SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciekawy artykuł na temat układania nowego planu treningowego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42589
ten artykuł skierowany jest dla osób,którzy proszą aby im ułozono plan treningowy. Może nie każdy ma możliwość przeczytania go na http://www.paker.prv.pl więc wrzucam go tu

Układajcie swoje plany! do roboty ! Wystarczy poczytac i samemu poeksperymentować.


UKŁADANIE NOWYCH PROGRAMÓW TRENINGOWYCH

Praktyczne porady, które pozwolą wam na kontynuowanie rozwoju umięśnienia

Jednym 2 najwspanialszych odczuć związanych z kulturystycznym treningiem jest obserwowanie, jak zmienia się własne ciato. Rozwój umięśnienia, wzrost sity i twardości mięśni są wystarczającą zachętą dla kulturysty, aby kontynuował treningi przez długi okres. Jednak po kilku latach ćwiczeń u niektórych kulturystów pojawia się problem związany z pojawieniem się zastojów treningowych i brakiem dalszych przyrostów. Prowadzi to do frustracji, a niektórzy wręcz poddają się. Niestety, wiele z tych sfrustrowanych osób sięga wtedy po sterydy anaboliczne, clenbuterol i inne podobne specyfiki, aby tylko zapewnić sobie dalsze przyrosty masy i siły. I to jest wielki błąd! A więc jak czynić dalsze postępy, jeśli napotkało się wstrętny zastój treningowy? Odpowiedź może leżeć nie dalej niż długopis i zeszyt do notowania.

MAGIA NOTATNIKA TRENINGOWEGO

Rób notatki, abyś w przyszłości mógł robić postępy

Prowadzenie notatnika treningowego, w którym szczegółowo opisuje się stosowane programy treningowe, jest wielce pomocne w pokonywaniu momentów zahamowania w rozwoju. Notatnik umożliwi wam tworzenie nowych, odmiennych programów treningowych, dzięki czemu będziecie mogli odnosić sukcesy treningowe przez wiele lat. Nie jest to skomplikowane - po prostu róbcie notatki po każdym wykonanym treningu. Jest to ważne z kilku powodów:

*

Notatnik umożliwi wam dokładną ocenę postępów treningowych. Jeśli staniecie się silniejsi, to wasze mięśnie to udowodnią.
*

Notatki treningowe dostarczą wam precyzyjnych informacji na temat, które ćwiczenia zaowocowały dobrymi rezultatami, a które nie.
*

To cenne źródło informacji pozwoli wam na korzystanie w przyszłości 2 tych ćwiczeń, które się w waszym przypadku sprawdziły i wyeliminowanie tych nieskutecznych.
*

W każdej chwili możecie zajrzeć do swojego notatnika treningowego i ułożyć nowy program treningowy, uwzględniający taką kombinację serii, powtórzeń i obciążeń, która dawała najlepsze wyniki w waszym przypadku.

Czołowi kulturyści świata, od Arnolda Schwarzeneggera do Doriana Yatesa, prowadzą notatniki treningowe. Spójrzcie na to w ten sposób: czy jesteście w stanie odtworzyć z pamięci trening, jaki wykonaliście cztery miesiące temu, a który spowodował niezwykle intensywną obolałość mięśniową waszych ud? Jeśli zajrzycie do notatnika treningowego, to tak. To wystarczy.

WSZYSTKO WIĄŻE SIĘ Z EKSPERYMENTOWANIEM

Poszukaj, co daje dobre rezultaty w twoim przypadku!

Drugim elementem, mającym wpływ na osiąganie kulturystycznych postępów w dłuższym okresie jest eksperymentowanie z doborem ćwiczeń. Jeśli chcesz, aby twoje umięśnienie nadal się rozrastało, musisz wykonywać te ćwiczenia, które wywołują rozrost twojego umięśnienia. Nie oznacza to wcale powielania tego samego, co robi ktoś trenujący obok ciebie na sali.
Musisz stać się dla siebie ekspertem od doboru ćwiczeń. Możesz wypróbować wiele ćwiczeń na każdą grupę umięśnioną. Niektóre przyniosą ci dobre wyniki, a inne będą po prostu stratą czasu. Zamiast wysłuchiwania opinii innych ćwiczących idź sam na salę treningową i sprawdź, które ćwiczenia przynoszą ci dobre rezultaty! Często bywa tak, że dane ćwiczenie nie daje zadowalających rezultatów, dopóki nie zmieni się kąta wykonywania ruchu. Później okazuje się, że ćwiczenie to staje się bardzo skuteczne, jeśli chodzi o przyrost masy i siły. Jednakże nie da się tego stwierdzić i wykorzystać, jeśli nie znajdzie się czasu na przetestowanie, każdego elementu danego ćwiczenia. Należy wyszukać wszystkie te szczegóły wykonywania ćwiczenia, które decydują o tym, że jest ono w twoim - i tylko w twoim - przypadku skuteczne.

