b-Alanina sprawia, że kreatyna działa lepiej za pomocą drugiego niezależnego szlaku.

Kompleks Neuro Coognitizing

Tauryna została włączona do składu ze względu na swoje własności antyoksydacyjne i działanie ochronne komórek, szeroko opisywane i udokumentowane w literaturze.

Dawson et.al 2002 przeprowadził badanie, w którym zwierzęta poddane były wyczerpującemu 90 minutowemu biegowi z góry na dół, następnie oceniano uszkodzenia tkanki mięśniowej. W grupie suplementowanej tauryną nie tylko wykazano mniej rozległe uszkodzenia tkanki mięśniowej, ale również uzyskano lepsze wyniki biegowe. Dodatkowo pokazano, że ćwiczenia prowadzą do wyczerpania zgromadzoną w mięśniach tauryny. W świetle jej działania ergogenicznego, suplementacja tauryną gwarantuje identyczne rezultaty, jak w badaniu.

Podobny eksperyment na młodych mężczyznach dowiódł podobnego działania: Po ciężkich ćwiczeniach, grupa przyjmująca taurynę doświadczyła mniejszych uszkodzeń komórek i uzyskała lepsze rezultaty w wykonywanym ćwiczeniu. (Zhang et al 2004). Cytując badanie:

"Podczas testu u grupy suplementowanej tauryną odnotowano znaczny wzrost w VO(2)max, maksymalnym obciążeniu oraz wydłużył się czas potrzebny do całkowitego wyczerpania (p<0 05) . Po podaniu suplementu, zmiany koncentracji tauryny wykazały pozytywne skorelowania ze zmianami czasu potrzebnego do wyczerpania oraz maksymalnym obciążeniem. Wyniki sugerują, że tauryna może łagodzić wpływ uszkodzeń DNA w skutek treningu oraz zwiększać wydolność ze względu na właściwości ochronne komórek."

Co bardziej interesujące, Tauryna działa wyjątkowo dobrze z glukuronolaktonem (zobacz powyżej) usprawniając pracę umysłu, jasność myślenia i skracając czas reakcji.

N-Acetylo-L-Glutamina (NAG) znana jest zagranicą jako lek na wrzody, który działa przez tworzenie ochronnej osłony na wewnętrznych ściankach żołądka. Jest to możliwe, dzięki aktywacji chemicznego działania, które służy jako bufor przeciw kwasom powstrzymując wydzielanie pepsyn, enzymów trawiących białko produkowanych w żołądku.

Nowsze badania wskazują NAG jako psycho stymulant, poprawiający pamięć i zdolność do koncentracji u osób z objawami demencji starczej. W rozumieniu chemicznym, N-Acetyl-L-Glutamina jest acetylowaną wersją jednego z najliczniej występujących aminokwasów w tkankach mięśni szkieletowych, czyli glutaminy. NAG jest bardziej stabilne w wodzie i skuteczne metabolicznie w dostarczaniu biologicznego działania glutaminy niż normalna glutamina lub jej peptydy.

NAG odrywa również dominująca rolę w zwiększaniu ilości komórek mięśniowych, ilości glikogenu w mięśniach i produkcji hormonu wzrostu oraz, jako donor glutaminy, wspierając działanie systemu immunologicznego.(Haussinger et al 2001)

Przetrenowanie może prowadzić do osłabienia układu odpornościowego i dlatego zaproponowano, co nie zostało potwierdzono w żadnym badaniu, że glutamina może przyśpieszyć regenerację u przetrenowanych sportowców.

Tyrozyna jest endogennym aminokwasem syntetyzowanym przez organizm z fenyloalaniny. Jest ona ważnym składnikiem pokarmowym i głównym czynnikiem w biosyntezie neurotransmiterów w mózgu takich jak epinefryna, norepinefryna i dopamina. Jako taka, Tyrozyna wykazała obiecujące działanie w zwalczaniu depresji, ponieważ jest ona prekursorem neuroprzekzników przenoszących impulsy nerwowe. Prawdę mówiąc, w jednym z badań, młodzi i zdrowi mężczyźni poddani zostali diecie o niskiej zawartości fenyloalaniny i tyrozyny. Uczestnicy badania doświadczyli pogorszenia nastroju, stanu skupienia i uwagi (Grevet et al.2002).

