SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co można zmienić w tej diecie- daje mi 1kg masy mięśniowej miesięcznie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 271 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2415
Mam taką dietę jak poniżej. Pracuję umysłowo więc wydatki energetyczne mam niewielkie. Może dostrzegacie czego w mojej diecie brakuje. Pozwana mi ona uzyskać 1kg masy mięśniowej miesięcznie.
Moja obecna waga to 86,5kg. W wakacje (zawsze masa mi spada) ważyłem jakieś 82kg. Wiem że dojdę do pewnego punku gdzie się zatrzymam. Celem moim jest 90kg. W pasie w ostatnim okresie (od wakacji do teraz) przybyło mi gdzieś z 1,5cm.

9:00 śniadanie: pół kostki twarogu półtustego i trochę oliwy z oliwek, dwie razowe bułki z serem żółtym.

12:00 drugie śniadanie: talerz musli tropikalne nestle + banan

*14:30 HMB 1 kapsułka

15:00 posiłek przedtrenigowy: worek ryżu+ banan i łyżeczka miodu

*16:30 Xpand

17:00 trening

*19:00 Xpand

*19:15 Hmb jedna kapsułka, 2 tabletki amino 5300, glutamina 1 kapsułka + banan (jako posiłek potreningowy)

19:30 obiad- worek ryżu smarzony z 2 jajkami na oliwie+ mięso kurczaka lub ryba

*22:30 kolacja 2jajka, kromka ciemnego chleba z serem i masłem,2 tabletki amino 5300, glutamina 1 kapsułka

24:00 Hmb

Czekam na propozycje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Podstawowa sprawa to bilans kaloryczny?, potem rozkład makroskładników? i na końcu produkty do diety...

W Twoim jadłospisie brakuje warzyw, omega-3, jest za dużo węglowodanów rafinowanych o wysokim IG, posiłek ostatni i po treningu jest do poprawy, poza tym kilka niepotrzebnych supli...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 345
Mam taką dietę jak poniżej. Pracuję umysłowo więc wydatki energetyczne mam niewielkie. Może dostrzegacie czego w mojej diecie brakuje. Pozwana mi ona uzyskać 1kg masy mięśniowej miesięcznie.
Moja obecna waga to 86,5kg. W wakacje (zawsze masa mi spada) ważyłem jakieś 82kg. Wiem że dojdę do pewnego punku gdzie się zatrzymam. Celem moim jest 90kg. W pasie w ostatnim okresie (od wakacji do teraz) przybyło mi gdzieś z 1,5cm.

9:00 śniadanie: pół kostki twarogu półtustego i trochę oliwy z oliwek, dwie razowe bułki z serem żółtym. /chudy ser twarogowy a zolty wywal

12:00 drugie śniadanie: talerz musli tropikalne nestle + banan /platki owsiane

*14:30 HMB 1 kapsułka

15:00 posiłek przedtrenigowy: worek ryżu+ banan i łyżeczka miodu/piers z kurczaka/miod wywal, banana tez

*16:30 Xpand

17:00 trening

*19:00 Xpand

*19:15 Hmb jedna kapsułka, 2 tabletki amino 5300, glutamina 1 kapsułka + banan (jako posiłek potreningowy)/tu mozesz dac miod, banana wywal

19:30 obiad- worek ryżu smarzony z 2 jajkami na oliwie+ mięso kurczaka lub ryba/piers z kurczaka, ryz brazowy, oliwa z oliwek gotowane

*22:30 kolacja 2jajka, kromka ciemnego chleba z serem i masłem,2 tabletki amino 5300, glutamina 1 kapsułka /ser twarogowy chudy

24:00 Hmb

Czekam na propozycje./na suplach sie nieznam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 271 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2415
Posiłek przedtrenignowy zrobiłem sobie taki lekki z racji tego iż nie lubię "ociężały" ćwiczyć, a tak się czuję po obiedzie. No chyba że byłaby to jakaś "lekka" wersja piersi z kurczaka. Muszę to przemyśleć.
co do zestawienia:
Energia [kcal] Białko [g] Tłuszcz [g] węglowod [g]
2840 155,2 70,3 430

na kilogram 1,80 0,82 5,00

zapotrzebowanie energetyczne
masa 86
BSM 2064
BMR*1,2 2476,8

Jak widać powyżej trochę brakuje mi tłuszczów (powinno być ze 2g na kilogram). Nie wliczyłem sera zółtego (sumarycznie z trzy plastry), masła do smarowania i oliwy do samażenia ale to są raczej niewielkie dawki.

Co do podpowiedzi to twaróg półtusty z uwagi na braki tłuszczu w diecie może chyba zostać.
Na pewno dokupię tran - Omega 3.
Usunę banana z posiłku potreningowego bo Xpand to załatwia. Zresztą w trakcie treningu piję Gatorade (napój izotoniczny).

Widzę propozycję twarogu do ostaniego posiłku- tzn. czy usunąć jajka i wprowadzić twaróg z oliwą z oliwek? Czy zostawić jajka i dodać z pół kostki twarogu?

Użyam ryżu parabolicznego a jak widziałem ma on niskie IG tzn. 17. Może
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 271 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2415
No tak warzywa. Zapomniałem że do obiadu mam kapustę białą lub kiszoną. Ale przydałyby się np. buraczki.

Musli jest mieszanką w tym płatków owsianych.

A jakie suple uważasz za niepotrzebne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
hmb naprzykład....moim zdaniem jeśli chodzi o suple wapń , maxivit i OMEGA-3 w 100% starczą

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
Hmb , glutamina zbedne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 271 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2415
Ok- Hmb odkładam do zakończenia cyklu Xpandem. Glutaminę też bo zawarta jest w Xpandzie.
Dodam jeszcze ZMA, no i tran oczywiście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
jak masz juz glute i hmb to mozesz brac
tran do sniadania
zma przed snem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

...platki owsiane ...

Następny temat

DIETA

WHEY premium