SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co potrafisz? Karate.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14133
No właśnie - do tej pory nie miałem u siebie kategorii form miękkich klub kung fu z Łodzi musiał na moje zawody wybierać krótkie układy (do 35 technik), ale jeśli by pojawiła się większa ekipa z KF, np. tsailifo, wuxii i ktoś jeszcze, to utworzę nową kategorię form miękkich - ale będzie jazda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
oj będzie

Zmieniony przez - wuxia w dniu 2010-11-05 23:59:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
z tego co pamietam, na ostatnich MP TSD modyfikował formy Choy Li Fut pod zawody, by były "twardsze" :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
o Tsailifo mi chodziło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Formy w kung Fu sa zupelnie inaczej wykonywane niż w Karate czy TKD. Dokładnie to, gdyby wykonać formy kung fu tak jak w karate, to były by wykonane maksymalnie źle. To co wymienil jako kategorie oceny Markos i co jest punktowane in plus w kung fu jest błedem.
W kung fu sie nie akcentuje technk - ma być płynnie, zmienne tempo, wiele technik to tylko mignięcia które zauważy tylko ten co zna forme, bo bedzie sie spodziewał, to zmiana poziomów całym ciałem ... i wiele jeszcze.
nie wiem jak można ocenić wg wspólnych kryteiów Kata z Karate i formę z Kung Fu - to nie jest wg mnie możliwe, bo to tak jakby porównywać fortepian do skrzypiec - calkiem co innego, a jedynie muzyka wspolna.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2010-11-06 00:28:18

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Dobrze napisane Yangu....zatem fajna zabawa będzie a o resztę nich martwią się sędziowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
w sumie racja - przyjadę obejrzeć jak tylko dam radę, bo to raczej niespotykane zjawisko bedzie ;)

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
oj tak ale z drugiej strony to będzie coś niesamowitego...na jednym terenie spotkają się przedstawiciele tak różnych sztuk walki...dla mnie to taka kontynuacja zlotów na zupełnie innym poziomie
i nie ważne kto wygra i dlaczego...ważne, że spotkamy się w zdrowej atmosferze i w szacunku dla inności we własnych "świrach"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14133
taa - pamiętam jeden turniej gdzie dziewczyna z kung fu z 9 ji wykonała dość prostą formę i dosłownie "znokautowała" swoją kategorię. Dlatego wprowadziliśmy rozróżnienie na formy miękkie i na twarde. Swoją drogą, jesteśmy na etapie poprawek do regulaminu, bo wiele rzeczy wymaga doprecyzowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
bo liczy się jakość a nie cokolwiek, byle by robić Markosie

Zmieniony przez - wuxia w dniu 2010-11-06 00:56:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Senshin Fighting Karate

Następny temat

Jeet kune do - Lublin

WHEY premium