SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Coś nie tak suple->dieta

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Coś nie tak z moim programem suplementacji i odżywiania skoro bardzo szybko przybywa mi tłuszczu na brzuchu . Wygląda on tak :
6,30 śniadanie
10,00 Top mass (30-40 g) ,
11,00 drugie śniadanie
13,00 Top mass (30-40 g) ,
15,00 obiad
17,00 trening
18,30 po treningu Creapure Puryvate + ryboza zaraz po tym carbo 50-60 gr 19,00 kolacja
ok. 22 EGG Protein 30-40 gr . (w dni nietreningowe carbo nie biorę)
Odżywiam się powiedzmy tak jak na stołówkach z tym że nie jem potraw takich jak frytki pizze itp. Nie spożywam białego pieczywa ani ziemniaków . Zamiast tego wcinam warzywa w tym kapustę pekińską .
Przyrost masy mięśniowej biorąc po uwagę wiek (40l) jest zadowalający aby nie powiedzieć bardzo dobry .
Poza siłownią nie wykonują praktycznie żadnej pracy jeżdżę samochodem , pracuję komputerem . Nie chcę przybierać tłuszczu na brzuchu a jednak tak się dzieje
Mam zamiar zamiast carbo i top mass wprowadzić odżywki max białka więc zwiększę ich ilość do 3 , 4 porcji dziennie .
Czy dobrze myślę aby zrezygnować całkowicie z carbo i top mass . Jestem pewien ze czegoś jest za dużo a skoro odżywki są uzupełnieniem diety więc w pierwszej kolejności rezygnujemy z nich w wypadku zachwiania systemu (przed wkroczeniem w swiat odżywek nie miałem takich tendencji do tycia )
Ponadto słyszałem ze raz zdobyte komórki tłuszczowe nigdy nie zanikają a jedynie zmniejszają swoją objętość więc ryzyko jest tym większe . Używam tylko Olimpa .
Proszę o podpowiedź i poradę .

AJ

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Widac ze nie patrzysz zbytnio na cene tylko na jakosc, w takim razie zdecydowanie izolat weź
radziłbym dodać jeszcze antykatabolika - tauryna jest tania, glutamina troche drozsza, wybierz jakis napewno sie sprzyda(oczywscie jest duzo wiecej antykatabolikoow)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
Ogranicz spozycie gajnera - raz dziennie, mozesz tez zmniejszyc ilosc carbo po treningu do 30-40gr
To do czasu az Ci sie nie skonczy.
Ale najlepszym rozwiazaniem tak jak piszesz bedzie jezli całkowicie zrezygnujesz z gajnera na rzecz odzywki białkowej.
ale carbo jak najbardziej - po treningu w umiarkowanych dawkach - na pewno nie przytyjesz

Pozatym wylicz ile czego spozywasz, poprostu ułoz sobie diete, zbyt duzo ilosc ww są przyczyna Twojego problemu



Zmieniony przez - Quart w dniu 2004-03-15 09:49:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Nie opisałes dokładnie diety , ale skoro odżywiasz się w stołowkach to rozumiem że trudno ją chyba opisać.
Szczególnie w tym wieku jeżeli tego jeszcze nie robisz to do treningu siłowego proponuje dodać aerobowy.Przed treningiem kilkuminutowa rozgrzewka np. na rowerku. Po treningu ok 20 minut aerobów.
W dni bez treningu rano lub wieczorem 20-30 minut w zależności od możliwośc i czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Przy odżywianiu stołówkowym, stosowanie dodatkowo odzywki ze zwiększonym udziałem węglowdanów, może wpływac na wzrost syntezy tłuszczu. Myśle, że tutaj odżywka białkowa była by lepszym rozwiazaniem. Natomiast Carbo po treningu na pewno moze pozostać (maksymalnie 50g)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze wydaje mi sie iz powinines pojsc do lekarza i zrobic podstawowe badania czy wszystko jest ok.

Po drugie masz za duze odstepy pomiedzy posilkami.Nie napisales jak duzo jesz.Top mass mozesz traktowac w takiej ilosci jako uzupelnienie jedzenia, a nie jako posilek.
Zapewne jest to podyktowane twoimi mozliwosciami przygotowania, ale mysle ze mozna to sciasnic troche i jeden dozlozyc, bo przerwy dochodza do 4,5 godziny.Oczywiscie jedzenie powinno byc proporcjonalnie mniejsze w stosunku do dodatkowego posilku.

