SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Coś na zbicie kortyzolu ???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9127

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Podejrzewam u siebie nadmiar kortyzolu, czytałem że glutamina, wit B6 jak również Omega3 sprzyjają jego obniżeniu. Macie jakieś zdanie na ten temat ?

Gold Omega 3 jem od bardzo długiego czasu 2 kapsy z rana do śniadania. Planuje zwiększyć: 2 kapsy rano, 2 kapsy popołudniu i 2 kapsy do kolacji.

Wit B6 jem również od bardzo dawna w Filomagu w ilości 3-4 szt + Zincas Forte przed spaniem.
Jem również preparat witaminowy z Olimpu z rana do śniadania, więc troche na pewno w nim również jest wit B6.

Gluty samodzielnie nigdy nie papałem. Tylko jeśli była w innych preparatach.

Może coś doradzicie ?? W jakich proporcjach powyższe i kiedy ??? A może macie inne metody na zbicie kortyzolu ??? Nie licząc oczywiście bezstresowego trybu życia.

Dodam że ćwicze aktualnie 4-5 razy w tygodniu. Waże ok 90 kg i mierze 180 cm. Ćwiczę od wielu lat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
W obszernym artykule w dziale "Doping" na temat kortyzolu znalazłem cos takiego (to oczywiście niewielki wycinek):

Naturalne sposoby obniżania
Oto lista naturalnych środków obniżających kortyzol :
wapno
magnez
vit C
Aminokwasy głownie glutamina , tauryna , bcaa , arginina , betaina , glykocjamina
Węglowodany (zwłaszcza złożone) i Tłuszcze Nienasycone np. omega-3
węglowodorek sodu
Phosphatidylserine
7-Keto
b-complex
beta-sitosterole
kora magnolii
teanina
ginseng
epimedium
chrom
ashwagandha
Cynamon
Produkty pszczele : Propolis , Pollen , Mleczko pszczele
Oraz wszystkie inne "Produkty" działajace anabolicznie
Zbilansowana Dieta masowa
[https://www.sfd.pl/temat131379/] by dE^SiRE
[https://www.sfd.pl/temat173140/] by quazar



Cały art: https://www.sfd.pl/Kortyzol_art_-t240388.html

Zmieniony przez - eliasz79 w dniu 2011-06-21 09:09:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Tomq, przeczytałem i wziąłem pod uwagę proponowany środek i m.in. przeczytałem że da wynik pozytywny podczas badań na koksy
Cholera, brzmi to wszystko za mocno... I że można go stosować max 6 tyg.

Wolałbym coś co można wrzucić na stałe do diety
Masz moze jakieś zdanie na temat powyższych proponowanych przeze mnie środków ??? A może coś innego na bazie matki natury ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
jedyne co mi przychodzi do glowy by dorzucic do arsenalu to witamina c i e

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Tomq, zastanawiałem się nad dorzuceniem glutaminy, ale skojarzyłem że wpierniczam Bcaa z SFD w skład którego wchodzi gluta, więc czy jest sens wpierniczać ją jeszcze osobno ??? Bcaa jem w dni nietreningowe ok 30gr i ok 50gr w treningowe.

A co sądzisz o Omedze 3 ?? Dobrze będzie ją przyjmować 3 razy na dzień po 2 kapsy ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
na jakiej podstawie uważasz, że masz podwyższony poziom kortyzolu? jeśli Twoje przypuszczenia są trafne, konieczne są specjalistyczne badania.


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-06-19 23:24:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Generalnie żyje w bardzo dużym napięciu. Permanentnym stresie. Mam duże problemy ze snem. Dużo również ćwicze i mam coraz większe wrażenie że jeśli dopiąłbym diete do granic możliwości, skonstruował trening doskonały, to i tak wynik byłby mierny ponieważ nie występuje u mnie coś takiego jak regeneracja... Mam wrażenie że w życiowej formie byłem kilka lat temu i od tego czasu szukam jej usilnie i starając się do niej wrócić osiągam może nieodwrotny skutek, ale baaardzo wątpliwy... Zawsze myślałem że błąd tkwi w diecie, ale dopinając ją przez lata, dziś w niczym nie przypomina tej diety sprzed lat - jest nieporównywalnie lepsza. To samo mogę powiedzieć o treningu. Dokonując autoanalizy doszukałem się ogromnej zmiany w sposobie zycia teraz i wtedy. Chodzi właśnie o stres, którego wtedy nie miałem, spałem jak dzidzi, czego absolutnie nie mogę powiedzieć teraz. To tyle w kilku zdaniach. Sposobu życia przez długi czas nie będę mógł zmienić, aczkolwiek zamierzam odbyć podróż w głąb siebie w poszukiwaniu harmonii Dobrze byłoby również wspomóc się czymś. Masz jakiś złoty lek na moje dolegliwości ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze to i ratunek dla mnie z tym kortyzolem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
ostatnio zapanowała jakaś taka moda na blokery kortyzolu, estrogenów, za rok wymyślą, że jeszcze coś innego trzeba zablokować by tłuszcz z uszu schodził.
a lata wstecz ludzie cieli się pięknie i nikt nie wymyślał...

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Poczytałem o tym i ja się na to nie pisze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
eliasz79 - oczywiście, jeśli cenisz sobie indywidualne doświadczenie - testuj sobie blokery kortyzolu, ale łatwiej byłoby zrobić badania ocenić poziom i wtedy dobrać środki pod cel. A co do diety, to tak na marginesie, wiele osób "ulepsza swoją dietę" w taki sposób, że czyni ją pragmatycznie gorszą, mniej "skuteczną", zajeżdzającą psychicznie, nie mówię że tak jest w Twoim przypadku, ale zwracam uwagę na tendencję którą zauważam jako dietetyk.

I nie ma dobrych supli na stress, eliminacja kofeiny i innych stymulantow powinno być pierwszym krokiem w suplementacji jesli nie radzisz sobie ze stresem. A najlepszą opcją jest urlop - przy czym tydzień to za mało...

No i swoją drogą to o czym mówi koniu, w dzisiejszych czasach często najpierw pojawia się rozwiązanie, w postaci konkretnego produktu, a dopiero potem znajdują się problemy które ma on rozwiązać

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-06-20 00:42:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brac czy neibrac ?

Następny temat

Do kolejnego cyklu jerzy Nitrobolon Energizer cz Nitroprogen?

WHEY premium