SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dolożyć do monohydratu kreatyny?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Mam jeszcze jedno, ktores z kolei pytanie. Czy zmniejszyc dawki piroganianu (7,5g) i (5g) monowodzianu w dni ktore nie cwicze?

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
To i ja sie upewnie odpowiedzia p. Ambroziaka, skoro w dni treningowe przyjmujemy te 5g po treningu to 5g w dni beztreningowe przyjmowac tak jak mowil pan Szukala naczczo czy lepiej o innej porze?

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Sławku piszesz ze branie kreatyny rano na czczo nie ma sensu czy to dotyczy takze piroganianu? Kiedys mi odpowiedziales aby piroganian brac rano , monowodzian po treningu i piro przed snem, nadal masz o tym takie zdanie?

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Borsuk, ja ustosunkowywałem się do pytania o branie kreatyny o 3 nad ranem.
Rano, przed śniadaniem jest OK. Stosowanie, jedynie po treningu, dotyczy przyjmowania małych dawek (ok. 5 g/dobę), w jednorazowej dawce dobowej.
W dni beztreningowe, najlepiej brać kreatynę pomiędzy posiłkami, lub na ok. 30 min. przed posiłkiem, w tej samej dawce, o podobnej porze dnia, co w dniu treningowym.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 848 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29743
Panie Sławku, kupiłem sobie teraz pirogronian i l-glutamine. Mam pytanie czy mozna łaczyc w jednej porcji l-glutaine i pirogronian (np zaraz po treningu), czy lepiej zrobic małe odstepy (15-20 min) mniedzy tymi suplementami.
Jeszcze jedno pytanie kiedy brac l-glutamine (10g/dziennie) i pirogronian (5g/dzienie).

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
SPIECHU

Pozdrawiam
SPIECHU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Radził bym Ci dokupić jeszcze monohydrat i brać to wszystko, następująco:
glutamina - 5 g przed śniadaniem i 5 g przed treningiem;
monohydrat - 5 g po treningu;
pirogronian - 5 g przed snem.
Chodzi o to, że, w mięsniach, podczas treningu, powstaje dużo pirogronianu, więc, po treningu, lepiej brać monohydrat!

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1199 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10867
NIe uwazacie jednak ,ze kombinacja kreatyny z glutamina dalaby lepsze efekty od kreatyny z sama ryboza. Nie chce tutaj siac zamieszania , poprostu taki uklad wydaje mi sie znacznie skuteczniejszy.Dotychczas stosowalo sie kreatnke bez dodawania takich supli jak ryboza i efekty byly satysfakcjonujace, teraz nagle okazuje sie ,ze bez rybozy ani rusz.Fajnie gdyby wypowiedzieli sie na ten temat fachowcy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Kobe, ryboza zwiększa ok. 5-cio krotnie efektywność suplementacji kreatynowej. W jaki sposób to się odbywa, wyjaśniłem na 1-szej stronie tego tematu.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Panie Sławku pisze pan ze glutamine mozna brac 5 gram przed sniadaniem oraz 5 gram przed treningiem. Wszedzie mozna sie spotkac z twierdzeniem ze glutamine nalezy brac natychmiast po treningu. Moglby pan wyjsnic jaki jest sens spozywania tego preparatu przed treningiem ?



GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

Znasz regulamin forum ?
https://www.sfd.pl/1/regulamin_forum.asp

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Glutaminę można oczywiście także brać przed wysiłkiem. Wielu specjalistów nie zaleca brać tego suplementu przed ćwiczeniami na zbyt duże obciażenie organizmu azotem w czasie treningu. Ja osobiście także wole praktykowac w zywieniu sportowców glutaminę po treningu. Jeżeli jednak przyjmiesz ją przed treningiem nic złego się nie stanie.

szukala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ALC-dawkowanie

Następny temat

D.Szukała - Dieta&Olimp

WHEY premium