SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
Mam pytanko do bardziej wtajemniczonych. Ostatnie 4 miesiące ćwiczyłem systemem FBW, na dwóch planach. Od poniedziałku mam zamiar zacząć zrobić sobie kolejny "cykl" żeby coś przymasować oczywiście z dietką. Mam pytanie czy jest sens układać kolejny plan FBW czy przejść już na jakiegoś splita. Poniżej ankieta

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 76

Wzrost: 185

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 5 miesięcy

Uprawiane inne sporty: obecnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: skręcone kolano, odpada ćwiczenie nóg

Zażywane suplementy: dymatize elite protein izolat, gainbolic 6000 olimpu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Split partia 2x w tyg, możesz dalej FBW jeśli jest progresja i dobrze na ciebie działa, tylko pozmieniać ćwiczenia.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
J/w

Pzdr.

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 546 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20556
MOzesz dalej ciagnac tym treningiem jednak nasze cialo jest tak skonstruowane ze warto czasem cos pokombinowac dostarczyc nowych bodzcow czyms je zaskoczyc

Moja propozycja to trening dzielony skoro do tej pory go niestosowales warto sprobowac i sie przekonac jak sie sprawdzi nie ma sensu sie ograniczac tym bardziej ze to dopiero twoje poczatki wiec wszystkiego trzeba sprobowac a potem sam ocenisz co dla Ciebie jest lepsze

1.Klata Biceps
2.Nogi
3.wolne
4.wolne
5.Barki Triceps
6.Plecy
7.wolne

Ten trening w polaczeniu z dieta bedzie ok

Ps. partia 2x w tygodniu raczej nie dla Ciebie
wiec tym bardziej mnie dziwia powyzsze sugestie


Pozdr.

Zmieniony przez - Pablo_20 w dniu 2010-04-17 10:52:16

Nie przejmuje się już detalami bo one i tak nic nie znacza Debiuty ? może kiedyś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
Co do progresji to już coraz mniejsza. split partia 2x odpada bo 4x w tyg nie dam rady bo nie znajdę 4x w tyg czasu na trening. Wybiorę chyba klasycznego splita, póki co nie dam rady ćwiczyć nóg(skręcenie kolana w styczniu) więc połączenie: klata+tric batki+bic i same plecy przejdzie? Oczywiście jeszcze brzuch i przedramiona do każdego treningu ale tego nie uwzgędniam.

Zmieniony przez - chamakolej w dniu 2010-04-17 10:57:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Pablo_20

Już prędzej split partia 2x w tyg jest dla niego niż to co podałeś...


chamakolej

Przejdzie.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
a split partia 1x w tygodniu to przeżytek i lipa?
bo sie przezucilem z fbw na split 1x w tyg. i mam dopiero tydzien wiec moze zmienic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie, nie jest przeżytkiem ale osoba z małym stażem nie jest w stanie przetrenować partii tylko raz w tyg wystarczająco żeby ją pobudzić do wzrostu

Na początku nie potrzeba jakiś wyrafinowanych programów treningowych, zbędnej izolacji itp. wystarczy skupić się na ciężkich wielostawowych ćwiczeniach.

Ja bym ćwiczyły programem dzielonym dopiero wtedy gdy chce się popracować nad słabymi punktami bo świetnie nadaje się na piorytety i można się skupić na niedociągnięciach w sylwetce
Łatwiej pracuje się nad słabyszymi partiami.


Takie moje zdanie.


Pzdro

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-04-17 11:19:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treing Sila/Szybkość

Następny temat

Problre z doborem dni

WHEY premium