SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze, Boks, czy Taekwondo?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6579
troche mnie smiesza wasze wypowiedzi na temat taekwon-do,obejrzyjcie se troche walk, techniki po obrocie sa naprawde skuteczne ale nie w ataku tylko w kontrze, widzialem wiele nokautow z obrotu sam zostalem tak znokautowany, trenowalem boks i mialem sparing z kick boxerem ,przy wymianie ciosow prawie w zwarciu zrobil obrot ,dostalem w watrobe i zabraklo mi oddechu, zaskoczyl mnie goscio totalnie tym ciosem , co innego jezeli chodzi obrot w powietrzu tego to nie bronie bo za malo sie znam na rzeczy ps;okolo 3 lat trenowalem boks tera zapisalem sie na taekwon-do zdobylem wlasnie 9 cup i naprawde podoba mi sie ta sztuka walki, ma kilka naprawde dobrych kopniec tj.jop-czagi i nie tylko ladnie wyglada :)

Walczy czlowiek a nie sztuka walki

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
S.O.G.

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6579
a mam jeszcze takie glupie pytanie co to jest ''sog''

Walczy czlowiek a nie sztuka walki

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 656 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3835
sog to jest pochwalenie wypowiedzi jesli ci sie podobala to klikasz na ten niebieski napisik z prawej strony wypowiedzi tego kolesia (np: nowy na forum/czytelnik, specjalista, itp) i wtedy on dostaje soga i pnie sie do gory stajac sie specjalista itd itd)
pozdrawiam @ll

GINO

GINO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6579


THX za wyjasnienie

Walczy czlowiek a nie sztuka walki

....niewiesz co mowic? to mow niewyraznie.......

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
A propos taekwondo - ja wiem, że w świadomości wielu kolegów polega ono na skakaniu w powietrzu i kręceniu wentylatorów z nogami pod sufitem. Muszę chyba sprawdzić, czy u nas na sali to my na pewno taekwondo robimy, bo non stop tarcze, duże poduchy i sparing, a wyskoki i latające obrotówki to jako rozrywka i urozmaicenie. Ciekawe też, czego po trafieniu tymi "bezsilnymi" technikami tylu ludzi się na zawodach przewraca i nie wstaje o własnych siłach...

Aha, dla orientacji - u nas spora część kadry ćwiczy taekwondo ORAZ boks. I fajno jest.

Gizmo

Freestyle Taekwondo - Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4747
Niestety tak wlasnie jest.Duza czesc osob niewielkie pojecie o tym stylu, a klepia tak jakby conajmniej pare lat go praktykowali.Nie twierdze ze tkd same w sobie jest najskuteczniejsze na ulice ze wszystkich styli bo tak po prostu nie jest, ale prawda jest taka ze wszystko zalezy od klubu.Osobiscie bylem na 2 treningach kicka i to co tam zobaczylem az tak bardzo mnie nie poruszylo.Nie mowie ze kick jest nieskuteczny wrecz przeciwnie ale jak widac wszystko zalezy od klubu.Jesli znajdziecie dobry klub tkd gdzie z profesjonalizmem podchodzi sie do sprawy to naprawde mozna nauczyc sie wielu dobrych rzeczy.
A teksty ze w taekwondo sa tylko slabiutkie kopniecia po nie wiadomo ilu obrotach w dodatku w locie i na wysokosci paru metrow i wogole jest do d.u.p.y to zwykle **********e.
Kiedys ktos mi powiedzial ze do tkd to najbardziej nadaja sie...łyżwiarze figurowi.Proponuje takim osobom przejsc sie do dobrego klubu i przyjac pare "slabych" kopow na korpusik a wtedy sie okaze czy moga z kamienna mina powtorzyc swe slowa o sile ciosow.
A moja rada przy wybieraniu stylu jest taka zeby przejsc sie do kilku klubow i samemu ocenic a nie sluchac opini osob niekiedy majacych naprawde mgliste pojecie o danym stylu.

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4747
A bym zapomniał Gizmo ja mam wytlumaczenie dlaczego sie wywracaja....to od zawirowań powietrznych ktore sie tworza w czasie krecenia tych "wentylatorow"Powstaja swoistego rodzaju male trąby powietrzne Bo oprzeciez nie myslales chyba ze to od tych "slabiutkich ciosow"

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak jak już napisałem wcześniej zależy od predyspozcji każdego człowieka jak wykożysta swój poziom wytrenowania na ulicy, i nie można w sposób jedno znaczny powiedzieć że coś jest lepsze w walce na ulicy bo na ulicy w danym stylu i tak walczyć nie będziesz tylko wykożystasz pewne elementy, a jak je wykożystasz to już napisałem wcześniej.
mam kolege który trenował za młodych lat TWD a później już tylko siłownia i żadnej sztuki więcej, a mało kto by chciał mu pod ręce podejść, więc wnioski się nasuwają jedne...
pozdrawiam





Ułan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4747
Uan dobrze mowisz, to jest wlasnie prawidlowe podejscie do sprawy.
Sog ode mnie.

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MŚ w Taekwondo ITF - relacja foto

Następny temat

Gumy treningowe

WHEY premium