SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciosy a mózg

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 463
Witam, mam takie pytanie, dotyczace boksu. Cwicze sobie z kolegami w piwnicy, gdzie sei sparujemy, podczas takiej walki przyjmuje sporo ciosow na glowe. Moje pytanei dotyczy wlasnie tego, czy takei ciosy maja wplyw na mozg, czy pozniej moga wystapic problemy z koncentracja, cyz przez to bede glupszy, mniej inteligentny, czy bede mial wieksze problemy z przyswajaniem wiedzy. Z gory dziekuje za odp. pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
heheh używacie kasków , rekawic itp ?? myśle też , że nie nawalacie sie na maxa ... Ja tez dostalem juz troche w glowe ale nie zauwazylem rzeby mnie to upośledziło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1124
mi sie wydaje że troche te ciosy odkładają się a mnie samego czasem boli główka po sparingu a najleprzym chyba rozwiązaniem bedzie sparowanie troche delikatniej a nie młucka na maxa .A co do kasków to uważam że one nic niedają a w bani szumi jeszce bardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30475
ekm..ekm..ekm...nie moge rozczytac co napisaliscie bo mi obraz skaczeee.eee..eeeee...

chyba..ekm...ekm...nie mam jakis problemow...po sparingach...ekm

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2953
Każde udezenie w głowe powoduje, że mózg najpierw uderza w przód czaszki (przyspieszenie), a nastepnie w tył (zwolnienie). Uderzenie może powodować mikrokrwawienia, które notabene są nieodczuwalne, ale z czasem, gdy tych uszkodzeń przybywa może tworzyc sie duzy krwiak, który juz bez znaczenia nie jest. Zatem używajcie kasków, nie walczcie na 100%, no i garda wysoko.

Uważajcie na wystające dziury w ścianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1610 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17189
uuu, to niedobrze :-/ ale czy w praktyce dochodzi do takiego czegos?

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
dochodzi
ale jesli trwa to dluzszy czas (kariera boks.)
lub jesli masz predyspozycje psych. fiz. do takich problemow z czaszka i mozgiem
wiec na twoim miejscu ja bym sie nie martwil i poprostu zachowal umiar ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trenuje 3 lata boks i moge sie pochwalic faktem ze moja glowa wiele juz przyjela ciosow. Jendak nie odczuwam zadnych boli glowy ani brakku koncentracji. Moj trener trenuje boks 25 lat i mowi ze tez nic nie odczuwa. Jednak nie raz po sparinagch odczuwa sie bole glowy i napewno nie ma to poztywnych konsekwencji. Niekotrzy bokserzy na straosc odczuwaja czeste bole glowy. Nalezy stosowac do spraingow grube rekawice nnajlepiej 16stki oraz stosowac kaski wtedy konsekwencje przyteych ciosow beda najmniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 526 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2180
Uderzenia w glowe szkodza.Moze to sie objawic najrozniejszymi zaburzeniami - mozg odpowiada za caly organizm. Widac to chociazby sluchajac wywiadow z bokserami-od uderzania w worek tak sie nie jakaja ;) Kask zawsz cos pomaga, ale nie na tyle, zeby mozna sie w nim bylo sparowac na maxa. Przystopujcie troche z tymi uderzeniami, bardziej skupcie sie na technice niz sile ciosow. Pamietaj tez ze jak bedziecie sie sparowac bez umiaru, zawsze moze nadejsc cios smiertelny!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Slyszalem juz rozne teorie ale o mikrokrwawieniach jeszcze nie slyszalem myslalem ze to tylko u kobiet

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1445 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7799
Moj tesc boksowal wiele lat w lekkiej wadze, znokautowany byl tylko raz. potem trenowal innych tez przez wiele lat i pewnego dnia podczas sparingu dostal strzal, po ktorym odkleila mu sie siatkowka. Operacja, dluga rekonwalescencja, zaleczyl to. Na swoje nieszczescie wrocil jednak do trenowania boksu i na ktoryms treningu trzymal worek jakiemus ciezkiemu, poszla bomba, worek uderzyl w glowe i powtorka z rozrywki - kilka operacji i teraz ma caly czas powazne klopoty z oczami - meka...
Co do mozgu - chyba u niego jest ok ale jak widac inne problemy tez sie zdarzaja...

Ojciec Dyrektor Dzialu K-1 www.mmaniacs.pl 2003 - 2010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szabla vs Katana

Następny temat

Rękawice bokserskie...

WHEY premium