WYKORZYSTYWANIE WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ

Wyciąganie wniosków

Trzecim elementem decydującym o odnoszeniu sukcesów jest wykorzystywanie ćwiczeń. Oznacza to wybór tych ćwiczeń, które dają dobre efekty w twoim przypadku i wykonywanie ich w taki sposób, który zapewni ci dobre rezultaty przez dłuższy okres.

Nie trudno jest stwierdzić, że organizm szybko przyzwyczaja się do ćwiczeń. Jeśli stale wykonywalibyście te same ćwiczenia i programy treningowe, miesiąc po miesiącu i rok po roku, nie osiągnęlibyście takiego stopnia rozwoju, jaki jest potencjalnie możliwy w waszym przypadku. Wasz organizm musi być przez cały czas niespokojony. Jak to osiągnąć? Stosując różne kombinacje ćwiczeń, serii, powtórzeń i obciążeń oraz zwiększając intensywność treningów. Zamiast wykonywać zwykle, oddzielne serie, połącz je i zastosuj superserie (dwa ćwiczenia na antagonistyczne grupy mięśniowe, np. bicepsy i tricepsy) lub serie potrójne czy wielkie serie (kilka ćwiczeń wykonywanych jedno po drugim na tę samą grupę mięśniową). Możecie wybrać po jednym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową i wykonywać kilka serii po 10 powtórzeń. Ale co powiecie na wybór dwóch różnych ćwiczeń na tę samą grupę mięśniową i wykonywanie serii podwójnej złożonej z ciężkiej serii pierwszego ćwiczenia i lekkiej serii drugiego ćwiczenia? Przykładowo, można wykonać osiem powtórzeń uginania przedramion z ciężką sztangą, a bezpośrednio potem uginanie przedramion ze sztangielkami trzymanymi chwytem młotkowym (równolegle do siebie) . Taka kombinacja pomoże wam w rozwoju masy bicepsów i wypracowaniu wierzchołków. Wykonywane prawidłowo, daje niesamowite rezultaty!
Istnieje niezliczona liczba różnych kombinacji łączenia ćwiczeń. Jedynym ograniczeniem Jest tu tylko wasza wyobraźnia. Jeśli poważnie pragniecie uzyskiwać maksymalne korzyści z waszych treningów w dłuższym czasie, musicie /szukać najlepsze dla was ćwiczenia, mieszać je co jakiś czas w nowych konfiguracjach, zapisywać te treningi w swoich notatnikach i często sięgać do tych notatek w celu tworzenia nowych programów treningowych.
Najważniejszym czynnikiem, decydującym o uczęszczaniu na treningi, jest zadowolenie z wykonywania ćwiczeń. Cieszcie się z waszych treningów. Radujcie się z tego, jak wspaniale się czujecie po treningu. Kulturystyka nie jest czymś, co musicie wykonywać. Aby odnosić maksymalne korzyści z jej uprawiania, trzeba ją traktować jako coś, co chce się robić.
Stosujcie te wskazówki, a przez wiele lat będziecie się cieszyć ładnym wyglądem i wspaniałym samopoczuciem! Wkrótce zajmiemy się treningiem i odżywianiem w czasie podróży.

Oświadczam iż powyższy artykuł nie jest moją własnością.


Może w koncu bedzie mniej postów z pytaniami typu "kto mi ułozy plan??" , "ja nie umiem układać planu" itd


Pozdrawiam

Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-10-07 22:26:08

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 835 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5935
fajny art

Zmieniony przez - Cino69 w dniu 2005-10-07 22:42:17

cały nasz chuligański trud, tobie ojczyzno...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2671
Dała bym soga, ale nie mogę - wrzucę chociaż na temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
czy moglby mi ktos ulozyc tyg. plan cwiczen ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 5578 Napisanych postów 60473 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 747047
Ale wykopałes artykuł ale jest dobry

Planu Ci nikt nie ułozy najwyżej moze sprawdzić musisz sie troche postarac i coś ułożyć pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
no spoko .ale tylko chce wiedziec jak np. robie klate no to ile seri i po ile powtorzen ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 37475 Wiek 2 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 126431
a może byś tak nie odświerzał starych postow- tu masz link i ukladaj- https://www.sfd.pl/JAK_UŁOŻYĆ_WŁASNY_PROGRAM_TRENINGOWY-t107470.html

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2007-11-28 20:51:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
o wielkie dzieki...
Pozdro ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1200
spoko art SOG leci

Trening czyni mistrza !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny , korekty! Sogi!

Następny temat

czy moze tak byc??????

Water