Zostało potwierdzone w badaniach na ludziach, że Tyrozyna zwiększa odporność na stres, obciążenie i silne przemęczenie. W późniejszym czasie udokumentowano, że suplementacja tyrozyną przyczynia się do osiągnięcia lepszych wyników niż grupa kontrolna (Avraham et al. 2001).

Tyrozyna uważana jest również za antyoksydant wchodzący w reakcję i neutralizujący wolne rodniki, które w innym przypadku mogłyby powodować uszkodzenie komórek.

Kofeina jest naszym ostatnim składnikiem znanym jako inhibitor kompetetywny enzymu cAMP-PDE, tym samym konwertującym cykliczne AMP w komórkach do jego nie-cyklicznej formy pozwalając na gromadzenie się cAMP. Cykliczne AMP bierze udział przekazywaniu serii sygnałów z komórki wywołanych przez stymulację epinefryny, więc blokując jej usuwanie kofeina intensyfikuje i wydłuża działanie neurotransmiterów epinefryny i norepinefryny. Metabolity kofeiny przyczyniają się ogólnego do jej silnego działania.

Teobromina, która uważana jest za wazolidator, zwiększa ilość tlenu i składników pokarmowych dostarczanych do mózgu i mięśni. Teofilina jest drugim z trzech głównych metabolitów, o łagodnym działaniu zwiotczającym mięśnie w głównej mierze oddziaływującym na oskrzela oraz o działaniu chrono- i inotropowym przyśpieszającym pracę i wydajność serca. Trzecią pochodną jest paraksantyna, metabolit odpowiedzialny za zwiększanie ilości spalanego tłuszczu, dzięki uwalnianiu glicerolu i kwasów tłuszczowych do krwioobiegu, aby mogły być wykorzystane jako źródło energii przez mięśnie. (Dews et al. 1984).

CENA: 139 zł
INFORMACJA ZOSTAŁA ZACZERPNIĘTA ZE STRONY Z SUPLEMENTAMI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12774
bardzo chetnie usłysze o nim opinie. od grudnia FIERCE + Bolt

Raczej`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 902
czekam na jakies wypowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 7171 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74292
moje zdanie masz tutaj:
http://www.sfd.pl/temat268648/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1586 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24560
Ze składu podobny do Xpanda.... co do działania to liczę na dział "Testy"

RECEDITE,PLEBES!GERO REM IMPERIALEM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 902
nom racja trzeba poczekac az ktos stestuje ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4732
Narazie jestem po 3 tyg. "Fierce`owym" cyklu. Biorę 1 porcję rano i drugą jakieś 30 min. przed treningiem i jedno co mogę o ww. stacku powiedziec, to to że... wiecej się już na niego nie zdecyduję!!! Brałem wcześniej różne tego typu wynalazki i jak narazie bezkonkurencyjny jest dla mnie "Expand En.". Od produktu tej klasy oczekuję przyrostu siły, wytrzymałości i tzw. kopa przed treningiem, i o ile w Expandzie miałem to wszystko, to Fierce jak narazie w żadnej z tych kwestii ani trochę mnie nie rusza. Moze cos robie nie tak, ale z dotychczasowych obserwacji wynika, że równie dobrze mógł bym pic plussza o smaku pomarańczowym - efek na pewno był by podobny a przy okazji bym trochę oszczędził Podsumowójąc to wszystko jednym zdaniem - nie polecam, odradzam, ostrzegam i dziekuję za uwagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 36566 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113987
e tam.Lepiej wziąć Xpand'a lub Horse Power'a.

skład ok, ale tylko tyle.

pozdro

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cytomax energy drink

Następny temat

Kreatyna i aminokwasy: jakie i w jakiej formie najlepsze ?