SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co najlepsze po treningu ??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 102 Napisanych postów 786 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14608
Witam mam pytanko co dorzucic na koniec treningu bo myslalem nad Anabilc Halo ale nie cieszy sie dobrymi recenzjami oczywiscie przed treningem bral bym Nano Vapor. Co polecacie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
PIsalem, ze mix bialek, wegli i aminokwasówjest lepszy niz mix samych wegli i aminokwasów. Przypadkiem wpadlem na ten abstrakt wiec wrzucam tutaj, bo wpisuje sie w kontekst mojej wypowiedzi:

Effect of an amino acid, protein, and carbohydrate mixture on net muscle protein balance after resistance exercise.

Full Abstract
This study tests the hypotheses that (a) a mixture of whey protein, amino acids (AA), and carbohydrates (CHO) stimulates net muscle protein synthesis to a greater extent than isoenergetic CHO alone after resistance exercise; and (b) that the stimulatory effect of a protein, AA, and CHO mixture will last beyond the 1st hour after intake. Eight subjects participated in 2 trials. In one (PAAC), they ingested 77.4 g CHO, 17.5 g whey protein, and 4.9 g AA 1 hr after resistance exercise. In the other (CON), 100 g CHO was ingested instead. They received a primed constant infusion of L-[2H5]-phenylalanine, and samples from femoral artery and vein, and biopsies from vastus lateralis were obtained. The area under the curve for net uptake of phenylalanine into muscle above pre-drink value was 128+/- 42 mg x leg(- 1) (PAAC) versus 32+/- 10 mg x leg (-1) (CON) for the 3 hr after the drink (p =.04). The net protein balance response to the mixture consisted of two components, one rapid immediate response, and a smaller delayed response about 90 min after drink, whereas in CON only a small delayed response was seen. We conclude that after resistance exercise, a mixture of whey protein, AA, and CHO stimulated muscle protein synthesis to a greater extent than isoenergetic CHO alone. Further, compared to previously reported findings, the addition of protein to an AA+ CHO mixture seems to extend the anabolic effect.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1806 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5490
po trenie zadbaj o węglę z białkiem na uzupełnienie glikogenu mięśniowego, możesz też dorzucić jakieś bcaa, Trec, Olimp co Ci taniej wyjdzie (1g/10kg masy ciała), jak masz dobrze ułożoną dietę to moim zdaniem nic więcej Ci nie potrzeba

żeby rosnąć to trza umić;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jak masz kase to sprobuj reanimatora, lub anabolic window

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
zalezy jaki poziom zaawansowania, jaki rodzaj treningu, jakie dsowiadczenie z suplami, jak dopracowana dieta.

ogolnie najlepsze wydaje sie byc polaczenie:

- wegle+bialko+leucyna+przeciwutleniacze

nie koniecznie wszystkie muszą byc w postaci suplementu. ocpja wolowina + ziemniaki + szklanka zielonej herbaty - moze byc fenomenalnym rozwiązaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 102 Napisanych postów 786 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14608
Dzieki za porady! A tak apropo to diete mam stabilna a teraz jestem na fazie budowania sily musze powrocic do swojej zyciowki na laweczce :).Ale mam jeszcze jedno pytanko jaki waszym zdaniem jest najlepszy boster testosteronwy?? bo chcialbym wrzucic pod koniec cyklu. Z gory wielkie dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Moim zdaniem najlepsza opcja (biorąc również pod uwage koszta):

Zaraz po treningu (albo pijąc łyczkami jeszcze przed końcem treningu):
- carbo
- bcaa
- jak ktoś chce to jeszcze eaa

po 20 minutach odżywka białkowa

po kolejnych 30-40 minutach już normalny zbilansowany posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
osobiscie bylbym za tym by wegle, bcaa i bialko przyjac razem w porcji. Mix bialek wegli i bcaa - jest opcja lepszą niz podanie tych preparatów odzielnie. Zapewne drastycznych roznic nie bedzie w koncowej "skutecznosci" takiego zabiegu, bo bialka podane po 20 minutach i tak pewnie spotkaja sie w żoładku z maltodextryną i bcaa, ale nie rozumiem po co rodzielac w czasie taką pauzą, skoro wygodniej jest spozyc to razem.

Gdybym stosowal po treningu eaa i carbo natomiast - to porcji bialka bym juz nie wciskal - tylko zjadl dobrze zbilansowany posilek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Osobiście chce, aby składniki dotarły jak najszybciej do mięśni, dlatego aminokwasy, carbo podane jak najwcześniej "uwolni" insuline, która dopiero zapoczątkuje anabolizm i być może (podejrzewam), że "spotka się z odżywką białkową".

Wiem, faftag jak preferujesz, ja podałem swoje i uwazam, że dla mnie przyjamniej jest lepszym wyjściem niż łączenie wszystkiego w jedno eaa w sumie nie używam bo mnie nie stać

Zmieniony przez - MolderDist w dniu 2009-09-08 15:48:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie widze logiki w Twoim podejsciu. odpowiedz insulinowa bedzie lepsza zdecydowanie po mixie wegli i bialka. podsylalem Ci chyba nawet link w jakiejs dyskusji do badań.

W Twojej opcji odzywka bialkowa siła rzeczy odsuwa po prostui posielk potreningowy w czasie.

a wypowiadam sie juz nawet niepo to by Cie przekoanac - tylko "pro publico bono"


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-09-08 16:07:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10883
faftaq zaciekawilo mnie to co napisales mozesz dac link do tej dyskusji :) ja po treningu biore bcaa i aakg i zawsze pisali na sfd zeby odczekac 15-20 min zanim sie wypije np bulka

Zmieniony przez - kamilo1234 w dniu 2009-09-08 18:04:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
faftaq ja nie opieram się tylko na badaniach ale również na własnych reakcjach i wypowiedziach startujących zawodników, którzy sami stosują podobny schemat

być może masz racje, jednak w tym sporcie nic nie jest chyba w 100% pewne dlatego jak ktos chce niech łączy sobie wszystko z białkiem, ja jestem zwolennikiem innej zasady i w sumie nie tylko ja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bcaa

Następny temat

Palo Alto Labs ANABOLIC EDGE

WHEY premium