SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co na sen?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Cześć. Już niedługo rozpoczyna się rok akademicki. Czas przestawić swój zegar biologiczny z obecnego. We wakacje sypiałem o różnych porach. Cieżko mi teraz zasnąć o przyzwoitej godzinie (23-24). Leże w łóżku i się kręce. A więc co polecacie?
Myślałem nad ZMA. Kupić jakieś gotowe, czy może być jakiś magnez + cynk z apteki? Czytałem, że dobre połączenie stanowi Filomag b6/NeoMag forte + Zincas forte. Co o tym myślicie? Chodzi mi, żeby cena była adekwatna do jakości. A Zincas Forte nie jest przypadkiem na recepte? I ile czasu przed położeniem się do łóżka to brać?
Kolejna sprawa. Chciałbym przed snem dorzucić jeszcze witamine C. Myśle, że 200mg starczy. Czy może lepiej będzie 2x tabletek Rutinoscorbinu (w jednym tabsie jest 100mg witaminy C oraz 25mg rutyny). Ew. mogę wziąść 1 tabs rutinoscorbina i jakąś tabletke z 100mg witaminy C. Co o tym myślicie.
Ew. co jeszcze polecacie na noc? Dzięki z góry za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
zma/melatonina/magnez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Przeczytałeś mój post czy tylko tytuł tematu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
ZMA najlepiej kupic gotowe- nie jest to drogi produkt, a ma odpowiednio dobrane dawki poszczegolnych pierwiastków. najczesciej sie go bierze na ok. 40 minut przed polozeniem sie spać. Melatonina tez b. dobra. 200mg witaminy C to optymalna dawka, ale wiekszosc moze brac i wiecej i nie ma to negatywnych skutków. 200mg mozesz rozlozyc na 2 dawki, mozesz w jednej- jak ci wygodnie. na ogół powyzej 1000mg zazytych w jednej porcji, wiekszosc zostanie wydalona i niewykorzystana. osobiscie witamine c czerpałabym z naturalnych produktów+ preparat z samą witaminą C.
dodatkowo mozesz wieczorem pić herbate z melisy, ktora ma dzialania uspokajajace i moze przyczynic sie do lepszego zasypiania. W kazdej aptece dostaniesz, jest tania, wiec co ci szkodzi spróbować

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2012-09-09 07:38:26

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 121 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17293
ZMA, przynajmniej w teorii, to nie to samo co magnez+cynk wzięty osobno, bo są to złączone chelaty. Polecam odpowiednik - MZB, tańszy, a właściwie to samo (nie trzeba za patent płacić). Ja śpię jak dziecko po 2 kaps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3726 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24421
pnp
Leże w łóżku i się kręce. A więc co polecacie?

pnp
co jeszcze polecacie na noc?

Tak, przeczytałem kolego cały, a najbardziej odniosłem się do owych zapytań.

Zmieniony przez - p3pe w dniu 2012-09-09 09:05:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
ja testowalem olimpa forsen i nawet dzialal przy 2 kapsach przed snem.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
Na prawde musze brać te gotowe ZMA? Myślałem, że jakiś magnez + cynk z apteki załatwi sprawe. Do tego jakaś witamina C. Ogólnie to rano łykam tą mieszanke witamin i minerałów z Olimpu oraz 1g witaminy C od Treca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
mozesz samemu oczywiscie magnez i cynk w aptece kupic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6143
No właśnie ale jaki ten magnez, żeby był dobry i cenowo dobrze stał. W necie znalazłem, że ten filomag b6 ma tylko biedne 50mg magnezu :o A cynk to pewnie Zincas Forte tak? Nie jest to przypadkiem na recepte?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz miesiąc do pażdziernika. Stopniowo zacznij zasypiać wcześniej - zaoszczędzisz kasy i zdrowia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawkowanie suplementów ;p

Następny temat

Kreatyna , Gainer , BCAA , Witaminy.

WHEY premium