SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciasto jaglano - czekoladowe ;-)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ostatnio wzięło mnie na ciacho Coś, się udało - pierwsza wersja niestety spód był niewypałem. Na zdjęciach notabene widoczny. Z takiej to racji, że zamiast orkiszowej mąki, dodałam ryżowej...i masa nie była taka jak powinna. Ale ucięłam dół i dwa poziomy zostały
Korciło mnie zrobić raz jeszcze, z orkiszową wyszedł ! Ale zdjęć nie ma. Niestety. Jak położyłam na stole, 3ch chłopa zjadło w mig


CIASTO CZEKOLADOWO - JAGLANE


Składniki na ciasto kruche (spód):

- 100g mąki orkiszowej
- 100g mąki grycznej
- 50g oleju kokosowego ( wcześniej rozpuszczonego i ostudzonego)
- 3 łyżki erytrolu/ ksylitolu
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia/ sody oczyszczonej

Składniki na krem (środkowa warstwa):

- 200g kaszy jaglanej (suchego produktu)
- 1 puszka (400ml) mleka kokosowego (wcześniej schłodzone)
- 20 g rozpuszczonego oleju kokosowego
- 3 łyżki erytrolu/ ksylitolu
- pół szklanki wody

Składniki na polewę (górna warstwa) :

- 200g gorzkiej czekolady (2 tabliczki, minimum 90%)
- woda
- 20g płatków jaglanych do posypania na wierzch

Przygotowanie:


Suche składniki z (kruchego ciasta) mieszamy ze sobą, dodajemy cały ostudzony olej kokosowy i zagniatamy ciasto (musi być zwarte).
Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia w przypadku formy sylikonowej mamy lekkie ułatwienie Obejdzie się bez papieru Dodajemy ciasto rękoma i ugniatamy mocno, całość przekłuwamy widelcem. Pieczemy w 180 stopniach około 40-45min
Kaszę jaglaną prażymy w garnku, zalewamy ją mleczkiem kokosowym i dodajemy słodzidło wedle uznania. Gdy zaczyna wrzeć, dodajemy trochę wody. Całość gotujemy do miękkości (czas około 12 minut) i odstawiamy do przestygnięcia (kasza ma być lekko ciepła). Do kaszy dodajemy olej i blendujemy na gęsty krem, jeśli jest za gęsty dodajemy pół szklanki wody. Na dolną warstwę ciasta nakładamy krem jaglany i wkładamy do lodówki na około 30 min. Po wyciągnięciu - czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, dodajemy trochę wody i mieszamy, dość energicznie. Po czym schładzamy masę czekoladową. Następnie na wyciągnięte z lodówki ciacho wylewamy polewę i posypujemy płatkami jaglanymi. Całość wkładamy do lodówki najlepiej na 3-4h.


Ciacho dość kaloryczne, ale na przyjęcie gości, albo małe co nie co w sam raz bardzo dobre




















Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2017-01-14 23:46:30
6

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4511 Napisanych postów 35789 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263106
Super się prezentuje, jak z cukierni a skład super
1

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dziękuję !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Boże... ale wypas piękne to jest.
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94315 Napisanych postów 364245 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668527
klasa wyszło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214365
nie dziwię się, że zjedli zanim zrobiłas foto rewelka !

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 71
Ale fajnie Ci to wyszło, aż narobiłaś apetytu na coś słodkiego ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dziękuję Wam ciacho na prawdę pyszne dzis robiłam dla znajomej, bo ma wieczorem gości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 44 Wiek 40 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1203
szkoda, ze tego sie nie da z ekranu poczestowac !! wycglada pyyyyccchhhhaaaa!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
cccarmen0000
szkoda, ze tego sie nie da z ekranu poczestowac !! wycglada pyyyyccchhhhaaaa!!!


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Ciekawa byłam jak to zrobiłaś Świetne i pewnie bardzo syte

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Garnki do gotowania na parze - potrzebne porady

Następny temat

pieczona kaczucha

WHEY premium