SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciekawy twaróg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Dziś nabyłem ciekawy twaróg w Leader Price z Kielc. Mianowicie ma 15% tłuszczu (półtłusty), co daje 15g tłuszczu w 100g, a to ok. 135kcal (9kcal=1g tłuszczu). Problem w tym, że jest też podana wartość energetyczna w 100g i wynosi ona... 128kcal. Dziwne... Węglowodanów jak wiadomo twaróg nie ma, ale te 15-20% białka winien mieć, więc skąd taka wartość, skoro już same tłuszcze się nie zgadzają?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
15% ma w suchej masie czyli nie liczac wody to białka 70% i wegli 15% ale to nieznaczy ze tyle gram na 100g

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
podawanie wartości w s.m. mija się z celem. No chyba nie będę suszył tego twarogu, by przyjąć 35 gram białka, czyli 50 gram suchego produktu. Interesowałoby mnie raczej ile gram produktu muszę wchłonąć.
Niemniej - chciałem zwrócić uwagę na absurd, gdy podaje się jedne wartości w s.m., a drugie w stosunku do wagi. Niemniej - takie normy spotkałem pierwszy raz, na kilku innych twarogach wyraźnie podawano zawartość w produkcie (ok. 20% dla twarogu chudego).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3576 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23555
no właśnie: około trudno ustalić zawartość % w gotowym produkcie bo wachania wilgotności są dosyć duże. stąd bierze się suchą masę

On też może być sportowcem.
www.dssk.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ziemniaki

Następny temat

Jakei macie diety??

WHEY premium