SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dla mnie ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
Witam , to moj pierwszy post na tym forum , wiec prosze o wyrozumiałość . Wiec tak Mam 15 lat , cos okolo 187cm wzrostu , 95kg.Chail bym zaczac cwiczyc jakis styl walki , w moim miescie dostepny jest tylko : boks tajski oraz karate tradycyjne . Gdy chodzilem do 2 klasy podstawówki uczęszczalem na karate tradycyjne , nie bylem z tego zadowolony , gdyz byly tam treningi o samoobronie . Malo o wyprowadzanym ataku. O boksie tajskim niemam pojecia , wiem jedynie ze wliczaja sie tam kolana i lokcie . Osobiscie najbardziej lubie Boks , czy mogl bym sam zaczac jakies treningi ? Do dyspozycji mam sztange z laweczka hantle , rowerek , czy to moge wykorzstac ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 296
Idz na tajski
Nie tylko sie nauczysz bić(o ile bedziesz sie przykladal do treninow), ale takze poprawisz swoja wytrzymalas, dynamike, szybkosc. I moze za jakis czas zahaczysz o zawody?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Polecam ci Muay thai,ale nie jestem obiektywny
Napisz mi skąd jesteś to powiem ci jaki poziom prezentuje klub...

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 51 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2304
najbardziej lubie Boks , czy mogl bym sam zaczac jakies treningi ? Do dyspozycji mam sztange...
Chcesz wykorzystac sztange do treningu boksu? Bedziesz sie z nia boksowal, czy jak?
A tak na powaznie -> idz na tajski , zobaczysz na czym to polega (powinno ci sie spodobac), i trenuj. A dodatkowo jak chcesz to sobie mozesz robic trening obwodowy z tym sprzetem co masz - wazne zeby bylo przemyslane wszystko, zeby sie nie przetrenowac

Nie bij!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
Miasto Wieluń , chodzilo mi o wykorzystanie sprzetu do treningow odnosnie boksu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20005
Hmmm...Klub "Maco" Wieluń....nie moge niestety nic powiedzieć ci o tym klubie bo poprostu go nie znam
Ale przejdż się zobacz może ci się spodoba...

How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Tajski ma więcej do boksu niż sztanga...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Mastaaa:

Na 99% sugeruję boks tajski. Nawet, jeśli klub jest marny, to i tak niemal na pewno da o niebo więcej niż karate tradycyjne-nauczane w postaci form, a nie walki.

Trening siłowy pod sztuki walki sobie odpuść na razie-bo za mało wiesz w temacie i jeszcze zrobisz sobie krzywdę Po prostu idź do klubu i ćwicz Ewentualnie rowerek dla poprawienia kondycji.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-06-28 09:40:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 169 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8656
Tak jak napisał Cavior ale do rowerku dodałbym jeszcze basen

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40
ewentualnie krav maga , ale tego juz niema w moim miescie . A boks tajski , duzo da mi w walkach na ulicy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2027
w walkach na ulicy to żaden styl dużo Ci nie da.. oczywiście czym więcej na treningu walk tym lepiej dla Ciebie.
Możesz być świetny na treningach, zdobywać medale na zawodach a gdy na ulicy wyskoczy Ci koleś to najprawdopodobniej obleci Cię cykor i o swoich umiejętnościach zapomnisz, dlatego musisz prowadzić jak najwięcej sparingów. W walkach na ulicy dużą rolę odgrywa psycha człowieka, ten co wyskoczy do Ciebie pewnie od dziecka niczym innym się nie zajmuje tylko klepaniem innych, więc jest obyty w tym temacie, po prostu taka psycha spaprana, że dla niego walka to jak dla Ciebie zjedzenie bułki.
Więc jeśli chcesz być dobry w ulicznych walkach to idz na treningi do klubu gdzie jak najwięcej jest walk(sparingów)
Możesz mieć za***iste ciosy, 6obrotów lewą nogą i z kolana między oczy a jak obleci Cię strach to chvja zrobisz.
Ponoć w realnej walce średniej klasy zawodnik (zaowdnik - w sensie osoba która ćwiczy jakiś styl) przy starciu poza matą potrafi wykorzystać tylko 20% swoich umiejętności - tylko psychika ogranicza człowieka.

Prosty test na potwierdzenie moich słów:
Przyjmijmy się, że bluzgasz się z kumplem (kumpel warunki fizyczne podobne do Ciebie) i jeśli zaproponujesz mu na rozwiązanie sporu solówkę gdzieś w parku czy coś to w 80% przypadków koleś powie "No stary.. to przecież tylko na żarty było, ej no sory..." albo powie przy ludziach "Ok na******le Ci po lekcjach" a za kilka minut jak będziecie sam na sam to zacznie gadać z Tobą jakby nigdy nic się nie stało (o solówce to już zapomniał [oczywiście robi to aby załagodzić spór])
jak trafisz na pozostałe 20% to ktoś z Was wróci z obitą mordą

Przetestowane w praktyce i działa

Pozdrawiam

Zmieniony przez - p r z e m w dniu 2008-06-29 00:00:09

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
A ja dodałbym rowerek, basen, saunę, jaccuzi, bicze wodne, koszykówkę kitesurfing i szachy

Na treningu spytaj trenera odnośnie ćwiczeń, które mógłbyś wykonywać w celu poprawy kondycji, siły. Tyle.





Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2008-06-29 00:56:51

Good ol' chicken!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK SIE BIĆ?? ZAJRZYJ!

Następny temat

Obolała głowa - Muay thai?

WHEY premium