Odnosnie komorek tluszczowych, mozesz wyprowac preparat cla, ktory pomaga nawet je likwidowac.Rozsadnym wyjsciem moze byc takze karnityna.JEsli twoja dieta jest uboga w mieso i produkty bogate w ta substancje, a twoj organizm malo jej wytwarza, to moze dochodzic do sytuacji gdzie zlatwosacia bedzie odkladala sie tkanka tluszczowa pomimo poprawnej diety.

Byc moze popelniasz wlasnie blad nie wykonujac zadnej pracy.Rozpisz dokladnie co jesz i zoabczymy co tam bedzie ;)
W twoim przypadku zamiana top massa na odzywke bialkowa bedzie jak najbardziej wskazana.Jednak nie zapominaj o bialku z jedzenia, ktore rowniez jest wazne.




Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2004-03-15 10:20:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Przede wszystkim dziękuję Panom za rzeczowe odpowiedzi .

Którą odżywkę wysyko białkową proponujecie z Olimpa (moja sytuacja pozwala nie oszczędzać kilku złotych)(w nocy łykę czasem Amino 2300 - zapomniałem dodać )

Co do diety tego co jem to z grubsza wygląda
śniadanie wędlina + serek najczęściej topiony + chleb (tzw.fitness 30-40% ww bez karmelu kromka lub 2)
2 śniadanie najczęściej coś z drobiu + warzywa + ryż , czsem konserwa rybna szprotki itd
obiad co kuchnia da : schabowy , mielony itd wiadomo co (bez ziemniaków) najwyżej chlebek jw
kolacja almente serek w kubku + banan , jabłko bardzo żadko chlebek jw czsem chuda ryba tuńczyk w sosie własnym
tak w skócie to wygląda
nie mam zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłków więc wcinam gotowce jak zresztą widać no i nie lubię głodować choć staram się odchodzić od żarcia nie wpełni syty

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Jeśli nie musisz oszczędzać to polecam Pure Whey Isolate 95, aczkolwiek Matrix czy Pure Whey 80 też będą bardzo dobrym wyborem
kupuj tylko największe opakowania - mniejszych nie opłaca się kupować

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36903
Jeśli dobrze zrozumiałem to miało by to być jakieś tańsze białko dlatego polecam SYSTEM PROTEIN 80...w miarę tanie za to bardzo dobre

nie mów mi jak mam żyć bo za mnie nie umrzesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
Mc dobrze wspomnial przed rozpoczęciem treningu w tym wieku - lekarz

a co do odzywki to zdecydowanie matrix - cenajakosc
mozna sproobowac ograniczyc węglowodany, i wtedy zaobserwowac jak z tluszczem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
Lekarz był a jakże choć nie sportowy . Nie jestem takim nowicjuszem całkowitym . Pure Whey Isolate 95 ma więcej białka od Matrix a mniej ww więc chyba Pure Whey Isolate 95 lepsze jest I dzięki za podpowiedź z CLA . Karnityna działa lepiej z areobami więc dołącze do nich jak zaczne wkrótce biegi bo bieżnię mam

AJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystkie odzywki bialkowe sa dobre, a roznice sa tylko w cenie, ilosci oraz niewielkiej roznicy jakosci danego bialka.
System protein to mieszanka bialka jaja(40%) i koncentratu serwatki(60%).
Bialko ma to swoje zalety, poniewaz serwatka trawiac sie szybko dostarcza aminokwasy znacznie szybciej, zas bialko jaja troszke dluzej.

Jesli chodzi o matrixa jak koledzy radza, to jest tam mix bialek serwatki wzbogacony tauryna, glutamina oraz aktywatorami metaboliczne.
Bedzie to dobry wybor biorac pod uwage dodatki i swietny smak.

Jezeli chcesz miec jak najwiecej dobrego bialka i jaknajtaniej, to polecam 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE.

Co do isolate 95 bialko to odznacza sie znacznie wyzszym wspolczynnikiem bv od reszty bialek, wiec napewno bedzie to rowniez dobry wybor.


Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2004-03-15 15:02:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska L-glutamina i Pure Whey Isolate 95

Następny temat

KOLARSTWO

WHEY premium