SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciekawostka?

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16203

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
No, Voc Richards to była sensacja swego czasu...Szkoda, że prawie nie startował, ale chyba rzeczywiście był największy...z tym, że ta pierwsza fotka to chyba trochę retuszowana, ale ręki uciąć bym nie dał...
Wortal, rozważania nieistotne dla tematu, ale fakt faktem: o starcie Kovacsa w Mr.Olympia nic mi nie wiadomo, a skoro MuscleMemory i GetBig też o tym nie wspominają, to chyba jednak NIE STARTOWAŁ, chyba, że mozesz to udowodnić...śledzę Olympię od 15 lat i wiedziałbym o tym fakcie, bo osoba Kovacsa i szum wokół niego zawsze mnie wkurviały...Właśnie sprawdziłem listy startowe Olympii do 1996 roku wstecz, kiedy został zawodowcem - ani śladu Kovacsa. Nie ma o co toczyć wojny, zresztą lubię Twoje wypowiedzi i porównania, ale w tym małym punkcie sie mylisz...najlepsza lokata Kovacsa w lidze pro to 13miejsce, a "dzikiej karty" nie dostał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Nie wiem, jak edytować posta...z tym retuszem to mowa o drugiej fotce, pierwsza to oczywisty fotomontaż...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Coś mi sie przypomniało o Richardsie: to tez dziwny typek (ale tego lubię), w ogóle praktycznie nie startował; w roku 1983 wygrał kategorię młodzików w NPC LA, a potem tylko występował na FIBO i innych gościnnych pokazach. W jakimś wywiadzie mówił, że kocha trening, ale nie musi czy nie chce nic nikomu udowadniać, bo interesuje go własny rozwój, a nie rywalizacja - taka trochę wschodnia filozofia. No i rozwinął się ładnie...
W ogóle to on miał ciekawe pomysły: proponował wprowadzenie kategorii wagowych czy wzrostowych do profesjonalnych konkursów IFBB (dobra idea), albo (tu to już przegiął) dodać do rutynowej formuły zawodów taki sprawdzian elokwencji jakby, jak te pytania do zawodniczek Ms.World...Podobno u niego w Nigerii był czczony jak bóg, jak to w Afryce. Widocznie mu to wystarczało. Szczęśliwy człowiek, ćwiczył, rósł i obijał się po świecie, i do tego zero stresu z powodu zawodów. Zdrowia też przez to oszczędził, bo nie musiał się odwadniac i w ogóle extremalnie dietować.
Na którymś FIBO pozował z Dorianem, i jakkolwiek bardziej nalany, był od mistrza większy i miał wizualnie mniejszą talię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
No, Voc Richards to była sensacja swego czasu...Szkoda, że prawie nie startował, ale chyba rzeczywiście był największy...z tym, że ta pierwsza fotka to chyba trochę retuszowana, ale ręki uciąć bym nie dał...

- pierwsza to faktycznie fotomontaż widać po samych cięzarach, nie robia takich.
Mogłem tego nie dawać, ale fajnie wygląda :)

Druga to chyba real, bo tak może wyglądac osoba, która ma około 160 kg przy 177 cm.

Prawde mówiąc, nie wierze w jego 154 kg na rzeźbie. Może nie był dorzeźbiony do końca albo wody nie spóścił...
Jeżeli Coleman przy swoim rekordzie na rzeźbie miał 134 kg przy 180 cm, to ja daje Vicowi jakieś 145 kg przy 177 cm.
Czyli mniej więcej tyle proporcjonalnie, co Greg przy 153 kg na 187 cm.
Tak czy inaczej, rekord :)

Vic nie startował w Mr.O bo nie podobała mu się formuła. Czy by wygrał, nie wiem. Ale wyglądał o niebo lepiej niż Greg.

Greg chyba faktycznie nie startował mój bład. Walczył tylko o Mr. O w 2004.
http://mr-olympia-2004.ronnie.cz/index.php?clanek=701

- chyba mnie nazwa strony swego czasu zmyliła :) bo z 3 lata temu o tym słyszałem. A prawde mówiąc, interesowała mnie zawsze tylko pierwsza 5-7-ka.

Tak czy inaczej, nawet udział na Mr.O nie był by dla niego najwiekszym sukcesem bo by miał ost. miejsce. Ale gdyby poszedł za ciosem po wygraniu Mistrzostw Kanady, to móg zwojować coś w kulturystyce.
ale wtedy Dorian wyznaczał już nowe trendy w masie, i MT zrobiło z niego królika.
Zadziwiające, że VIc nie ma takiego brzucha wielkiego i nadymanego jak Greg czy Coleman?

z tym retuszem to mowa o drugiej fotce
- czy ja wiem, na fotce z Donem Longiem wygląda jeszcze potężniej. Jeżeli Don miał z 58 cm w bicu, to u niego faktycznie może to byc z 65 cm! Czyli na mniejszej (krótsza) łapie ma prawie tyle ile Greg :D

Inna sprawa, że nigdy chyba nie widziałem pleców Viva na fotach, bo na video to nie to samo :)



Zmieniony przez - wortal w dniu 2007-11-06 23:37:50

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
http://www.extremefitness.com/gallery/showphoto.php/photo/1965/size/big/password//sort/7/cat/3017

- duże foty z AC 2004

Prawde mówiąc, na niektórych Greg wygląda w miare. Brzuch wydaje sie tylko ciut za duży. Na niektórych fatalnie. Duży brzuch pomniejsza mu optycznie bicepsa, a w zasadzie każdy mięsień wydaje się mniejszy :D

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto to jest

Następny temat

Nogi - trenig Toma Plaza

WHEY premium