SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze po treningu ? masa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2721

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 346 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14195
Mam izolat na stanie. I z tego co sie orientuje jedynie izolat nie bedzie nalepszym wyjsciem, lepiej dodac jeszcze wegli.

I mam do wyboru tak.

-bezposrednio po treningu ok 40-50g bialka (waze ~100 kg)

-bezp po tr. carbo (50-60g mysle, bedzie ok) i ok 30 min pozniej bialko w ilosci j/w

-lub ew. gainera, tylko ze akurat w tej chwili wchodzi w gre tylko gain bolic oliego, bo moge teraz na to przeznaczyc do 25 zeta.

Bedzie to brane podczas cyklu storm+shock. 3-4x tyg trening.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1642 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16357
-bezp po tr. carbo (50-60g mysle, bedzie ok) i ok 30 min pozniej bialko w ilosci j/w - wybral bym ta opcje

"Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży"
Najlepsze wg was stacki kreatynowe - ankieta http://www.sfd.pl/temat245224_strona1/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
po treningu najważniejsze są węglowodany. wg mnie po treningu powinieneś wypić przede wszystkim carbo, a potem spokojnie dojść do domu i w domu zjeść porządny posiłek potreningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
Moim zdaniem mozesz bezposrednio po treningu wziac carbo+WPI albo tylko Carbo i 30 min. pozniej WPI. Nie ma raczej potrzeby brac w ciągu 30 min. dwoch porcji po 50 g protein (co prawda WPI szybko sie wchlania, ale bez przesady)
Najlepsza opcja to byloby Carbo+bialko po treniningu i ok. 45-90 min. pozniej posilek z weglami zlozonymi i pelnowartosciowym bialkiem (np. pierś kurczaka + ryż + warzywa).

pozdr

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
A dlaczego nie bezposrednio po treningu bialko + carbo? A za godzinke normalny posilek?

Ale gdybys z jakichs powodow musial podzielic - to zaraz po treningu carbo, bialko pozniej.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
Jeżeli po treningu w postaci odżywek spożyje się około 30g białka i 70-80 g węgli to nie ma potrzeby od razu po godzinie spożywać następnego posiłku. Odżywki tez przez jakiś czas się wchłaniają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
ale dosc szybko - wegle szybko zamieniaja sie w glikogen miesniowy, a bialko jesli pochodzi z WPI po 30 min. powinno znalezc sie juz w krwioobiegu.
Jesli zjesz po 2 godzninach to nic sie nie stanie - wazne zeby zjesc.

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 346 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14195
To postaram sie polaczyc carbo z bialkiem.Tylko nie wiem czy izolat lacmy + carbo olimpu zmieszane z woda da sie wypic (mam nadzieje ze tak). Bo nie chce w siebie wlewac carbo i osobno wpi i miec wywalony zoladek plynem i cierpiec. :-]

Czy [30g wpi + 50-60g carbo] bedzie ok na moja mase?

Dzieki wielkie z dotychczasowe odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
Ja mimo wszystko posilek zjadlbym zdecydowanie juz po godzinie (no chyba ze nie ma mozliwosci).

Po pierwsze - ww proste z carbo zostana blyskawicznie wykorzystane do uzupelnienia glikogenu w miesniach, te bardziej zlozone beda wykorzystwane na biezaco, a bialko z serwatki rowniez bedzie wykorzystane dosc szybko (zwlaszcza jesli tak jak w poscie mamy izolat serwatki - jedno z najszybciej wchlanianych bialek - tuz po hydrolizacie).

Po drugie - wazniejsze - bialko z normalnego posilku przeciez tez nie od razu po zjedzeniu znajdzie sie w kwriobiegu i dotrze do komorek miesniowych - musi zajsc caly szereg procesow zwiazanych z trawieniem i przerobka (nie jestem biologiem, dlatego tak ogolnie) ktore zajna znacznie wiecej czasu niz te kilkanascie minut, po ktorych aminokwasy ze specjalnie badz co badz przygotowanej (tak zeby byla szybkowchlanialna) odzywki zaczna docierac do krwiobiegu. A przeciez zalezy nam na tym, zeby zapewnic staly, docelowo w miare rownomierny doplyw substancji odzywczych do miesni (bez "dziury" pomiedzy wykorzystaniem izolatu, a rozpoczeceim wykorzystywania mieska z obiadu).

Co innego jesli po treningu jemy jakas wolnowchlanialna odzywke - kazeine czy egg - wtedy 2 h moga byc optymalne. Ale pierwsze rozwiazanie bardziej mi sie podoba (no i w poscie byla mowa o izolacie wlasnie).

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
JJsol - no musisz wymieszac i sprobowac czy sie da :)

Mysle ze taka ilosc bedzie ok - z wieksza iloscia wegli (w sporej czesci prostych i "niezbyt" zlozonych) bym nie przesadzal - bo tluszczyk - a co do bialka - lepiej czesciej w mniejszych porcjach, wiec 30 g po treningu jest optymalne.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 214
Jaki rodzaj bialka wchłani się szybciej hydrolizat czy koncentrat?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

budowanie masy

Następny temat

HMB

WHEY premium